Çözüldü CS:GO'da FPS sabitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaane

Kilopat
Merhaba, uzun zamandır CSGO oynuyorum ve böyle bir sorunu hiç görmedim. FPS çok garipleşti. Hareket etmediğim zaman oyun akıyor ama 74 FPS sabit. Hareket etmeye başlayınca ise normale dönüyor. Sinirden çıldırmak üzereyim.

Çözüm
Bu olayın benzeri başıma geldi. Şöyle ki; monitörün özelliklerinden Freesync Premium ayarlarında OFF-BASİC-EXTENDAD tarzında seçenekler vardı. Ben BASiC seçmiştim. Ekranda 120 hertze ayarlıydı. Oyunda fps normalde 400 alırken. Bu ayar sonrası 120'yi geçmedi.

Sizde Freesync ve G-Sysnc ayarlarınızda deneme yanılma yaparak bir deneyin.
fps_max 0 yazmayı dene. FPS'i serbest bırakır.

Sistemin ne?
Huawei Matebook D16. Normalde hiç olmayan bir şeydi bu.
Windows ayarlarından Oyun Modu aktif mi?
Aktifmiş şimdi kapattım hemen deniyorum.
monitor kaç hz ?
60 Hz.
Windows ayarlarından Oyun Modu aktif mi?
Devam ediyor hocam. Klavyeden tuşa basmadığımda ve fareyi hareket ettirmediğimde 74 FPS sabit.

Bu olayın benzeri başıma geldi. Şöyle ki; monitörün özelliklerinden Freesync Premium ayarlarında OFF-BASİC-EXTENDAD tarzında seçenekler vardı. Ben BASiC seçmiştim. Ekranda 120 hertze ayarlıydı. Oyunda fps normalde 400 alırken. Bu ayar sonrası 120'yi geçmedi.

Çözüm

Hocam yöntem için teşekkür ediyorum ama Huawei Matebook D16 kullanıyorum :D Yine de Radeon yazılımı mevcut oraya bir bakayım hemen.

Hocam tekrardan çok teşekkür ediyorum. Radeon Chill adında bir şey açıkmış, asla ve asla benim açmadığım bir şey. Minimum FPS 75 olarak ayarlamış, bu yüzden de böyle oluyormuş.

Hocam yöntem için teşekkür ediyorum ama Huawei Matebook D16 kullanıyorum :D Yine de Radeon yazılımı mevcut oraya bir bakayım hemen.

Hocam tekrardan çok teşekkür ediyorum. Radeon Chill adında bir şey açıkmış, asla ve asla benim açmadığım bir şey. Minimum FPS 75 olarak ayarlamış, bu yüzden de böyle oluyormuş.
Benim zaten olayı anlatma sebebim. Kullandığınız sistemde bu tarz ayar varsa göz atın diyeydi :) ve öyleymiş 🤗

Yeni konular

Geri
Yukarı