Çözüldü CS2 oyunda anlık takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaan212

Hectopat
Daha fazla  
CS2 daha çıkmadan da CS:GO'da da son zamanlarda oluyordu, eskiden hiç olmazdı ancak son 2 aydır falan oyunda anlık takılmalar oluyor. Pingim genellikle 40-50 civarı seyrederken FPS'im de 70 civarı, zaten CS:GO'da da olduğu için donanımdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. İnternet hızımda 30Mbps olduğu halde bu anlık takılmalar çok sık oluyor özellikle akşam vakti oynadığımda. Nedenini bilen var mı? Çözümü var mı? Örnek olması için kendi çektiğim videoyu da ekliyorum, şu linkten bakabilirsiniz; video.

Arkadaşlar işlemcim i3 3220 rx550 ekran kartı..Bu yaptıklarımız bende oyunun donmasına düzelttiyse üst sistem bilgisayarlarda hayli düzeltir.

Öncelik yapılması gereken;

Ses ayarlarına gidin ve "PERSPEKTİF DÜZELTME"yi devre dışı bırakın ve Basitleştirilmiş Bas-Konuş'u açın.

Sonrasında
Oyunu kapatın ve Cs2 başlangıç sekmesine aşağıdakilerden kodu ekleyin işlemci çekirdeği neyse ordaki 0 yerine işlemci çekirdeği 2-4 neyse onu yazın kapatın oyunu açın ve artık keyfine bakın:)) sorunu çözünce deliler gibi rekabetçi oynadım:D

-vulkan -threads (işlemci çekirdek sayısı -tank_Worker ThreadCount (işlemci çekirdek sayısı)

Kod aynı şu şekilde olacak..

-vulkan -threads 0 -tank_Worker ThreadCount 0

Arkadaşlar işlemcim i3 3220 rx550 ekran kartı..Bu yaptıklarımız bende oyunun donmasına düzelttiyse üst sistem bilgisayarlarda hayli düzeltir.

Öncelik yapılması gereken;

Ses ayarlarına gidin ve "PERSPEKTİF DÜZELTME"yi devre dışı bırakın ve Basitleştirilmiş Bas-Konuş'u açın.

Sonrasında
Oyunu kapatın ve Cs2 başlangıç sekmesine aşağıdakilerden kodu ekleyin işlemci çekirdeği neyse ordaki 0 yerine işlemci çekirdeği 2-4 neyse onu yazın kapatın oyunu açın ve artık keyfine bakın:)) sorunu çözünce deliler gibi rekabetçi oynadım:D

-vulkan -threads (işlemci çekirdek sayısı -tank_Worker ThreadCount (işlemci çekirdek sayısı)

Kod aynı şu şekilde olacak..

-vulkan -threads 0 -tank_Worker ThreadCount
dm oynarken veya maçta ani fps drop sıkıntısını bende çekiyordum 300-400 fps oynarken birden 100 fps düşüyordu ve foruma konu başlığı açmadan önce mesajına denk geldim verdiğin tüm kombinasyonları tek tek denedim ve gerçekten başlatma seçeneklerine -vulkan yazınca sorunum çözüldü sana ne kadar teşekkür etsem azdır lakin -threads 12 -tank_Worker ThreadCount 6 kodlarının tam olarak ne işe yaradığını bulamadım kodları hiç bir forumda geçmiyor kodlar hakkında bilgi verir misin teşekkürler

dm oynarken veya maçta ani fps drop sıkıntısını bende çekiyordum 300-400 fps oynarken birden 100 fps düşüyordu ve foruma konu başlığı açmadan önce mesajına denk geldim verdiğin tüm kombinasyonları tek tek denedim ve gerçekten başlatma seçeneklerine -vulkan yazınca sorunum çözüldü sana ne kadar teşekkür etsem azdır lakin -threads 12 -tank_Worker ThreadCount 6 kodlarının tam olarak ne işe yaradığını bulamadım kodları hiç bir forumda geçmiyor kodlar hakkında bilgi verir misin teşekkürler
Kardeşim sorunun çözülmesine çok sevindim ülkemiz ekonomisi şartlarında kötü işlemciden nasıl meyve elde edilir diye araştırdım durdum sonuçlar bunu gösterdi.. belirttiğim yazı işlemci parçacığı yani senin bilgisayarının işlemci çekirdek sayısı kaçsa o verimin maksimum seviyesini başlatma seçeneklerine ekledim. Amaç burda oyun içi verimin işlemciden daha çok alması yetersiz kalmaması..

İşlemci parçasını öğrenmek için görev yöneticisinden performansa gelip sağ altta bulunan mantıksal işlemcideki değeri kaçsa onu yaz örnek veriyorum mantıksal işlemci 4 .. kod şu şekilde olmalı..

threads 4 -tank_Worker ThreadCount 4

Kardeşim sorunun çözülmesine çok sevindim ülkemiz ekonomisi şartlarında kötü işlemciden nasıl meyve elde edilir diye araştırdım durdum sonuçlar bunu gösterdi.. belirttiğim yazı işlemci parçacığı yani senin bilgisayarının işlemci çekirdek sayısı kaçsa o verimin maksimum seviyesini başlatma seçeneklerine ekledim. Amaç burda oyun içi verimin işlemciden daha çok alması yetersiz kalmaması..

İşlemci parçasını öğrenmek için görev yöneticisinden performansa gelip sağ altta bulunan mantıksal işlemcideki değeri kaçsa onu yaz örnek veriyorum mantıksal işlemci 4 .. kod şu şekilde olmalı..
çekirdekler 6 mantıksal işlemciler 12 gözüküyor
threads 6 -tank_Worker ThreadCount 12 bu şekilde mi girmem gerekiyor

Threads 12 -tank_worker threadcount 12.

Diye yazman en doğru olanı:)) iyi oyunlar.

Dostum merhaba öncellikle çözüm için teşekkür ederim drop sorunumu çözdü bu -Vulkan seçeneği, fakat şu anda DX le çalışmasına göre daha az FPS alıyorum kastığını hissetiriyor sistem özelliklerim şunlar.

RTX 3050 Ti.

i5 11400H.

16 RAM 3200MHz.

512 GB M.2 SSD.

ASUS TUF Gaming F15 FX506HE.

Dostum merhaba öncellikle çözüm için teşekkür ederim drop sorunumu çözdü bu -Vulkan seçeneği, fakat şu anda DX le çalışmasına göre daha az FPS alıyorum kastığını hissetiriyor sistem özelliklerim şunlar.

RTX 3050 Ti.

i5 11400H.

16 RAM 3200MHz.

512 GB M.2 SSD.

ASUS TUF Gaming F15 FX506HE.
Rica ederim kardeşim..sistem özelliklerin oldukça yeterli drop sorununun gitmesine sevindim -vulkan komutu donma yaşayan sistemler için eklendi.. diğer ayarlarınızı yapman gayey yeterli onu kaldır fps düzelecektir

Rica ederim kardeşim. Sistem özelliklerin oldukça yeterli drop sorununun gitmesine sevindim -Vulkan komutu donma yaşayan sistemler için eklendi. Diğer ayarlarınızı yapman gayey yeterli onu kaldır FPS düzelecektir.

Başlatma seçeneklerinde sadece -Vulkan olması yeterli mi diyorsunuz.

Başlatma seçeneklerinde sadece -Vulkan olması yeterli mi diyorsunuz.
Oyunda donma sorunu varsa başlangıç seçenekleri içinde -vulkan -threads (mantıksal işlemci çekirdeği) -tank_Worker ThreadCount (mantıksal işlemci çekirdeği) komutları olsun..Lakin... FPS düşüşü yaşanıyorsa bu komutları kaldırman yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı