CS:GO'da mikrofon sesini kapatılmalı mı?

Gamer97

Yoctopat
CS:GO yeni başlayacağım seçkin aldım. Önceden CS 1.6 oyuncusuyum.

CS 1.6'da kullandığım CFG'nin ayarlarında mikrofon sesi daima kapalıydı. Oyunda çok troll var ve gereksiz yere konuşuyorlar, gereksiz muhabbetler ve şarkı açmalar yapıyorlar. CS:GO'da Türk serverlarına girmeyi düşünmüyorum, global da oynayacağım muhtemelen. Ayrıca CS:GO oynayacak bir arkadaşım da yok.

Mikrofondan konuşmayacağıma göre ve yabancılarla da anlaşamayacağıma göre (yabancı dil bilmiyorum) peşinen mikrofon sesini ayarlardan kapamalı mıyım? Eğer oyunda Türk çıkarsa mesaj yazarak konuşulur yeterli değil mi?

Düşük ranklarda kapatabilirsiniz ama yüksek rankda oynamak istiyorsan açmanı öneririm, adam vurmak kadar önemlidir mikrafon kullanımı.

CS 1.6'da kullandığım CFG'nin ayarlarında mikrofon sesi daima kapalıydı. Oyunda çok troll var ve gereksiz yere konuşuyorlar, gereksiz muhabbetler ve şarkı açmalar yapıyorlar. CS:GO'da Türk serverlarına girmeyi düşünmüyorum, global da oynayacağım muhtemelen. Ayrıca CS:GO oynayacak bir arkadaşım da yok.

Mikrofondan konuşmayacağıma göre ve yabancılarla da anlaşamayacağıma göre (yabancı dil bilmiyorum) peşinen mikrofon sesini ayarlardan kapamalı mıyım? Eğer oyunda Türk çıkarsa mesaj yazarak konuşulur yeterli değil mi?
Hocam bence bu gelişmenizi engeller. Maça girersiniz troll varsa onu mutelarsiniz diğer türlü maçlar infosuz dönerse kazanma ihtimaliniz de azalır.

Mic den konuşmayanı dövüyoruz biz :D

Hocam şöyle düşünün, longta birkaç adam var, takım arkadaşınız ise B'de olsun mesela. Arkadaşınızı çağırmak için chate yazacaksınız ama klavyede yazana kadar adam AWP ile size tek atıyor.

İşte bu gibi şeyler olmaması için sesli sohbeti kullanın. Toksik biri varsa susturursunuz, aşırı fazla yabancı dil bilmenize de gerek yok çünkü emin olun oyununuzda bulunan kimse bilmiyor(en azından büyük bir çoğunluk).

Bu arada CS:GO'nun topluluk sunucularını saymıyorsanız Türkiye sunucusu yok zaten, kullanıcı adlarından birinin Türk olduğunu anlarsanız chate Türkçe bir şey yazın ki karşı tarafta sizin Türk olduğunuzu anlasın ve iletişim kurun.

Geri
Yukarı