CS:GO'da uzaktaki düşmanları vurmakta zorlanıyorum

Hocam bazı bir şey bilmeyen arkadaşlar saçma sapan yorumlarda bulunmuş onları hiç dinlemeyip yazdıklarımı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Öncelikle uzaktaki adamları görebilmeniz için ekranınızın 4:3 olması lazım ki siz düşmanları daha net görebilin.

Ne alakası var her uzaktaki adamı vuran 4:3değil mi oynuyor 16:9 da alışmış biri olarak longdan guza sürekli rahatlıkla One tap atabiliyorum yani aim gerekir ve oyun bilgisi gerekli.

Oyunun en önemli hareket mekaniğinden birisidir. Rakipte sanki koşarken vuruyormuş hissi yaşatır ve ilk mermilerin daha isabetli gitmesini sağlar. Boş öneri değil bayağı önemli bir şey bu.

Boş öneri değil anlamadım dediğnizi ondan sordum.

Hocam hepsine katılıyorumda bu ne alaka.
D ile sağa gidiyorsunuz mesela, karşınıza rakip çıktı. Durmak için D tuşuna basmayı bıraktınız diyelim.
Görünürde siz durduğunuzu zannedebilirsiniz ama aslında durmamış olursunuz ve sıktığınız ilk mermi, siz hareket ederken sıkmışsınız gibi olur. Yani sistem, algoritma böyle algılar.
Diyelim ki bunun çok az bir ihtimali var. Bu rekabetçi bir oyun olduğundan net kararlar almak gerekir.
Bu yüzden belirtme gereği duydum.

Ne alakası var her uzaktaki adamı vuran 4:3değil mi oynuyor 16:9 da alışmış biri olarak longdan guza sürekli rahatlıkla One tap atabiliyorum yani aim gerekir ve oyun bilgisi gerekli.

Oyundaki meta pozisyonları biliyorsanız ve tecrübeniz var ise 800x600 oynayın gene vurursunuz zaten. Sadece kolaylık sağlıyor.

Yani kolaylık sağlaması alışmakla ilgili açıkçası siz sadece 4:3 e kitlenerek anlatmışsınız sanki sadece 4:3 de vuruluyormuş gibi onu demek istedim.

4:3'ün 16:9'a göre daha iyi olduğu aşikar bir gerçek ama bu 16:9 oynayanlar kimseyi vuramaz demek değildir.

4:3'ün 16:9'a göre daha iyi olduğu aşikar bir gerçek ama bu 16:9 oynayanlar kimseyi vuramaz demek değildir.

Anlaşdığımıza göre sıkıntı yok 4:3 @xXx_İskeletor_xXx hocam görüntü hoşunuza gitmezse ki benim hiç gitmedi yine de deneyin vuruşlarınıza etkisi olduysa alışmayın deneyin olmazsa 16:9 da ısının açıkçası bende 4:3 de aimime katkı sağladı fakat gözüme iyi gelmedi ondan dolayı 16:9dan devam ediyorum bir deneyin yine de.

Hareket edenleri ise Micro adjustment çalışmanızı öneririm + counter strafe yapmalısınız. Yani hem aimi hem movementinizi geliştirin.

En iyi çözünürlük diye bir şey yoktur. Herkes nasıl alıştığıysa o en iyidir. Pro oyunculardan 16:10 oynayan var, 4:3 blackbar oynayan var, 5:4 oynayanlar bile var. Hepsinin bir eksisi, artısı var. Xantares mesela mouse ivmesiyle oynuyor ki pro oyuncuların çoğu kullanmaz bunu. Adam öyle alışmış, öyle rahat hissediyor, öyle kullanıyor. Yekindar 1920x1080 full ayarlara yakın oynuyor. Yani demek istediğim nasıl alıştığıysan öyle daha kolay

Yeni konular

Geri
Yukarı