FPS nasıl yükseltilir?

Umut_03D7892

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, geçenlerde NVIDIA NIS laptopumda açmaya çalışırken kendime basit ve etkili bir yöntem bulduğumu fark ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.
1-masaüstünde sağ tık, görüntü ayarları>ekran çözünürlüğünü düşürün(kendim 15.6inç 768p ekranlı laptop kullanmaktayım bu yüzden 800x600 yaptım);oyuna girmeden önce yapmaktayım günlük kullanımımı etkilemiyor.
2-ekran kartı, Windows güç seçeneklerinden ayarlarınızı performans seçeneğine alın.
3-oyun ayarlarından (1028*768) ekran çözünürlüğü ayarlayınız; kendi ekranınıza göre tercih yapın.
4-oyun içi keskinlik ayarını azaltın, NVIDIA ayarlarından yapılabilmekte.
Sistemim.
  • Ekran kartı: MX150 2 GB.
  • İşlemci: Intel i5 8.nesil
  • RAM: 8 GB RAM.

Not: Yapmış olduğum işlemde ekranı 4:3 yapmakta ancak oyunlarda akıcı bir performans sağlamakta(oyun içi çözünürlük yükseltmesi oyun içi FPS düşürmüyor.
Not 2: Forza 5 oyun içi ayarlarda en düşük yapmama rağmen 30FPS ve berbat bir görüntü kalitesine sahiptim yapmış olduğum ayarlardan sonra stabil 60FPS ve üstünü gördüm ve görüntü kalitesi ortalama yapmış olduğum halde; tek eksisi 4:3 ekran olması ancak oynanabilirlik açısından tatmin edici.

En yakın zamanda resimleri ekleyeceğim.

FPS arka plan uygulamalarını, gereksiz hizmetleri ve sistem parçalarını yükselterek yükselebilir.

@rmznnn galiba aynı bilgisayarı kullanıyoruz.
Öncelikle sormak istediğim 3 soru var.
Bilgisayarında NVIDIA NIS açabildin mi?
Forza 5 akıcı oynayabildin mi?
Oynamak istediğin ama bilgisayarının kaldırmadığı bir oyun söyler misin?

@erme amacım nvdia nıs açılmayan bilgisayarımda bu sisteme yakın bişey yapmaktı ve oldu; bu gün intel grafik ayarlarında 800x600 ve uzatılmış seçeneğini uyguladım daha sonra oyun içinden keskinlik ayarını kendime göre ayarladıktan sonra full ekranda(4:3 yapmadan) stabil bir şekilde oyunuma devam ettim.Kısacası bilgisayarım ilk başta forza 5de 30fps ve ekran kartı işlemciyi full kullanırken şimdi yaptıklarımdan sonra yüzde 56 fln kullanmakta ve orta grafiklerde akıcı deneyimde oynamaktayım kesinlikle etkili bir yöntem.

ayar yapmadan önce
Ekran Görüntüsü (16).png

ayar yaptıktan sonra daha yüksek fps de oynadım belirtmek istedim :D

Ekran Görüntüsü (24).png

son attığımda fps kısıtlaması yok(60 fps kilidi kullanıyordum normalde benchmark testinde kapadım)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı