CS2'nin boşa hype'ı neden?

Aslında hype boşa değil. Şahsen CS:GO sevmediğinizi düşünüyorum. Şimdi konuşalım;

Smoke güncellemesi;
Smoke güncellemesi şu açıdan mükemmel olmuş. Bazı oyuncular smoke'ları açılı atarak ileriyi görürken siz onu göremiyordunuz ve bu açılar ile size karşı avantaj almış oluyordu. Artık o avantaj olmayacak çünkü smoke içinden sıkılırsa mermi daire izi açacak.

Tickrate güncellemesi;
CS:GO oyuncularının bağıra çağıra anlattığı 128 tickrate. 64 tickrate bazı oyuncular için ölüm gibiydi. 128'e geçilmesi oyuncuları aşırı rahatlatacak.

Işık güncellemesi;
Maplerde bazı alanlar saçma bi şekilde çok karanlık oluyordu ve şahsen benim görüşüm çok kötüleşiyordu. Bu düzeltildi. Maplerde neredeyse izlediğim kadarıyla heryer aydınlık yapılmaya çalışılıyor.

Böyle bir güncellemenin CS kitlesi tarafından sevilmesi gayet normal. Ben şahsen sizin CS:GO'yu sevmediğinizi yada oyuna karşı bir kininizin olduğunu düşünüyorum.

Muhtemelen valocusun ancak CS oynayanlara sorarsan bana ve bize kalırsa şuanlık gösterime göre gayet iyi. Bunu yaza kadar daha da geliştireceklerdir.
Bir şeyci değilim. Demek istediğim de o değil zaten. Orada burada herkes Valo bitecek CS2 geliyor diyordu. Bundan yola çıkarak büyük bir değişiklik bekliyordum ama extra oyuncu çekecek hiçbir şey göremiyorum ben.

Aslında hype boşa değil. Şahsen CS:GO sevmediğinizi düşünüyorum. Şimdi konuşalım;

Smoke güncellemesi;
Smoke güncellemesi şu açıdan mükemmel olmuş. Bazı oyuncular smoke'ları açılı atarak ileriyi görürken siz onu göremiyordunuz ve bu açılar ile size karşı avantaj almış oluyordu. Artık o avantaj olmayacak çünkü smoke içinden sıkılırsa mermi daire izi açacak.

Tickrate güncellemesi;
CS:GO oyuncularının bağıra çağıra anlattığı 128 tickrate. 64 tickrate bazı oyuncular için ölüm gibiydi. 128'e geçilmesi oyuncuları aşırı rahatlatacak.

Işık güncellemesi;
Maplerde bazı alanlar saçma bi şekilde çok karanlık oluyordu ve şahsen benim görüşüm çok kötüleşiyordu. Bu düzeltildi. Maplerde neredeyse izlediğim kadarıyla heryer aydınlık yapılmaya çalışılıyor.

Böyle bir güncellemenin CS kitlesi tarafından sevilmesi gayet normal. Ben şahsen sizin CS:GO'yu sevmediğinizi yada oyuna karşı bir kininizin olduğunu düşünüyorum.
Yukarıda yazdığım gibi CS kitlesi zaten sevecek. Yıllar sonra düzgün bir şey geldi çünkü. Demek istediğim dışarıdan oyuncu çekme ihtimali çok az olduğu. CS oynayanlara çok güzel olmuş ama öyle oyuncu çekecek güncellemeler yapılmamış. Belki her bilgisayarda açılsın diye yapılmıştır ama ben çok çok daha iyi grafikli bir şey bekliyordum.

Bir şeyci değilim. Demek istediğim de o değil zaten. Orada burada herkes Valo bitecek CS2 geliyor diyordu. Bundan yola çıkarak büyük bir değişiklik bekliyordum ama extra oyuncu çekecek hiçbir şey göremiyorum ben.

Yukarıda yazdığım gibi CS kitlesi zaten sevecek. Yıllar sonra düzgün bir şey geldi çünkü. Demek istediğim dışarıdan oyuncu çekme ihtimali çok az olduğu. CS oynayanlara çok güzel olmuş ama öyle oyuncu çekecek güncellemeler yapılmamış. Belki her bilgisayarda açılsın diye yapılmıştır ama ben çok çok daha iyi grafikli bir şey bekliyordum.

Rekabetçi bir oyuna AAA grafik basmak abartı olmaz mıydı? Öyle olsaydı şu an oyunu 100 kişi oynayabiliyorsa güncelleme sonrası 10 kişi oynayabilecekti sistem gereksinimleri yüzünden. Bence gayet başarılı olmuş.

Rekabetçi bir oyuna AAA grafik basmak abartı olmaz mıydı? Öyle olsaydı şu an oyunu 100 kişi oynayabiliyorsa güncelleme sonrası 10 kişi oynayabilecekti sistem gereksinimleri yüzünden. Bence gayet başarılı olmuş.
Zaten AAA grafik beklemiyorum ki muhtemelen o yüzden yapılmadı. Yine de daha majör farklılıklar beklerdim. Dışarıdan oyuncu çekmekten ziyade kendi kitlesini memnun edip oynanışı iyileştirmek gibi olmuş. Hali hazırda CS oynayanlar çok memnundur ama dediğim gibi bu hype için extra pek bir şey bulamadım. Bombalar dışında.

Bu arada keşke artık Türkiye sunucusunu getirseler.

Hype boşa değil aslında CS gibi 5V5 aşırı rekabetçi FPS hiçbir oyunda görünmemiş şeyler getirildi fakat burada yazanların hiçbiri betayı oynamamış bile sanırsam sadece Valve'ın videolarını izleyip gelmiş.

Sis bombalarına gelen değişiklikler, grafik değişiklikleri, yeni UI falan da var, bunları hiç mi fark etmediniz? Bana kalırsa hype bayağı iyi. Zaten oyun kaç senedir aynı işliyor, bu yenilik çok iyi oldu.
Grafiklerde beklediğim değişikliği göremedim işte. Kan efektleri ve bombalar dışında oyuncu çekecek bir şey göremedim.

Adamlar tick sorununu kökten çözüp sub-tick diye bir şey geliştiriyor sen gelmişsin elle tutulur bir şey göremedim diyorsun.
Diyorum ki oyuncu çekecek bir şey göremedim. Hali hazırdaki oyuncuları bağlar sadece oyuna.

Yeni oyun motoruna geçmeleri haliyle oyunun önünü yeniliksel anlamda açacak. Şu an 5 tane yenilik gösterdilerse, ilerde 10 sonrasında 15 diye ilerleyecek bu. Motorun limitlerine çok uzun süre takılmayacak yani artık. Dota 2'nin Source 2 güncellemesi alması ile aynı mantık.

Oyuncu çekecek bir şeye ihtiyacı yok, zaten oynanan bir oyun. Kendi kitlesi çok geniş. Değişikliğin yapılmasındaki ana amaç oyuncu çekelim diye değil, halihazırda bu geniş kitleyi memnun etmek. İhtiyacı vardı uzun yıllar böyle bir şeye ve talep çok fazlaydı. Güzel oldu.

Firma beklentiye girebileceğiniz hiçbir şey söylemedi zaten. Kendi kendinize beklenti yaratıp kendiniz hayal kırıklığına uğramışsınız. Oyunun yaptığı bir şey yok.

Geri
Yukarı