CS:GO'da nasıl gelişebilirim?

Adama bak hile yapmış bir de komik bir şey gibi buraya atmış.

Hocam yanlış bilmiyorsam yani en yüksekte oynayayım ve hangü çözünürülüktü ve başlatma komutlarına gerek var mı?

Çözünürlük için sizi zorlamak istemiyorum ama 16:9'dansa 4:3 tercih ediyorum çünkü görüntüyü genişlettiği için adamların kafası daha büyük ve geniş gözüküyor. O açıdan da 1024x768 çözünürlüğünde oynuyorum. Grafik ayarlarında kontrast dışında tüm ayarları en düşüğe çekiyorum çünkü ışık ve partikül efektleri dikkat dağıtabiliyor. Belki gölge ayarını yükseğe çekebilirsiniz. Onun sebebi de düşman gelmeden önce bir ihtimal gölgesi gözükür.

Bu atölye haritasından kendine göre bir Crosshair seçip daha sonra uygun bir ayarlama yapabilirsin.

Aim training haritalarında anterman yapabilirsin. (2 tane harita birazdan aşağıda paylaşacağım)

Son olarak da deathmatch oyna, hayvan gibi deathmatch oyna.

Peki hocam bende tam ekran olmuyor 4:3 nedne olabilir.

Hocam yanlış bilmiyorsam yani en yüksekte oynayayım ve hangü çözünürülüktü ve başlatma komutlarına gerek var mı?

Kardeş senin sistem dediğim gayet güçlü zaten herhangi bir başlatma veya farklı bir şeye ihtiyacın yok. 4:3 veya 16:9 oynamak sana kalmış. Başlatmaya şunu yazabilirsiniz +FPS Max 0 FPS sınırını kaldırır.

Peki hocam bende tam ekran olmuyor 4:3 nedne olabilir.
Radeon Software'deki bir ayardan dolayı olmalı. Radeon Software'e girip genel oyun ayarlarından (Seçeneğin ismini hatırlayamıyorum ama oyuna özel ayar yaptığımız yerle aynı seçenekler çıkıyor) ölçekleme-ekran modunu tam panel olarak değiştirip tekrar deneyin.

1. Masaüstünde sağ tık ile Radeon Ayarlarını açın.
  2. Üstteki menüden ekran yazan kısmı açın.
  3. Ölçeklemeyi tam panel yapın.
Bunu yapın tam ekran olur.

Aim+Oyun Zekası CS:GO'da başarılı olmanın anahtarı. Aimini oyunu çok sık oynayarak geliştireceksin; oyun zekası dediğimiz şey de oyunu okumak, neler yapacağına hızlı ve mantıklı olarak karar vermek. Mesela karşı takımı okumak sana oyunda devasa bir avantaj sağlar. Karşı takımın olası hamlelerini tahmin etmek ve ona göre hareket etmek, en ufak bir info'dan(karşı takımla alakalı anlık bilgi) oyunu okuyabilmek bu oyunda seni öne geçirir. Aim kas silahları ve tepkimelerini öğren, her silah farklı tepki veriyor. Oyun okumak için profesyonel maçları izleyebilirsin. Ben yalnız CS:GO oyuncusu olduğum dönemde oyun falan okuyamıyordum. Paldır küldür kim gelirse hemen çatışmaya giriyordum. Ne zaman ki pro lig'i takip etmeye adamların oynayışını izlemeye başladıysam aslında hepsinin aim falan derdinde olmadıklarını ve oyunu okumaya çalıştıklarını gördüm. Bu arada CS:GO çok nankör bir oyundur, ara verirsen aim'in senin kapasitenin zirvesindeyken o verdiğin aradan sonra yeteneğin körelebilir. Xantares gibi profesyonel oyuncular bile CS:GO nankör bir oyun az da olsa ara verdiğinde o kazandığın ivme kayboluyor, tarzı şeyler söylüyor.

1. Masaüstünde sağ tık ile Radeon ayarlarını açın.
  2. Üstteki menüden ekran yazan kısmı açın.
  3. Ölçeklemeyi tam panel yapın.
Bunu yapın tam ekran olur.

1665855436245.png

Bu şekilmi hocam ve diğer haritaları bekliyorum. FPS Max 0 yazıp oyuna giriyorum ve bütün ayarlar Full'de de olasa bir sıkıntı olmaz diyorsunuz ve çözünürlük doğeumu hocam fotoğrafdaki gibi iyi gözükmüyor ekran bende.

Çözünürlük böyle olacakta yanlara doğru genişlemesi lazım. İnternette how to stretch 4:3 CS:GO on AMD adlı konulara bakın çözümlerden biri işinizie yarar.

Şunu yapsanız olur aslında AMD Adrenalin üstünden

Ayarlar > Ekran > Görüntü Seçenekleri > Ölçekleme modu > Tam panel.

Geri
Yukarı