CSGO için ekran kartı mı, monitör mü alınmalı?

İntel core i5-6400 CPU 2.70Ghz (4 CPUs), ~2.7Ghz
Sonuç olarak ikisini de değiştireceksen önce ekran kartını değiştirip işlemciye daha yakışır bir ekran kartı alabilirsin bence. Ama birini alıp diğerini uzun süre boyunca değiştirmeyeceksen daha çok zevk işi. 800x600 oynuyorsan o kadarda monitöre önem verdiğini sanmıyorum ve ekran kartı alırsan diğer oyunlara geçmen kolaylaşır ama tabi o çözünürlükte oynuyorsan grafiğe de çok önem vermiyorsun gibi akıcı diye monitörde alınabilir kendi bakış açından karar vermelisin bence

Sonuç olarak ikisini de değiştireceksen önce ekran kartını değiştirip işlemciye daha yakışır bir ekran kartı alabilirsin bence. Ama birini alıp diğerini uzun süre boyunca değiştirmeyeceksen daha çok zevk işi. 800x600 oynuyorsan o kadarda monitöre önem verdiğini sanmıyorum ve ekran kartı alırsan diğer oyunlara geçmen kolaylaşır ama tabi o çözünürlükte oynuyorsan grafiğe de çok önem vermiyorsun gibi akıcı diye monitörde alınabilir kendi bakış açından karar vermelisin bence
Dediğin gibi önce ekran kartını değiştirmeye karar verdim. Gtx 1050 ti 4gb almayı düşünüyorum, işlemcime fazla gelmez ve darboğaz sorunu yaşamam dimi?

Monitör alırsan sadece CS:GO için ekran kartı seni idare eder. Fakat diğer oyunlar için 144 Hz monitör biraz gereksiz olur. Yani her halükarda ikisini de yenilemen gerek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı