CS2 mi CS:GO mu?

CS2 işine neden girişildi pek anlayamadım. CS:GO neyi eksik yaptı da bu oyun o eksiği tamamlayacak? Gereksiz detaylar, kötü optimizasyon( düzeltilebilir ), yılların maplerini değişik değişik yapmışlar. Gereksiz detay dediğim şeyler su birikintisi, smoke vs. Bu tarz detaylar R6 gibi bir oyunda bile yokken CS altyapısı kaldırabilecek mi bunları? Betayı gördük, rezalet. Dua edelim de ana oyun böyle olmasın. Yılların CS’sini güzel hatırlayalım.

CS 2 nin çıkacak olması gerçekten üzücü. CS GO milyon kat daha iyi bir oyun. Oyuna canlı renk eklemişler, stabil çalışan tickrate sistemini subtick dedikleri problemli sunucular ile değiştirmişler, oyun tam çıkınca belki düzelir ancak sanmıyorum. Gereksiz grafik detayları ile ciddi derecede sistemi sömürüyor oyun, aynı görüntü kalitesini ve renkleri zaten Nvidia renk ayarlarıyla CS GO'da elde edilebiliyordu. Bu da bir çok bilgisayarda input lag sorununa neden oluyor.
CS:GO'da da eksikler var. CS Source CS:GO'dan daha eski bir oyun olmasına rağmen Source'da ki su kalitesi CS:GO'dan daha iyi. Aynı zamanda koşarken sıkma olayı CS:GO'ya göre daha iyi koşarken Source'da silahlar çok fazla tepiyor. CS:GO'nun da eksikleri olsa da unutturmayacak.

CS2 işine neden girişildi pek anlayamadım. CS:GO neyi eksik yaptı da bu oyun o eksiği tamamlayacak? Gereksiz detaylar, kötü optimizasyon( düzeltilebilir ), yılların maplerini değişik değişik yapmışlar. Gereksiz detay dediğim şeyler su birikintisi, smoke vs. Bu tarz detaylar R6 gibi bir oyunda bile yokken CS altyapısı kaldırabilecek mi bunları? Betayı gördük, rezalet. Dua edelim de ana oyun böyle olmasın. Yılların CS’sini güzel hatırlayalım.
Artık değişikliğe gidilmesi gerekiyordu. Aynı zamanda CS:GO oyuncu kitlesi çok fazla azalmıştı herkes valorant'a geçmişti. CS2'nin çıkacağını duyurdukları anda CS:GO oyuncuları CS:GO oynamaya geri dönmeye başladı baya etki yarattı yani.

CS:GO'da da eksikler var. CS Source CS:GO'dan daha eski bir oyun olmasına rağmen Source'da ki su kalitesi CS:GO'dan daha iyi. Aynı zamanda koşarken sıkma olayı CS:GO'ya göre daha iyi koşarken Source'da silahlar çok fazla tepiyor. CS:GO'nun da eksikleri olsa da unutturmayacak.
CS GO'da sorun olan tek problem hile muhabbetiydi, 10 binden fazla saatim var oyunu çıktığında itibaren senelerce yarı profesyonel olarak oynadım. 64 Tick CS 2 sunucularının yanında hiç bir şey kalıyor. Seneler önce MM olayını dediğim gibi hile sebebiyle bıraktım.

CS GO'da sorun olan tek problem hile muhabbetiydi, 10 binden fazla saatim var oyunu çıktığında itibaren senelerce yarı profesyonel olarak oynadım. 64 Tick CS 2 sunucularının yanında hiç bir şey kalıyor. Seneler önce MM olayını dediğim gibi hile sebebiyle bıraktım.
Seçkin maçlarda sadece 2 tane hileyle karşılaştım. (7 ay önce aldım seçkini)

Oyunun açık betaya çıkmasıyla birlikte bende CS 2'yi deneyimledim ama sanki oyunda eksik bir şeyler vardı. Bunun üstüne tekrar CS:GO oynamaya karar verdim ve şuna kanaat getirdim, CS 2 has CS olmaktan çıkmış biraz daha Valorant'a kaymış ama CS:GO hala ağırlığını korumuş gibi. İnsanların 10 yıllık bir alışkanlığı bırakabileceğini düşünmüyorum, sizin fikirleriniz ne?

CS2 bence çok iyi olmuş ama adama nişan alıyorsun, sıkıyorsun mermi adama gittiği halde mermi değmiyor. AWP kullanmak bu yüzden zorlaşmış gibi geldi. Onun dışında özellikle silah sesleri ve mermi sıkarken tepmesi de çok hoşuma gitti. Tabii alışkanlıkları bozmak zor olduğundan mecbur olmasa geçmeyen çok kişi olabilir ama bir yandan da çıkınca bedava oynayacak insanların yığılmasıyla yine rekorlar kırar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı