CS2 hala betada

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
CS2 kesinlikle bekleneni karşılamadı. Başta e-sporcular ve yüksek seviyeli oyuncular olmak üzere birçok oyuncunun hevesi kırıldı. Genelde beğenenler arada bir kafa dağıtmak için 1-2 maç atıp çıkan tayfa oldu.

Benim beğenmeme sebeplerim çok fazla ama burada bunları değil, heves kıran şeylerden bahsetmek istiyorum.

Bu oyunun en büyük sorunu olan ve belki de güncelleme getirilmesinin sebebi olarak görülen hilelere hiçbir şekilde önlem alınmamış. Göstermelik ara ara bazı hileleri maç esnasında banlıyorlar o kadar. Açıp kullanmak isteyen her şekilde kullanabiliyor hala. Bizzat kendi arkadaşlarım bile HvH atıyorlar.

Tickrate olayı yalan çıktı. Bu konuda kesin bir bilgi yok ancak güncelleme ilk yayınlandığında sunucuların 64 tick bile olmadığı, daha sonradan 64 ticke yükseltildiği söyleniyor.

Ayrıca eski oyundan bu yana değişen önemli hiçbir şey yok. Hileye çözüm yok, tickrate eşitliği yok, metada değişiklik yok, haritalarda değişiklik yok, vuruş hissiyatı desen ilk oyundakinden bile kötü olmuş.

"E kanka oyun betada olduğu için olabilir mi?" Ne betası kanka? Burada hiçbir değişikliğe uğramamış, sadece göz boyamalık şeylerle karşımıza çıkmış, cilalanmış bir yama var. Sen şimdi buna beta mı diyorsun? Bu oyun, bu haliyle kesinlikle betada olduğu için eksik denmeyi hak etmiyor.

Aynı şeyi Cyberpunk 2077 için diyebilirsiniz, çünkü adamlar sıfırdan büyük bir oyun yaptılar ve birçok hata veya eksiklik olması muhtemeldi. Ancak CS2, CS:GO üzerine yayımlanan bir güncelleme. Yeni bir oyun motoru da kullanılmadı bu arada.

Şimdi tekrar soruyorum, bu oyun gerçekten bu kadar eksikliğe rağmen "Betada olduğu için böyle" denmeyi hak ediyor mu?

1694943315906.png

Cs 2 'yi lanetlemektense bir maç da siz atın.

CS2 kesinlikle bekleneni karşılamadı. Başta e-sporcular ve yüksek seviyeli oyuncular olmak üzere birçok oyuncunun hevesi kırıldı. Genelde beğenenler arada bir kafa dağıtmak için 1-2 maç atıp çıkan tayfa oldu.

Benim beğenmeme sebeplerim çok fazla ama burada bunları değil, heves kıran şeylerden bahsetmek istiyorum.

Bu oyunun en büyük sorunu olan ve belki de güncelleme getirilmesinin sebebi olarak görülen hilelere hiçbir şekilde önlem alınmamış. Göstermelik ara ara bazı hileleri maç esnasında banlıyorlar o kadar. Açıp kullanmak isteyen her şekilde kullanabiliyor hala. Bizzat kendi arkadaşlarım bile hvh atıyorlar.

Tickrate olayı yalan çıktı. Bu konuda kesin bir bilgi yok ancak güncelleme ilk yayınlandığında sunucuların 64 tick bile olmadığı, daha sonradan 64 ticke yükseltildiği söyleniyor.

Ayrıca eski oyundan bu yana değişen önemli hiçbir şey yok. Hileye çözüm yok, tickrate eşitliği yok, metada değişiklik yok, haritalarda değişiklik yok, vuruş hissiyatı desen ilk oyundakinden bile kötü olmuş.

"E kanka oyun betada olduğu için olabilir mi?" ne betası kanka? Burada hiçbir değişikliğe uğramamış, sadece göz boyamalık şeylerle karşımıza çıkmış, cilalanmış bir yama var. Sen şimdi buna beta mı diyorsun? Bu oyun, bu haliyle kesinlikle betada olduğu için eksik denmeyi hak etmiyor.

Aynı şeyi Cyberpunk 2077 için diyebilirsiniz, çünkü adamlar sıfırdan büyük bir oyun yaptılar ve birçok hata veya eksiklik olması muhtemeldi. Ancak CS2, CS:GO üzerine yayımlanan bir güncelleme. Yeni bir oyun motoru da kullanılmadı bu arada.

Şimdi tekrar soruyorum, bu oyun gerçekten bu kadar eksikliğe rağmen "betada olduğu için böyle" denmeyi hak ediyor mu?

Sonuçta bu bir dayatma değil şu anda ve uzun bir süre daha olmayacak yaklaşık bir 6 ay CS:GO'nun kapanacağını sanmıyorum her şeyi kusursuz ayarlayıp CS2'ye tam geçiş yapacaklardır.

Şu an benim gözüme de öyle tanıtılırken gösterilen gibi aman aman değişiklik ve yenilik içeren bir oyun olarak görünmüyor, ama çoğu şeyin düzeltileceğini düşünüyorum.

İnsanlar CS2 duyurulunca yine klasik her oyunda olduğu gibi gereksiz, uçuk kaçık beklentilere girmiş. Vuruş hissiyatı ve tick konusunda söyleyebileceğim tek şey benim oynadığım kadarıyla CS:GO'dan çok daha iyi olduğu, özellikle mermiler her türlü daha iyi gidiyor. Hileleri hiçbir zaman kökten bitiremezler, sadece CS2 özelinde değil her online oyunda bu böyle, ne yaparsan yap hilenin önüne kalıcı olarak geçemezsin.

Kısa bir özetle, herkes gereksiz beklentiye girdiği için şimdi de yerden yere vurmaya çalışıyorlar.

Sonuçta bu bir dayatma değil şu anda ve uzun bir süre daha olmayacak yaklaşık bir 6 ay CS:GO'nun kapanacağını sanmıyorum her şeyi kusursuz ayarlayıp CS2'ye tam geçiş yapacaklardır.
Evet, en iyi şartlarda CS:GO 6 ay daha açık kalacak. Fakat bir sonraki major turnuvasının CS2'de yapılacağı kesin.

Arkadaş düzelecek bir durun ya artık her oyun çıktığında burası niye böyle şurası niye böyle düzeltecekler sakin olun tamam para verdiğiniz oyunlarda bir nebze haklısınız örnekleri var yıllardır düzeltilmeyen oyunlarda var ama bu Valve yani ve bu oyundan çok para kazanıyorlar yakında düzeltilir.

Yeni bir oyun motoru da kullanılmadı bu arada.

Nasıl yani? Source 2 motoru değil de hâlâ Source motoru kullandıklarını mı iddia ediyorsun? Source 2 motoruna geçiş yapıldı basbayağı, Source motoruna göre gelişime çok daha açık bir motor.

Ayrıca oyun betadan çıktığında bir daha hiç değişmeyecek diye de bir şey yok, güncellemeler getirmeye devam ederler, oyun adam olur yavaş yavaş.

Geri
Yukarı