Çözüldü Ctrl+Alt+DEL Yapana Kadar Mouse ile Tıklayamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OnuRBayraM

Kilopat
Merhaba arkadaşlar herkese iyi bayramlar. Yaklaşık 3-4 aydır bu sorunla uğraşıyorum. Ctrl+Alt+DEL yapmadan mouse ile hiçbir simgeye tıklamıyorum ta ki Ctrl+Alt+DEL yapana kadar. Sorun bunu yapınca çözülüyor. Format atarken bile Ctrl+Alt+DEL yapmadan ne ileri butonuna tıklayabiliyorum ne de sözleşme kabulünde kutuya işaret koyabiliyorum. Mouse değişimi yaptım problem çözülmedi. Neyden kaynaklıdır bir fikri olan var mı acaba?

Çözüm
En meşhur bilindik sorun bu olduğu için bu foruma da yazmak istedim. Arkadaşlar merhaba buradaki sorun çözümünü ben de denedim fakat geçici süreliğine gerçekten işe yaradı ama sorunumu maalesef çözmedi ve çok çok fazla forumlara baktım ama gerçekten de bu sorunu çözen hiç kimse yoktu. Ben de faremi değiştirdim ve yeni farenin geldiği gün sorunu çözdüm :D Sorun şu ki scroll tuşuna bastığınız zaman Google'da vs fareyi hareket ettirerek gezebiliyorsunuz ve benim farem de kendi kendiliğine bu tuşa bastığı için -örnek veriyorum Google'da gezerken Google dışında başka yerlere tıklayamıyordum- hareket ettiriyorsun ama tıklamıyor vs. Sorunun scroll düğmesinde olduğunu anladım ve Razer'ın kendi yazılımından bu tuşu devre dışı bıraktığım an mouse düzeldi. Diğer sağ Click veya sol clikden dolayı böyle bir sorun olacağını da düşünmüyorum. Sorun çok yüksek ihtimalle scroll tuşlarınızda olabilir. Belki bu bilgi işinize yarar diye belirtmek istedim iyi günler.
Format atarken bile Ctrl+Alt+DEL yapmadan ne ileri butonuna tıklayabiliyorum ne de sözleşme kabulünde kutuya işaret koyabiliyorum.

USB'den sıfır boot edince de bu sorun oluyor yani?

Olası çözümler:
  • Norton yüklü ise kaldırın ya da güncelleyin.
  • BIOS'u güncelleyin.
  • BIOS'u sıfırlayın.

USB'den sıfır boot edince de bu sorun oluyor yani?

Olası çözümler:
  • Norton yüklü ise kaldırın ya da güncelleyin.
  • BIOS'u güncelleyin.
  • BIOS'u sıfırlayın.
Evet, USB’den sıfır boot edince de problem devam ediyor. Kaç aydır bu problemle uğraşıyorum. Neden kaynaklı hiçbir fikrim yok.
Norton yüklü değil. Ki zaten format attığımda da bu problem devam ediyor. Ayrıca BIOS güncel ve ben daha 1 hafta önce sıfırlayıp güncelledim. Yine de ilginize teşekkürler.

Son düzenleme:
Başka bir klavye ile dener misiniz? Ya da klavyeyi söküp.
Tabi akşam saatlerinde klavyeyi söküp deneyeceğim şuan denemem mümkün değil malum bayram. Size şöyle iki bilgi de vereyim. Format esnasında Num lock, Caps lock ve Scroll lock ışıkları çok sönük yanıyor sanki tam güç verilmiyor gibi. Ayrıca şöyle bir durum var eskiden bu problem yoktu ta ki bilgisayarımda oynadığım oyunlar esnasında yaşadığım kasma ve ani droplardan sonra yaşamaya başladım ve hala bu problemler bende devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onur Bey merhaba sizin mouse sorunun aynısı bende oluyor acaba nasıl cözüme ulastırdınız

En meşhur bilindik sorun bu olduğu için bu foruma da yazmak istedim. Arkadaşlar merhaba buradaki sorun çözümünü ben de denedim fakat geçici süreliğine gerçekten işe yaradı ama sorunumu maalesef çözmedi ve çok çok fazla forumlara baktım ama gerçekten de bu sorunu çözen hiç kimse yoktu. Ben de faremi değiştirdim ve yeni farenin geldiği gün sorunu çözdüm :D Sorun şu ki scroll tuşuna bastığınız zaman Google'da vs fareyi hareket ettirerek gezebiliyorsunuz ve benim farem de kendi kendiliğine bu tuşa bastığı için -örnek veriyorum Google'da gezerken Google dışında başka yerlere tıklayamıyordum- hareket ettiriyorsun ama tıklamıyor vs. Sorunun scroll düğmesinde olduğunu anladım ve Razer'ın kendi yazılımından bu tuşu devre dışı bıraktığım an mouse düzeldi. Diğer sağ Click veya sol clikden dolayı böyle bir sorun olacağını da düşünmüyorum. Sorun çok yüksek ihtimalle scroll tuşlarınızda olabilir. Belki bu bilgi işinize yarar diye belirtmek istedim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı