CS:GO'da işlemci kullanımı düşük

Lowzie

Centipat
Daha fazla  
Sistemimde çözemediğim şekilde FPS 60 altına düşmemesine rağmen yoğunluğun çok olduğu yerlerde kasıyor ama düşük değildi. MSI Afterburner'dan GPU ve CPU kullanımlarına baktığımda haritaya girince yoğun bir işlem yapıp botları atarken FPS'im düşüyor fakat yoğunluk gittikten sonra normale dönüyor ve çok akıcı oluyor. Tahminimce PSU'dan kaynaklı. Ekran kartımın kutusunda minimun 300W PSU isterken ben dandik 250W bir PSU kullanıyorum.

Adsız.png

image.png

İşlemci ve GPU'nun mHz değerlerinden bahsediyorum. Afterburner kullanıyorsan izleme ekranında CPU clock ve GPU işlemci hızını aktif et.
Eki Görüntüle 1600353sonra.png

İşlemci ve GPU'nun mHz değerlerinden bahsediyorum. Afterburner kullanıyorsan izleme ekranında CPU clock ve GPU işlemci hızını aktif et.
kasarken.pngkasmazken.png

Bu sorunu yaşarken yüksek ihtimal drop yiyorsun, RAM kullanımına bakar mısın ? tahminimce yüksek bir RAM kullanımın var.
5gb kullanıyor csde

Son düzenleme:
O zaman %90 RAM kullanımından kaynaklı bir drop yiyorsunuz. Emin olmak için oyuna girip, drop olurken RAM kullanımını görev yöneticisinden kontrol edin ve buraya atın. Aşağıdaki resim gibi;
Eki Görüntüle 1600367
hocam sorun sadece csde değil lol oynarken de tfde 80e düşüyor fakat kasıyor anlamadım bu işi

Yeni konular

Geri
Yukarı