CS:GO'da FPS sabitlemek yararlı mı?

kartal190328

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. CS:GO'da FPS'im 110 ve 250 arasında değişiyor. Ekran kartı yazılımımda ortalama 150 yazıyor). FPS aralığım fazla olduğu için mi bilmiyorum ama arada sırada drop yiyorum, özellikle molotof, smoke vs atıldığında. FPS sabitlemem drop yememi engeller mi? FPS sabitlemem sıcaklık değerlerimde düşüşe neden olur mu? Ne gibi artıları ve eksileri olur? Bunu belirtirseniz sevinirim. Şimdiden sağ olun, sistem özelliklerim şöyle;

i3 4160 3.60 GHz.
MSI RX 550 2 GB 64 Bit.
4x2 RAM.
Windows 10 işletim sistemi.
1360x768 60 Hertz görüntü.
Power da 400W olması lazım.
Sıcaklık değerlerim işlemci 62-63, ekran kartı 55-56 görüyor. (MSI Afterburner'a göre.)

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'yi 60'a sabitlemek ısıyı azaltır ve yırtılmayı önler. Çünkü ekranınız o kadar destekliyor :)

-FPS sabitlemek sıcaklığı düşürür ama gerek yok, sıcaklıklar gayet az zaten.
-FPS sabitlemek daha stabil bir değer almanızı sağlar ve drop yemenizi engeller fakat daha düşük FPS ile oynayacağınız için küçük bir gecikme değeri olur. Profesyonel oynamıyorsanız çok da fark etmezsiniz.
-Monitörünüz 60 Hz olduğu için en mantıklısı sabitlemek ama deneyip görmeniz lazım. Hangisinden daha akıcı ise onu seçin. Droplar da çok fazla gözle görülmeyecek derecede ise kalsın, öbür türlü ise FPS sabitlemek daha mantıkli olur. Deneyin yani.

Dostum FPS i 60’a sabitlemek sıcaklık ve göreceğin max kare 60 olduğu için mantıklı olacaktır. Fakat yine de FPS yüksek olsun, oyun gecikmesi azalsın diyorsan 100-110 arası bir değere sabitlemek daha çok işine yarayabilir.

60 hertz olduğu için bana gelen görüntü 60 fps olacak farkındayım yalnız 60 fps denediğimde oyun oynanmaz hale geliyor. Çok kötü bir görüntü ve oynayış oluyor. Bana gelen görüntü 60 fps olabilir ancak 10 fps bile inanılmaz farklar yaratıyor. O yüzden monitörün çözünürlüğünden ve hertz değerlerinden bağımsız bir şey arıyorum. Sabitliyeceksem kaça sabitlemeliyim sizce ?

60 hertz olduğu için bana gelen görüntü 60 fps olacak farkındayım yalnız 60 fps denediğimde oyun oynanmaz hale geliyor. Çok kötü bir görüntü ve oynayış oluyor. Bana gelen görüntü 60 fps olabilir ancak 10 fps bile inanılmaz farklar yaratıyor. O yüzden monitörün çözünürlüğünden ve hertz değerlerinden bağımsız bir şey arıyorum. Sabitliyeceksem kaça sabitlemeliyim sizce ?
Dostum yukarıda yazdığım gibi, 100-110 arası bir değer senin için uygun olacaktır.

60 Hertz olduğu için bana gelen görüntü 60 FPS olacak farkındayım yalnız 60 FPS denediğimde oyun oynanmaz hale geliyor. Çok kötü bir görüntü ve oynayış oluyor. Bana gelen görüntü 60 FPS olabilir ancak 10 FPS bile inanılmaz farklar yaratıyor. O yüzden monitörün çözünürlüğünden ve Hertz değerlerinden bağımsız bir şey arıyorum. Sabitliyeceksem kaça sabitlemeliyim sizce? 90'a sabitle bence
90 a sabitle bence

Yeni konular

Geri
Yukarı