CS:GO'da yatırım yapmak mantıklı mı?

Yapın. En kötü en az 2 sene sonra bile yatırımınız baş gösterir. 2020 sonu sattığım skinlerin şu an ederi
35-40 bin Türk Lirası'na yakın para ettiğini duyunca keşke satmasaydım dedim fakat bilmeme rağmen sattım işte salaklık biraz. 8bin TL'ye satmıştım.
Şöyle düşünün bugünün 30.000TL'si 2020'nin yine 8-10 bin lirası gibi. Enflasyon çok önemli burada. Hatta şöyle diyeyim siz o 8.000TL'ye skin almak yerine o zamanlarda üstüne 4.000-5.000 lira koysaydınız bir tane CBR 250R alırdınız. Şimdi ise 70K-80K arasına satardınız :)

Hocam turnuva itemi gibi birşey mi bu? Cahilliğime verin csgo'yu pek takip etmiyorum. Daha açıklayıcı olabilir misiniz😃
Sticker kapsülü hocam, kasa gibi düşünün anahtarsız açılan. Her yıl CS:GO dünya finali için çıkıyor, 1 dolardan ve turnuva sonuna doğru %75 iniyor 25 cent civarına.

Geçen senenin kapsülü 25 cent'ten 1.54 dolara;
2021'in 25 cent'ten 2.31 dolara çıkmış örneğin.

Şöyle düşünün bugünün 30.000TL'si 2020'nin yine 8-10 bin lirası gibi. Enflasyon çok önemli burada.
Yok hocam maalesef. 30bin dediğim de hayali bir sayı büyük ihtimal en az float, sticker değerleri ile 45bine kadar çıkardı çünkü epey değerli şeyler vardı :D O zamanın 8bin lirası ile PC dizemezdim üst düzey mesela ama şu an bu para ile dizebilirdim.

Ya da en kolay örneği, elektrogitarlar o dönemde de pahalıydı iyi bir şey almak zordu ama şu an elimde o para olsa direkt alabilirim. Tabii enflasyon da önemli etken ama şu an bu kadar param olsa alabileceğim şeyler daha iyi oluyor, tabii pahalılığı çok da göz önüne almazsak :D

Bitcoin değil de altcoin veya borsaya bakabilir bence. Gerçi bugün Borsa İstanbul'un cenazesini kaldırdık da.​
Borsa bir kaç haftadır çöküşte gerçekten. Hatta belki daha da uzun zamandır. Endeks diplerde ve daha ne kadar diplere gider bilmiyorum. Neyseki Kârdan zarar ediyorum. Seçime kadar hatta seçimden sonra bile bir süre 1 gün iyi 4 gün kötü şeklinde devam edecek gibi ama hakkımızda hayırlısı. (Borsa yazısını görünce dayanamadım yazmadan)​

borsa birkaç haftadır çöküşte gerçekten. Hatta belki daha da uzun zamandır. Endeks diplerde ve daha ne kadar diplere gider bilmiyorum. Neyse ki kârdan zarar ediyorum. Seçime kadar hatta seçimden sonra bile bir süre 1 gün iyi 4 gün kötü şeklinde devam edecek gibi ama hakkımızda hayırlısı. (borsa yazısını görünce dayanamadım yazmadan)​

Ben daha da düşeceğini düşünmediğim için birkaç bir şey alıyorum envanterime.

2020 sonu sattığım skinlerin şu an ederi 35-40 bin Türk Lirası'na yakın para ettiğini duyunca keşke satmasaydım dedim fakat bilmeme rağmen sattım işte salaklık biraz. 8bin TL'ye satmıştım.
Ne kadar yatırım yapmıştınız hocam?

Sticker kapsülü hocam, kasa gibi düşünün anahtarsız açılan. Her yıl CS:GO dünya finali için çıkıyor, 1 dolardan ve turnuva sonuna doğru %75 iniyor 25 cent civarına.

Geçen senenin kapsülü 25 cent'ten 1.54 dolara;
2021'in 25 cent'ten 2.31 dolara çıkmış örneğin.
Anladım, turnuva sonu ucuza alınıp sonradan pahalıya satılıyor fix bir şekilde. Bu işin garanti kısmı gibi. Kasa ve skinlerden daha kârlı satış yapmak daha kârlı olmaz mı? Birde birşey sormak istiyorum bynogame tarzı sitelerde satış yapmak daha kârlı mı olur? Yoksa steam toplulukta falan mı?

Ne kadar yatırım yapmıştınız hocam?
Hocam en başta bir bıçak alarak başladım ben. Yanlış değilsem 560TL'ye Avcı Bıçağı Pas Kaplı almıştım.
Ondan sonra bunun üstüne yine gidip 100-150 TL'ye ortalama birkaç skin almıştım. Sonrasında tekrardan CS kasa açma-upgrade sistemlerinin olduğu sitelere (dolar tabii o zaman daha ucuz) ortalama 5 dolar atıp min 10 15 dolar kaldırıyordum çünkü sistemleri iyi biliyordum ya da çok şanslıydım bilmem :D Böyle yapa yapa takasla itemleri birleştirdim ve daha iyi bir bıçak aldım. Sonrasında açık arttırma (gamesatış'ta var) üzerinden çok ucuza bir eldiven aldım. Çıkan eldivenin üzerine katladığım skinleri koyup daha iyi eldiven aldım. Geri kalan AWP-AK-M4A4-USP-GLOCK gibi skinleri ya satın aldım ya da upgrade sistemi ile en az 20$ daha katlattırdım ve üstünde değerli sticker olanları seçtim ki bu da bana katkı sağladı.
Broş dizdim hesaba. Bir sürü hem de. Bu broşlar zamanla fiyatı arttı çünkü çok düşüktü zamanında 20TL 30TL gibi fiyat bandında olan şeyler şu an baya artmıştır bakmadım hiç. Onları da tek tek birleştirerek katladım ve siteye atıp tekrardan upgrade oynadım ve kazandım, böylece 2. eldiveni de aldım :D
Onun dışında AWP Grafit, Stattrak Ak Akumarin'in İntikamı, USP-S neydi hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle paslanmaz vardı seviyorum çünkü, Glock ise Ejderha Dövmesi mi neydi o vardı sonrasında Alacakaranlık Galaksi'ydi. Böyle böyle bütün silahlarımın skinlerini üst düzey bir şekilde yapmıştım. Sırf bu glock şu an 7000TL, sen düşün. Hatta envanter benim üstte dediğim gibi 30K değil, 50K çok rahat ediyor.
Bide oyunda sadece StatTrak'i bulunan ve şarkısına aşık olduğum Neck Deep'in müziği vardı, epey pahalı şu an. 100TL'ye almıştım :D

Hocam en başta bir bıçak alarak başladım ben. Yanlış değilsem 560TL'ye Avcı Bıçağı Pas Kaplı almıştım.
Ondan sonra bunun üstüne yine gidip 100-150 TL'ye ortalama birkaç skin almıştım. Sonrasında tekrardan CS kasa açma-upgrade sistemlerinin olduğu sitelere (dolar tabii o zaman daha ucuz) ortalama 5 dolar atıp min 10 15 dolar kaldırıyordum çünkü sistemleri iyi biliyordum ya da çok şanslıydım bilmem :D Böyle yapa yapa takasla itemleri birleştirdim ve daha iyi bir bıçak aldım. Sonrasında açık arttırma (gamesatış'ta var) üzerinden çok ucuza bir eldiven aldım. Çıkan eldivenin üzerine katladığım skinleri koyup daha iyi eldiven aldım. Geri kalan AWP-AK-M4A4-USP-GLOCK gibi skinleri ya satın aldım ya da upgrade sistemi ile en az 20$ daha katlattırdım ve üstünde değerli sticker olanları seçtim ki bu da bana katkı sağladı.
Broş dizdim hesaba. Bir sürü hem de. Bu broşlar zamanla fiyatı arttı çünkü çok düşüktü zamanında 20TL 30TL gibi fiyat bandında olan şeyler şu an baya artmıştır bakmadım hiç. Onları da tek tek birleştirerek katladım ve siteye atıp tekrardan upgrade oynadım ve kazandım, böylece 2. eldiveni de aldım :D
Onun dışında AWP Grafit, Stattrak Ak Akumarin'in İntikamı, USP-S neydi hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle paslanmaz vardı seviyorum çünkü, Glock ise Ejderha Dövmesi mi neydi o vardı sonrasında Alacakaranlık Galaksi'ydi. Böyle böyle bütün silahlarımın skinlerini üst düzey bir şekilde yapmıştım. Sırf bu glock şu an 7000TL, sen düşün. Hatta envanter benim üstte dediğim gibi 30K değil, 50K çok rahat ediyor.
Bide oyunda sadece StatTrak'i bulunan ve şarkısına aşık olduğum Neck Deep'in müziği vardı, epey pahalı şu an. 100TL'ye almıştım :D
Hangi sitede oynuyordunuz hocam:?

Geri
Yukarı