CS:GO'da FPS'imi kaça sabitlemeliyim?

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Ben normalde oyunu her zaman 144 FPS'e sabitliyorum ve oyunu daha akıcı hissediyorum fakat hafif bir ağırlık oluyor. FPS'i 300'e sabitlediğimde oyun sanki çok çok hafif kasıyor gibi ama o hafif ağırlık kalkıyor. Sizce ne yapmalıyım. Bu ara sadece CS:GO'da değil bütün oyunlarda böyle.

İşlemciniz çok ısınıyorsa fps sabitleyin ancak ısınmıyorsa sabıtlemeye gerek yok. Ekranınızın hz değerinin 50 üstüne sabitlerseniz rahat edersiniz ısı ve drop konusunda.

''fps_max 0" yazdığımda bahsettiğim durum oluyor, takılıyor gibi hissediyorum.
Aynı durum bende de mevcut mesela CS' de150 fps alıyorum ve aniden 130-150 olunca bir drop giriyor. Bu yüzden 60a sabitliyorum ve sorunlar çözülüyor zaten ekran yenileme değerin neyse onu geçmesinin hiçbir manası yok. 5000 fps ile 60 fps aynı şey.

Aynı durum bende de mevcut mesela CS' de150 fps alıyorum ve aniden 130-150 olunca bir drop giriyor. Bu yüzden 60a sabitliyorum ve sorunlar çözülüyor zaten ekran yenileme değerin neyse onu geçmesinin hiçbir manası yok. 5000 fps ile 60 fps aynı şey.
5000 ile 60'ın nasıl farkı yok?
Ben 75 Hz yim 75'e sabitleyince yavaşlama hissi oluyor dönerken zorluk ama 300'e sabitleyince ne kasma ne yavaşlama zaten cs fps isteyen bir oyun bunu söylemeniz yanlış.

Yukarıda denildiği gibi ekran-monitör yenileme hızı yani Hz değerine sabitlerseniz bilgisayarınızı gereksiz de yormuş olmazsınız. Genelde 60,75,120,144... diye devam eder.

Yukarıda denildiği gibi ekran-monitör yenileme hızı yani Hz değerine sabitlerseniz bilgisayarınızı gereksiz de yormuş olmazsınız. Genelde 60,75,120,144... diye devam eder.

Teşekkürler, o zaman ben 144 Hz ye sabitleyip oynayayım.
CS:GO oynayan çoğu oyuncular FPS'i 0'a sabitliyor ama bi tereddütteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı