CSS tasarımları nasıl daha iyi yapabilirim?

Biraz örnek tasarımlara bakıp birkaç renk değiştirdim. Nasıl olmuş?
1689690870040.png

@artik 72 yasindayim @utkusoftware @533388 @delikarga @mikroyumuşak

Kartın aşağısındaki boşluğu kaldırıp ismin üstüne de biraz daha margin verseniz daha hoş olur sanki. Bir de direkt contact yazmak yerine kartvizit için email mi telefon mu ne ona göre ikon koyarak göstermek daha hoş olurdu. Mesela telefon ikonu koydun yanına numara yazdın, linkedin ikonu koydun yanına hesap urlsini yazdın gibi gibi

Kartın aşağısındaki boşluğu kaldırıp ismin üstüne de biraz daha margin verseniz daha hoş olur sanki. Bir de direkt contact yazmak yerine kartvizit için email mi telefon mu ne ona göre ikon koyarak göstermek daha hoş olurdu. Mesela telefon ikonu koydun yanına numara yazdın, linkedin ikonu koydun yanına hesap urlsini yazdın gibi gibi
Hocam nasıl olmuş sizce?
1689697526808.png
@533388

Son düzenleme:
Uzun zamandır derinlemesine CSS çalışmıyordum.
Bugün bir Card hazırlamak istedim ve biraz absürt bir sonuç çıktı.

Nasıl daha iyi CSS tasarımları oluşturabilirim? Bu konuda verebileceğiniz ipuçları ya da tavsiyeleriniz var mı?

Renkler birbirine uyumsuz ve padding margin abartmışsın biraz ama yine de iyi bayağıdır yazmıyosun sonuçta flexbox, Grid yapılarına çalışmanı tavsiye ederim.

Renkler birbirine uyumsuz ve padding margin abartmışsın biraz ama yine de iyi bayağıdır yazmıyosun sonuçta flexbox, Grid yapılarına çalışmanı tavsiye ederim.

Daha çok JavaScript ile vakit geçirdiğim için booststrap ile hallediyordum aslında o yüzden kullanamadım. Grid yapısı aklımda ama biraz MDN'e bakınmam lazım :)

Daha çok JavaScript ile vakit geçirdiğim için booststrap ile hallediyordum aslında o yüzden kullanamadım. Grid yapısı aklımda ama biraz Mdn'e bakınmam lazım :)

Mdn hiç girme istersen JavaScript'de temel olarak bilgi edindiysen Bootstrap kullanmadan HTML CSS JavaScript ile projeler yapmanı tavsiye ederim projelerini geliştikten sonra da Bootstrap kullanabilirsin şu anda Bootstrap kullanmaya devam edersen CSS unutabilirsin o yüzden diyorum.

@ErrorCorrection hocam Flex izleyin Grid biraz daha karmaşık ve zor yapılar iin zaten spa yapınca componentler olduğu için daha rahat edersiniz Flex ile.

Haklısın Flex kolay ama Grid de illaki kullanması gerekecek tabii Bootstrap kullanıcaksa Gride gerek yok Flexbox la devam edebilir.

Geri
Yukarı