Cübbeliler sokağa çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha 2 kelime ile gaza gelip sokağa çıkıyorsa bu "Sözde" din hocaları Erol Mütercimler'in dediği iç savaş(Allah korusun) doğru çıkacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha 2 kelime ile gaza gelip sokağa çıkıyorsa bu "Sözde" din hocaları Erol Mütercimler'in dediği iç savaş(Allah korusun) doğru çıkacak.
Yorum yapamıyorum, silivri soğuktur.

Kimin ne dediği umrumda değil.
Bu videoyu gördükten sonra için hiç ürpermediyse zaten buraya ne yazsam boş...

Son düzenleyen: Moderatör:
Erol Mütercimler denen adamı ciddiye almakta ne bileyim:) Adamın yaptığı sallamasyon dolar tahmini tutunca bir anda kendisini "yetkili bir abi" olarak gören bir kitle oluştu.
Ayrıca insanların giyim tarzına dikkat çekmekte hoş değil. İsteyen cübbe giyer isteyen mini etek. Burası özgür bir ülke ve insanları giyim tarzına göre ötekileştirmek toplumun selameti açısından çok yanlış.

Milleti sokağa çıkarmaya çalışıyor. Bunlar gösteriş yapayım derken ortalığı iyice karıştırıyor.

Bu ülkenin adamı çıkıyor Twitter üzerinden diğer kesimi vatan haini ilan ediyor. Önüne tablo koyup diğer taraf vatan haini damgası yapıştırıyor. %50 evde zor tutuyorum demesi tamamen yanlış. Daha sonra ezana saygısızlık var deyip belli kesmi tetiklemesi saçmalığın önde gidenidir. İyicene ikiye bölüyor.

Bu halkı böyle birbirine nefret ettirmek hiç iyi değil. Yolun sonu kötü. İki tarafı birleştirmek yerine tamamen düşman ediyor. Kaostan besleniyor.

Diğer kesim sokağa çıksa durum daha beter olacak. Bunlar ne yapıyor böyle? Hiç düşünmüyor mu biz ne yapıyoruz diye.

İki üç oy alıp din üzerinden prim yapacağım diye halkı bölmek tamamen yanlış. Bunun sonu iyi değil. İki tarafı çok fazla birbirine düşman olmasını sağlıyorlar.

Son düzenleme:
@Maydanoz cübbeliler derken ötekileştirme yapmak istemedim aslında. Halk arasında öyle anıldıkları için başlığa öyle yazdım. Yoksa kime ne başkalarının giydiği kıyafetten.

Erol Mütercimler konusuna gelince bence yanlış düşünüyorsunuz. Altı üstü dolar tahmini tuttu diyorsunuz ama adam bunu kaç yıl önceden tahmin etmiş ve tutmuş, işin o kısmını çok hafife alıyorsunuz. Kaldı ki onu takip edenlerin dolar tahmininden dolayı takip ettiklerini düşünmüyorum. Öyle olsaydı Atilla Yeşilada'yı takip ederlerdi. Dolardan ziyade ülkemizin geleceğini, iç ve dış politikalarımızı ele almasıyla ünlendi bu adam.

Kimin ne dediği umurumda değil.
Bu videoyu gördükten sonra için hiç ürpermediyse zaten buraya ne yazsam boş...

Neden içim ürpersin ki? Elhamdülillah bende müslümanım ama başkalarının dinimize yaptığı saygısızlıktan bana ne? O onların ayıbıdır onların günahıdır. Bu beni ilgilendirmez. Koskoca Allah'ın dinini savunmak biz kullara mı düştü?

Asıl soru şu; kadınlar gününde ki yürüyüşte o kadar düdüğü onların eline kim verdi? Yılanın başı odur ve yok edilmesi gerekir.
Zaten yürüyüşteki insanların çoğunun kadın hakları ile uzaktan yakından alakası yok.

İçi ürperenler, yılanın başını bulanlar, yürüyüşteki insanları tanıyor gibi olanlar... Binlerce kişi toplanmış yürüyor, adı kutlama veya eylem olsun fark etmez. İki dakikalık videoyu izleyip sanki yürüyüş ve ezan arasında bağlantı varmış gibi göstermeye çalışıp bundan nemalananları dikkate almak son derece gereksiz.

Ezan namaza çağrıdır. O inancın sahipleri için ibadetin saatinin geldiğinin uyarısıdır. Aynı inancı paylaşmayan veya paylaşsa bile ibadeti gerçekleştirme ihtiyacı hissetmeyen insanlar için hayatı durdurma anlamına gelmez doğal olarak. Herkes birbirinin inancına saygı gösterse ortada zaten sıkıntı kalmayacak. Nerede hassasiyet göstereceğimizi bilmeyip her şeye kızıyor ve düşmanlar yaratıyoruz. Birileri bir gün çıkar namaz kılmayı engellemeye çalışırsa o zaman çıkıp eylemini yapar, hakkını ararsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı