CS:GO'da takılmalar

Dostum ama daha önce ki mesajlarımda belirttim. Komple sistemi değiştirdim. Ekipmanlara kadar :) Yani daha önce dediğim gibi 2 farklı Kingston Nvme SSD bir tane de Samsung Evo model sata 3 SSD denemiştim. Bu sorunu 1 yıldan fazladır yaşıyorum. Değiştirmediğim hiçbir şey kalmadı. Keşke SSD'lik bir durum olsaydı. Hatta monitör. Ama herşeyi değiştirdim değişen bir şey olmadı bu kekeleme sorunu için...

Aynen :D Eski işlemcim 8600K idi. Yanında RTX 2060 ekran kartı vardı. Yani ilk sorun bu sistem ile başladı. Daha sonra ilk aşamada kulaklık değiştim. Derken ekran kartını sattım, monitör değiştirdim, ve burada tanıdık bir arkadaşımın 240Hz monitör'ünü denedim. İşlemci değiştim. 2 farklı anakart değiştim. Yani kabaca söylemem gerekirse eğer genel sistemi neredeyse 2 defa komple değiştirdim. Ekran kartı olarak mesela RTX 2060'dan sonra sıralıyorum; RTX 2070 Super > 3 tane RX 570 4GB > GTX 1060 3gb > ve son olarak RX 550 2GB

NOT: Bu arada 8600K işlemci kullanırken genel FPS 300 altına düşmemesine rağmen oyunda kekelemelik daha şiddetliydi. Amd Ryzen 5 5600x 8600K'ya göre daha iyi, ama sorun devam etti ve ediyor. Sadece 8600K sisteminde hiçbir şekilde oyundan zevk almıyordum.
Kekeleme dediğiniz olayı biraz açma durumunuz var mı? Ekranda çamurlaşma mı? Smooth olmama durumu mu? Ekranda renkli çizgi çıkması mı, yoksa direk yırtılma mı?

Kekeleme dediğiniz olayı biraz açma durumunuz var mı? Ekranda çamurlaşma mı? Smooth olmama durumu mu? Ekranda renkli çizgi çıkması mı, yoksa direk yırtılma mı?

Şöyle anlatayım. Oyunun akıcı olması gerekir değil mi ? Mesela yüksek FPS alıyorum. Bu konuda sorunum yok. 240Hz monitör ile birlikte pürüzsüz ve akıcı olması gerekir ? Paylaştığım video'yu izle. Özellikle adamın banana da car'a yakın yerde ki duvarın yanında shoulder atarken takılmaya dikkat et. Ve oraya kadar koşarken etrafta ki görüntüye bak. Çok anlık şekilde takılmalar oluyor. Bu kadar olsa neyse :D Yani görüntünün çok anlık olarak takılmasını dert etmem. Ama ateş ederken spray kontrol'unüzü tamamen bozuyor. Ve mermiler bu anlık takılma yaşanırken sapıtıyor hedefi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@sweett Ben bu sorunu yaşamadan önce daha düşük işlemcim vardı. Üstelik 144Hz monitör kullanıyordum. İnan bana mermiler daha fişek gibi gidiyordu :) Yani bu sistem ile extra fişek olması gerekiyordu, ama rezalet durumda...

Son düzenleme:
Şöyle anlatayım. Oyunun akıcı olması gerekir değil mi ? Mesela yüksek FPS alıyorum. Bu konuda sorunum yok. 240Hz monitör ile birlikte pürüzsüz ve akıcı olması gerekir ? Paylaştığım video'yu izle. Özellikle adamın banana da car'a yakın yerde ki duvarın yanında shoulder atarken takılmaya dikkat et. Ve oraya kadar koşarken etrafta ki görüntüye bak. Çok anlık şekilde takılmalar oluyor. Bu kadar olsa neyse :D Yani görüntünün çok anlık olarak takılmasını dert etmem. Ama ateş ederken spray kontrol'unüzü tamamen bozuyor. Ve mermiler bu anlık takılma yaşanırken sapıtıyor hedefi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@sweett Ben bu sorunu yaşamadan önce daha düşük işlemcim vardı. Üstelik 144Hz monitör kullanıyordum. İnan bana mermiler daha fişek gibi gidiyordu :) Yani bu sistem ile extra fişek olması gerekiyordu, ama rezalet durumda...
Dostum aynı sorun bende de var. Çözebileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum. 400FPS alıyorum 240Hz ama aynı sorunu yaşıyorum pürüzsüz değil ve smooth değil. Ama yapacak bir şey yok değiştiremedim her şeyi denedim yani senin gibi. Umarım çözersin diyorum tekrardan. Ben bu durum ile faceit 10 levele çıkıp saldım zevkine 1-2 mm atıp salıyorum.

Dostum aynı sorun bende de var. Çözebileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum. 400FPS alıyorum 240Hz ama aynı sorunu yaşıyorum pürüzsüz değil ve smooth değil. Ama yapacak bir şey yok değiştiremedim her şeyi denedim yani senin gibi. Umarım çözersin diyorum tekrardan. Ben bu durum ile faceit 10 levele çıkıp saldım zevkine 1-2 mm atıp salıyorum.

Yok yok benim pürüz konusunda sorunum yok tam olarak. Yani video izlediysen eğer çok kısa anlık olarak takılmalar oluşuyor. Tam olarak sorunum bu :) Mesela ben de video'da ki elaman gibi boş boş koşayım yine de takılıyor. Tabi ateş ederken, özellikle spray yapmaya çalıştığım zaman saçmalıyor aim :) Mesela karşımda ki adam haraketli ve bana çok yakın. Ben hedefe ateş ederken misal adam oradan sağa sola bi yere doğru hakaret ediyor diyelim. Dolasıyla ben de cross u hedefe doğru çevirmem gerekiyor. Ama bu takılma yüzünden olduğu yer de takılıyor gibi, ya da çevirirken fazladan bir tık kaçırıyor cross hedefi, çünkü oyun takılıyor işte çok kısa anlık olsa da...
@sweett Bak dostum şu video iyi izle. Bir tane GIF paylaşmışlar tam olarak anlatmak istediğim bu. Gördüğün gibi video'da elaman cross çevirirken sapıtıyor aim :) İşte bir de bunu düşmana spray yaparken, bir de düz ateş ederken düşün. Çok kötü şekilde etkiliyor oyunu. Valve releases Nvidia patch to address CSGO stuttering issues
Şu sorunu kökünden halleden birisi olsa o kişiyi gerçekten ödüllendiririm ve dua bile ederim :D

Son düzenleme:
Özellikle shader-ubershader updatelerinden sonra oyunun optimizasyonu berbat hale geldi o dönem oynayanlar hatırlar. O güncellemelerden önce 200 fpste kayış gibi olan oyun şimdi 400 fpste bile o akıcılığı vermiyor.

Özellikle shader-ubershader updatelerinden sonra oyunun optimizasyonu berbat hale geldi o dönem oynayanlar hatırlar. O güncellemelerden önce 200 fpste kayış gibi olan oyun şimdi 400 fpste bile o akıcılığı vermiyor.

O güncelleme sonra ki çoğu kişinin sorun yaşadığını hatırlıyorum ama sanırım benim bu sorunum bu güncellemeden önce olmaya başlamıştı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı