Rehber CS:GO'da rank atlamak ve daha iyi oynayabilmek için ipuçları

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar CS:GO'da rank atlamak ve daha iyi oynamak için bir rehber oluşturdum. Bugün buna benzer bir rehbere rastladım ama yeterli bulamadım. O yüzden kendim daha iyisini hazırlayabilirim diye düşündüm ve bu rehberi hazırladım.

1-ısınmadan kesinlikle maç girmeyin:​

Rekabetçi ve yoldaş maçlarına kesinlikle ısınmadan girmeyin. Her gün ilk maçınıza girmeden minimum 15 dakika ısının. Arkaya müzik açıp konsola volume 0.1 yazarak sıkılmadan ısınabilirsiniz. 'peki ya ben nasıl ısınacağım?' diye soruyorsanız, bazı topluluk yapımı haritalar sayesinde kolay bir şekilde ısınılabiliyor. En çok tercih edilen antrenman haritası ise 'aim botz'
Steam Workshop::surf_utopia_v3 Surf yaparak da elinizi ısındırabilirsiniz.
Benim kendi hedefim ısınma esnasında 500 bot vurmak, 500 botdan sonra ben ısınabiliyorum, tabii ki bu kişiden kişiye değişir.

2-oyuna önem verin:​

Oyunu kesinlikle ciddiye alın, kulaklık takmadan, ısınmadan, Map'i bilmeden maç girmeyin. Ve en önemlisi ise daldan dala konmadan oynayın. Yok ben 1 saat Valorant oynayacağım, sonra da yarım saat R6 girerim, sonra da bir maç CS:GO oynar kaparım derseniz, bu oyunda gelişemezsiniz. Size oynamayın demiyorum ama eğer gelişecek iseniz, bu oyunları daha az oynayın. Hatta hiç oynamazsanız sizin için daha da iyi olur. Rank atlamak için çaba gösterin.

3-kendi ayarlarınızda oynayın:​

En çok yapılan hatalardan biri ise başka Pro Player'ların Cfg'lerini kullanmak. Kesinlikle böyle bir hata yapmayın. Kendinize özel hassasiyet, viewmodel, çözünürlük ve Crosshair oluşturun. Sizin alıştığınız, sizin için en iyisidir.

4-16:9'a alışmayın:​

Çoğu profesyonel oyuncu 4:3 olarak oynuyor. 4:3'te 16:9'a göre kafaya vurmak daha da kolay. 4:3 açıp üstüne bir de ekran kartı ayarlarından tam ekranı seçerseniz, kafalar daha da genişliyor, haliyle nişan almak daha da kolay oluyor.
Ben sadece Dosia'yı biliyorum 16:9 oynayan, başka da bilmiyorum. Rastlamadım çok fazla.

lY8et95.jpg

5-oyun terimlerinin Ingilizce'sini ezberlemeden rastgele kendi başınıza rekabetçi girmemeye çalışın:​

CS:GO'da çoğu kişi İngilizce info veriyor. Eğer tek başınıza rekabetçi girerseniz çoğu kişi İngilizce konuşuyor olacaktır. Hem takım arkadaşlarının ne dediğini anlamak için, hem de sağlam infolar vermek için oyun terimlerinin Ingilizce'sini öğrenin. Tabi bunları uygulamak için de ufak bir İngilizce lazım.

6-alabileceğiniz en yüksek FPS değerlerini almaya çalışın:​

Grafikleri en düşüğe çekerek alabileceğiniz en yüksek FPS değerlerini alabilirsiniz. Hala FPS değerleri sizi tatmin edecek şekilde yüksek değil ise Technopat'ın bir rehberi var, oradan yararlanabilirsiniz. Technopat CS:GO FPS arttırma

7-CS:GO e-spor gündemini takip edin, kendiniz bir e-spor takımı tutun:​

Profesyonel oyuncuları izleyerek oyun bilginizi geliştirebilirsiniz, 'aman ne yapacağım ben onları?' demeyin, oyun bilgisi de en az aim kadar önemli.
Ben kendim 2 kanaldan CS:GO'daki e-spor gündemini takip ediyorum. Not: Bu kanallarla en ufak bir bağım yok, kendileri güzel içerik çıkarıyorlar. Reklam yapma gibi bir amacım kesinlikle yok.
1. kanal: Wita TV CS:GO
2. kanal: Walaxy CSGO
Kendim ise sangal takımını tutuyorum, maçlarını da kaçırmamaya özen gösteriyorum. Türk takımı olduğu için bu takımı tutuyorum, gerçekten güzel bir takım, sayesinde öğrendiğim Smoke'lar var.

8-sadece dust 2 ve mirage girmeyin:​

Bizim Türk'lerin bu oyunda yaptğı en büyük hatalardan birisi sadece 2 map oynamak. Kesinlikle bu hatayı yapmayın, arada çeşitlilik olsun diye nuke, train, vertigo girin. Dust 2 ve mirage t-side için gerçekten çok kolay mapler. Dust 2'de Long'a 2 flash at gir, olay bundan ibaret. Mapleri küçümsemiyorum, hatta ben de o mapleri seviyorum, ama diğer haritalara göre çok kolay. Asıl olay gerçekten bahsettiğim diğer maplerde.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi oyunlar. Attığınız headshot olsun :).
Benim rankım MG2 idi, bugün Mg'ye düştüm. 600 saatim var, 15 yaşındayım. Tekrardan çok teşekkür ederim okuduğunuz için, iyi oyunlar.

Son düzenleme:
Toxic oynamamayı ve sakin kalmayı da ekleyebilirsiniz. Bazen rastgele davet attığım arkadaşlar ile oynayınca ciddi sinirleniyorlar. Bir oyunda bile sakin kalamıyorlarsa sorunları var demektir.

Son düzenleme:

6-alabileceğiniz en yüksek FPS değerlerini almaya çalışın:​

Grafikleri en düşüğe çekerek alabileceğiniz en yüksek FPS değerlerini alabilirsiniz. Hala FPS değerleri sizi tatmin edecek şekilde yüksek değil ise Technopat'ın bir rehberi var, oradan yararlanabilirsiniz. Technopat CS:GO FPS arttırma

Monitörün 60Hz olduğu sürece ki çoğu kişinin öyle istersen 500 FPS al bir yararı olmaz diye biliyorum hocam.

4-16:9'a alışmayın:​

Çoğu profesyonel oyuncu 4:3 olarak oynuyor. 4:3'te 16:9'a göre kafaya vurmak daha da kolay. 4:3 açıp üstüne bir de ekran kartı ayarlarından tam ekranı seçerseniz, kafalar daha da genişliyor, haliyle nişan almak daha da kolay oluyor.
Ben sadece Dosia'yı biliyorum 16:9 oynayan, başka da bilmiyorum. Rastlamadım çok fazla.

Güzel tavsiye.

4:3'te uzak mesafedeki adamı göremeyen ve bu yüzden oynayamayan bir tek ben miyim? AUG, AWP kullanılıyor ise iş değişir.

Geri
Yukarı