CS2'de kaç FPS alıyorsunuz?

Oyunda rezalet bir FPS düşüşü yaşadım. Sürekli FPS düşmesi takılmalar ve rezalet ötesi bir FPS değeri alıyorum. 20-30 FPS falan alıyorumdur. Diğer oyunculara sorduğumda 200-300 veya daha düzgün FPS alanlar varmış. Sizde de anormal derecede donma takılma ve FPS kaybı var mı? Bende oyun şu an oynanmayacak derecede FPS kaybı yaratıyor.

RTX 2060 OC, R5 3500, Samsung SSD, 16 GB RAM.

Hocam Q9550 GTX 750 ile 60 alıyorum sizin o sistemle 30 almanız çok ilginç.

Oyunda rezalet bir FPS düşüşü yaşadım. Sürekli FPS düşmesi takılmalar ve rezalet ötesi bir FPS değeri alıyorum. 20-30 FPS falan alıyorumdur. Diğer oyunculara sorduğumda 200-300 veya daha düzgün FPS alanlar varmış. Sizde de anormal derecede donma takılma ve FPS kaybı var mı? Bende oyun şu an oynanmayacak derecede FPS kaybı yaratıyor.

RTX 2060 OC, R5 3500, Samsung SSD, 16 GB RAM.

Hocam Console açıp FPS Max 0 yazmayı denediniz mi?

Bende shader sorunu var galiba. Karşıma ilk kez çıkan modellerde ve efektlerde acayip FPS düşmesi yiyorum. Ama ardından düzeliyor. En düşük ayarlar 300-500 arası diyebilirim.

Bende en düşük ayarlarda da en yüksek ayarlarda aynı FPS 100 200 arası sürekli degisiyor hep kasiyor öyle bir his var yani 165 Hz bir de pardon 164 ama kasiyor gibi. Anlamadım çok saçma.

ben bir şeyler denedim ve etkili oldu, sizi bilemem ama yine de paylaşayım:

.csgo'nun kurulu olduğu klasörü açıp .exe dosyasına sağ tık, sonra uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini kapat

.windows aramaya grafik ayarları yazıp gelen ekrandan csgo exesini bulup seçtikten sonra altta belirecek, oradan yüksek performans seç

.oyun içi çözünürlüğünü csgodaki gibi düşük seçme, native yap. yani masaüstü neyse oyun da o olsun (bir süredir oynuyorum, 4:3 yapınca karakterin genişlemesi gibi bi durum yok sanki)

.grafik ayarlarını uygula:

Dosya Ekleri

• IMG-20230902-WA0000.jpg
    IMG-20230902-WA0000.jpg
    125,3 KB · Görüntüleme: 46
Ben bir şeyler denedim ve etkili oldu, sizi bilemem ama yine de paylaşayım:

CS:GO'nun kurulu olduğu klasörü açıp .exe dosyasına sağ tık, sonra uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini kapat.

Windows aramaya grafik ayarları yazıp gelen ekrandan CS:GO exesini bulup seçtikten sonra altta belirecek, oradan yüksek performans seç.

Oyun içi çözünürlüğünü CS:GO'daki gibi düşük seçme, native yap. Yani masaüstü neyse oyun da o olsun (bir süredir oynuyorum, 4:3 yapınca karakterin genişlemesi gibi bir durum yok sanki)

Grafik ayarlarını uygula:

En alttaki FSR kapatılmalı bence çok bulaniklastieiyor her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı