CS6 vs 2020

Monkey D. Xebec

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Ben normalde 2020 kullanıyordum cs6'ya geçmeyi düsünüyorum arada çok bir fark var mıdır yoksa 2020'de mi kalayım.(Uygulamaların isimlerinden emin değilim direk 2020 ve cs6 diye geçiyor internette.)

Olmaz mı çok fazla ama bence ikisi de dursun Cs6 Extended en stabil sürümdür. Daha zorlamayacak ve profesyonel olmayan işleri Cs6 Extended ile yaparsın. Hemen açılır kasmaz uğraştırmaz.

Son sürümler çok ram yiyor ve kastırıyor.

Olmaz mı çok fazla ama bence ikisi de dursun Cs6 Extended en stabil sürümdür. Daha zorlamayacak ve profesyonel olmayan işleri Cs6 Extended ile yaparsın. Hemen açılır kasmaz uğraştırmaz.

Son sürümler çok ram yiyor ve kastiriyor
2019 sürumden itibaren çok değişti. Kasiyor hemen aciliyor demek çok gülünç olmuş. Eski surumleri 10 sn de yapılan işi yarım saatte yapmak istiyorsanız kullanın. 😊

2019 sürumden itibaren çok değişti. Kasiyor hemen aciliyor demek çok gülünç olmuş. Eski surumleri 10 sn de yapılan işi yarım saatte yapmak istiyorsanız kullanın. 😊

Gören de yeni sürümleri hiç kullanmadım zannedecek. 6700 xt kartlı bilgisayar var, bunda bile ram yiyor, kasıyor ve bir çok insanda da bu sorunlar oluyor.

illustrator 2022'de mesela çok fazla vektörden oluşan çizimleri ve blendleri yapamıyorum kasıyor eski sürüme geçiyorum hiç bir sorun yok. Ee o zaman ? hani değiştiydi.

Geçen otel için rölyef çizimler yaptım illustrator'de bi de aynı anda 150 artboardlu kartvizitler ve kartvizitlerde de 3d modeller var. 3d modelleri artık rasterize yapmak zorunda kaldığım halde bilgisayarın canına okudu ama legacy olarak kayededip cc2014 'de devam ettiğimde hiç bir sorun yok.

Siz bence işin derinliklerine inip ciddi işler yaptıktan sonra kullanın da o zaman anlarsınız.

Zaten ne dedim profesyonel, yani profesyonelliğin bir anlamı da o konuda bilgi, tecrübe sahibi ve en önemlilerinden biri de pratik olmaktır, zaman kazandıracak kısa olacak işleri yeni sürümde yapın dedim, ama ikisinde de aynı zamanda yapılacak işler için de eski sürüm dedim kastırmaması adına.

Neyse bir şey bilmiyorsunuz boş yapmanın anlamı yok. Öyle iki alıp kesip biçmekle photoshop illustrator kullanılmıyor, bunlar çok devasa işler yapılan program, herkesin eline düştüğü için böyle yorumlar gelmesi normal.

Ne is yaptığımı bilmeden bilmediğimi soylemek daha da gülünç olmuş . Siz kendi büyük sanatsal dünyanizda çok bilmisliginizle devam edin.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı