CS2 yüzünden oyunu bırakacak mısınız?

Hocam yani CS2 dediğin zaten sadece birkaç UI/UX grafik ve 2-3 tane de mekanik değişikliği içeriyor oyun yine aynı oyun.

Mekanik olarak bence sıkıntı yok zaten. Görüntü ve ses değişimi beni rahatsız etti. En çok da karakter hasar aldığındaki ses ve ekrandaki efektler gerçekten kötü olmuş.

Eskiden CSGOya kontrast ayarı yapmadan oynayamıyorduk şimdi bence daha güzel oldu fakat sevmediğim 2 şey var spawn olunca bekletiyor ya spawnda abi niye ekran gri oluyor çok saçma birde satın alma menüsünü valorant gibi yapıcaz diye kendilerini yemişler.
Onun dışı oyun mis gibi olmuş hem grafik anlamında hem fizik anlamında hemde diğer konularda.

Ben bu kadar oynamam 700 sat CS:GO kariyerim var ama nedense CS2 bana da bir garip geldi oyunun sorunu ne tam olarak anlayamadım ama bir şeyler eksik gibi hissettiriyor cidden. Betadan çıkınca düzeleceğine inanıyorum.

Eskiden CSGOya kontrast ayarı yapmadan oynayamıyorduk şimdi bence daha güzel oldu fakat sevmediğim 2 şey var spawn olunca bekletiyor ya spawnda abi niye ekran gri oluyor çok saçma birde satın alma menüsünü valorant gibi yapıcaz diye kendilerini yemişler.
Onun dışı oyun mis gibi olmuş hem grafik anlamında hem fizik anlamında hemde diğer konularda.
Evet gerçekten gözleri yoruyor, saçma sapan bir efekt.

Oyun daha yeni çıktı, buglar ve eksikliklerle karşılaşmak normal, eski oyun motorundan dolayı oyun geliştirilemiyordu şimdi sürekli olarak geliştirilmeye devam edecek, eski oyunun görselliği derken siyah beyaz bir oyundan başka ne görüyordun hocam bana söyler misin? Zorunluluktan oynuyorduk onu da

Hocam bana göre o karanlık hava daha güzel hissetiriyordu. Ayrıca bug veya eksikliklerden bahsetmedim hiç. Tek derdim oyunun görüntüsünü değiştirmeleri. Oyun sanki CS değil de farklı bir şeymiş gibi hissetiriyor.

CS2ye gelenlerin %25 oyunda kasalardan para kazanıyor muhabbetiyle %25 Valorant'dan bıktık geri dönmenin vakti geldi diye %50 ise Haksız ban yiyenlerin ve VAC sistemini beğenmeyenlerden dolayı CS2 görüp geleceklerini düşünüyorum. Ben şu an oynadım bundan 3 güncelleme öncesi bayağı FPS düşüyordu şimdi biraz toparladı. Tam haliyle bırakılmaz aksine oynanır hale gelecek diyorum.

Hocam bana göre o karanlık hava daha güzel hissetiriyordu. Ayrıca bug veya eksikliklerden bahsetmedim hiç. Tek derdim oyunun görüntüsünü değiştirmeleri. Oyun sanki CS değil de farklı bir şeymiş gibi hissetiriyor.
Evet ilk girdiğimde bende öyle hissettim fakat bir kaç el atınca CSGO oynayasım gelmedi.

Sanırım ben yaşım itibari ile biraz eski kafalarda kaldım. Yeniliğe pek açık değilim =D şahsi görüşüm oyunun hiç görsel olarak değişikliğe gitmemesinden yana ama artık olan oldu.

CS2'yi daha oynamadım ama izlediklerimden anladıklarım: Oyunun renkleri canlı yapılmış ve parlaklık artmış. CSGO'yu da satürasyonu fulleyip parlak şekilde oynadığım için CS2 benim için default ayarlar olmuş, orada yabancı kalacağımı sanmıyorum. Yanlışlıkla alınan eşyaların satılabilmesi de güzel olmuş, insanlık hali AK yerine Galile'e çarpabiliyordum bazen. Loadout sistemi güzel gözüküyor, eskiden A1-S ve A4 arasında seçmek zorundaydık, şimdi ikisi de kullanılabiliyor. Parlak skinler görüntüde de fiyatta da çağ atlamış. Smokeların olduğu alanı doldurması en iyi özellik olabilir. Mirage'da window smoğu iki cm kaydığında one way gap oluşuyordu, smoke bize ihanet ediyordu. Headshot atınca çıkan efektleri de iyileştirmişler gibi, şimdi acayip sesler çıkıyor.
Eskiden arkadaşlarım zorla Valorant oynatıyordu çünkü iki oyun rekabet edecek seviyedeydi. Ajan seçmeli ve gerçekçilik dışı oyunları sevmediğim için CSGO bir tık öndeydi benim için. Ama CS2 kesin bir şekilde tartışmayı bitirmiş. Bu saatten sonra Valorant'ı oynayanların sadece oyunla ve ajanlarıyla kurdukları bağ yüzünden oynadıklarını düşünüyorum. CS2 herkese çıktığında Valorant hayatta oynamam, CS2 10 adım önde falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı