CS:GO'dan Zula'ya Geçmeli Miyim?

Sponsoru nasıl buldun ? Ben FPS oyunlarında başarılıyımdır, hatta gamex2015 de zula turnuvasında 1. olmuştum ve hiç oynamamıştım :D Ben olsam zula ya geçerdim sponsor falan var ise.

Yanlış anlamazsınız umarım..
Haritalarda benzerlik %90-95, haritalarda ufak farklılıklar var...sular asfaltlanmış çatılara kubbeler eklenmiş...vs. vs.
benim oynadığım bazı haritalar birebir aynıydı. dust2 aztec inferno gemi.
Sanırım gaziantep haritası vardı her yerde TÜRK bayrakları Kızılay amblemleri vs.. az oynayınca farkettim ki harita "inferno"nun kopyası,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlla bir yerden çamur atılacak. Ben de aslında eskiden "çalıntı" diye düşünüyordum. Sonra kendime bazı şeyleri sormaya başlayınca ne aptalca düşünüyormuşum diye düşünmeye başladım.
Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Yanlış anlamazsınız umarım..
Haritalarda benzerlik %90-95, haritalarda ufak farklılıklar var...sular asfaltlanmış çatılara kubbeler eklenmiş...vs. vs.
benim oynadığım bazı haritalar birebir aynıydı. dust2 aztec inferno gemi.
Sanırım gaziantep haritası vardı her yerde TÜRK bayrakları Kızılay amblemleri vs.. az oynayınca farkettim ki harita "inferno"nun kopyası,

Biraz daha açıklayabilir misiniz?
Bu haritaların eğer telif hakları Valve'da bulunuyorsa Zula oyuncularının yabancılık çekmemesi için parasını ödemiş almıştır. Valve'da haritaların telif hakları bulunmuyorsa gerekli izinler alınmıştır. Siz bir şarkıyı birden fazla kişinin söylediğini duymadınız mı? Bu da onun gibi. Aynı harita ama Zula'da. Grafikleri vs. Zula tarafından yapılmış.

Maplerin sadece kabataslak bir planı bulunuyor. Genel plana uyulup gerisini kendileri tasarlamışlar. Yani ufak şeyleri. A site var ama araba yok farklı şekilde büyük farklı saklanma yerleri sunabilen bir traktör var. Blue Box yok. Sol tarafından bakabileceğin başka bir traktör var. Bunun gibi ufak şeyleri kendileri ayarlamışlar. Çünkü oyuncular bunlara alışabilir diye. Ama Gidipte hiç bilmediği haritada oynamayı denese "nerede o eski Dust 2" diyecek. Buna alışması zor bu sebepten Dust 2 planı alınmış. Bende bundan gayet memnunum. Çok iyi yapmışlar. Diğer tüm mapleri de alsınlar, bir "Cobblestone" da görmek isterim yani. "Sur içi" yaparlar adını [emoji23]

Hayatında modelleme yapmamış adam mı söylüyor bunu? Paintde açıp iki çizgi çekmeye benzemez. O haritayı bas baya baştan modellemişler, strateji fikri alıntı fakat bunun sebebini açıkladım.
Benim modelleme yapmadığımı nereden biliyorsunuz. Unity 3D, Cryengine 3 ve 5, Unreal Engine gibi birçok oyun motorunda amatör de olsa oyunlar geliştirdim. Ve bana sorarsanız harita en kolay kısmı.

Bu haritaların eğer telif hakları Valve'da bulunuyorsa Zula oyuncularının yabancılık çekmemesi için parasını ödemiş almıştır. Valve'da haritaların telif hakları bulunmuyorsa gerekli izinler alınmıştır. Siz bir şarkıyı birden fazla kişinin söylediğini duymadınız mı? Bu da onun gibi. Aynı harita ama Zula'da. Grafikleri vs. Zula tarafından yapılmış.

Maplerin sadece kabataslak bir planı bulunuyor. Genel plana uyulup gerisini kendileri tasarlamışlar. Yani ufak şeyleri. A site var ama araba yok farklı şekilde büyük farklı saklanma yerleri sunabilen bir traktör var. Blue Box yok. Sol tarafından bakabileceğin başka bir traktör var. Bunun gibi ufak şeyleri kendileri ayarlamışlar. Çünkü oyuncular bunlara alışabilir diye. Ama Gidipte hiç bilmediği haritada oynamayı denese "nerede o eski Dust 2" diyecek. Buna alışması zor bu sebepten Dust 2 planı alınmış. Bende bundan gayet memnunum. Çok iyi yapmışlar. Diğer tüm mapleri de alsınlar, bir "Cobblestone" da görmek isterim yani. "Sur içi" yaparlar adını [emoji23]
değerli dostum "Blackshoot" diye bir oyun var Steam'dede yer alıyor..oyunun kendine özgü haritaları var mantık yine aynı a ve b takımı var.şimdiye kadar birçok haritasında oynadım..ancak şurasıda aynı şu harita dediğim bir harita olmadı.. zulada neredeyse herşey aynı girilebilir kısımlarda renkler değiştirilmiş girilemeyen kısımlar(çatılar) genelde kubbe eklenmiş...
dün tekrar baktım safranboluydu sanırım dust2 nin aynısı..yani demek istediğim şey şu abcde olacaksa edcba şeklinde yaparsanız göze batar bunu farklılaştırmalısınız...

ufak şeyler....kamyon değil traktör.. dediğiniz kısım için söylüyorum bırakında o kadar fark olsun..onlarda olmazsa harita dust2 olur...

oyunu sevebilirsiniz ben şunun için söylüyorum; elbette birkaç harita benzeyebilir ilk başlangıç için özgün harita olmadan büyük bir oyun olamazlar...

dust ile assault birleştirip yeni giydirmelerle harita oluşturabilirsin ama herşeyi aynı olan harita da farklı oyun olamazsın, o zaman CS:GO Rakibi olursun büyümeden sönersin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı