CS:GO'da neden TR sunucusu yok?

Hocam sadece ben değil. Rastgele bir takım arkadaşımın ping değeride aynı. Tanıdık olsun olmasın. Ondada aynı artıp düşüyor.

Hocam haklısınız. Fakat pek bilinen, sevilen bir ülke sayılmayız.
Oyun içinde çatışmaya bağlı olarak tickrate in düşüp çıkması alakasız şeyler. Şöyle diyim oyun kapalı betaya açıldıktan 1 hafta sonra oynamaya başladım hicbir zaman bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım en fazla 40 fps veren bilgisayardada aynıydı sabit 300 fps verebilen bilgisayarımdada aynı. Ama o zamandan bugüne değişmeyen tek şeyim internetimdi. Oyunuma hatay'dan bağlanan arkadaşımda bile hiçbir zaman böyle bir sorundan bahsettiğini duymadım.

Size katılıyorum hocam, Valve yıllardır CS:GO'dan kazanacağı kadar parayı kazandı, Valorant'la kapışıp uğraşmak istemiyor. Artık piyasayı Valorant'a bıraktı. Hâlâ az da olsa aktif bir kitlesi var ve o kitleyle yetinerek küçük küçük güncellemeler getirip oyunu aktif tutmaya çalışıyor.

Az bir oyuncu kitlesi mi? CS:GO anlık 800-900 bin civarında oynanıyor. Valorant ile hemen hemen denk oyuncu sayısı.

Valve 64 tick konusunda gecmis yillarda bir aciklama yapmisti. "Bir çok oyuncu hala 128 fps üzerine çıkamiyor. Bizde onlari zor durumda birakmak istemiyoruz." Demislerdi. Zaten Csgo'yu ciddi oynayan bir adam MM de takilmaz. Genelde casual oyuncular MM oynuyor.

Türk sunuculari eskiden ESEA da vardi. Ama kitlesi ayni Valorant gibiydi. Her maç küfürleşen, kavga eden adamlarla dolu olurdu. Faceit'de Turk sunuculari var. Ama oranin kitleside toxic. Ayrica yabancilarla oynamak, oyununuzu daha cok gelistirir. Bizim Türklerin kafasi sadece KDA'ya calisiyor.

Oyun içinde çatışmaya bağlı olarak tickrate in düşüp çıkması alakasız şeyler. Şöyle deyim oyun kapalı betaya açıldıktan 1 hafta sonra oynamaya başladım hiçbir zaman bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım en fazla 40 FPS veren bilgisayardada aynıydı sabit 300 FPS verebilen bilgisayarımdada aynı. Ama o zamandan bugüne değişmeyen tek şeyim internetimdi. Oyunuma Hatay'dan bağlanan arkadaşımda bile hiçbir zaman böyle bir sorundan bahsettiğini duymadım.

Hocam mesela site gireceğiz 5 vs 5 karşı karşıya gelince sebepsiz yere ping yükseliyor fakat bütün takımda yükseldiğini kendim gördüm. Cs’de hiç yaşamadım.

Valorant'tan yaş kitlesi yüzünden ne kadar kanser olsam da TR'de sunucusu var ve Türkçe seslendirmesi var. Oyuncusuna değer veriyor yani. Crysis Türkçe seslendirmesi sayesinde yıllardır hayran olduğum oyundur. Ubisoft, EA, Activision vb gibi yapımcılar Türkiye'yi hiçe sayıp en azından bir Türkçe alt yazı koyma zahmetinde bulunmadığı sürece korsan oynamaya devam edeceğim. Türkiye'de yaşayan insanların yarım yamalak hizmet için 12 saatlik oyunlara bir tomar para vermesine veya hiç protesto etmemesine şaşırıyorum. Türkiye'de büyük bir pazar var oyunçeviri, rockerdem, anonymus gibi çeviri yapan adamların parasını ver yapsınlar çeviriyi ekle oyununa rahat rahat oynayalim kardeşim. Oyun çıktıktan sonra aylarca Türkçe yama bekliyoruz.

Crysis de aslında Türkçe var sadece bir dosya değiştirmek gerekiyor. Kaynak dosyalarına girerseniz Türkçeyi görürsünüz. Oradan türkçelerin adını İngilizce yapın. Oyununuz Türkçe olur.

Selam beyefendiler ve hanımefendiler, tartışacak 1-2 konu açmayı düşünüyordum. Öncelikle yaklaşık 4 yıldır CS:GO oynamaktayım (Prime olarak) ve bazı şeyler kafamda soru işareti bıraktı. Sizlerin cevaplayabileceğini düşünüyorum.
1- CS:GO'da neden TR sunucusu yok? Valve TR ile bir sıkıntı mı yaşadı da açmıyor? Yoksa başka bir sebebi mi var?
2-Prime olsun veya olmasın, her türlü hile oluyor. Elbet her hileci kolayca yakalanamaz fakat Valve bu hilecilere bir şey yapmıyor mu? Veya hilecilerden bir şekilde para mı kazanıyor?
3-Valorant da oynuyorum. Valorant sunucuları 128 tick, CS:GO ise FACEIT değilse 64 tick diye biliyorum. Yani 128 tick yapması zor bir şey mi? Çok masraflı mı? Yoksa Valve bilerek mi yapmıyor?
İyi sosyaller.

1- Bence oyunu global olarak tutmak istiyorlar.
2-Saglam bir hile sistemleri yok Overwatch diye bir sistem koyup hilecileri oyunculara bulduruyorlar.
3-Şu an Valve oyuna skin ve kasa eklemekle meşgul o yüzden olabilir.

Selam beyefendiler ve hanımefendiler, tartışacak 1-2 konu açmayı düşünüyordum. Öncelikle yaklaşık 4 yıldır CS:GO oynamaktayım (Prime olarak) ve bazı şeyler kafamda soru işareti bıraktı. Sizlerin cevaplayabileceğini düşünüyorum.
1- CS:GO'da neden TR sunucusu yok? Valve TR ile bir sıkıntı mı yaşadı da açmıyor? Yoksa başka bir sebebi mi var?
2-Prime olsun veya olmasın, her türlü hile oluyor. Elbet her hileci kolayca yakalanamaz fakat Valve bu hilecilere bir şey yapmıyor mu? Veya hilecilerden bir şekilde para mı kazanıyor?
3-Valorant da oynuyorum. Valorant sunucuları 128 tick, CS:GO ise FACEIT değilse 64 tick diye biliyorum. Yani 128 tick yapması zor bir şey mi? Çok masraflı mı? Yoksa Valve bilerek mi yapmıyor?
İyi sosyaller.

128 tick sunucular daha kaliteli sistem istiyor hem sunucuda hem oyuncularda bu konu ile ilgili bir video izlemiştim bir yıl önce sebep bu diye biliyorum 128 tick isteyenler zaten FACEIT gibi platformlarda oynayabiliyor.

Geri
Yukarı