Cüsseli ve iri gözükmek için ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan mento
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

mento

Hectopat
Arkadaşlar 187 boyunda 106 kiloyum. Belim 102cm omzum genetik olarak biraz geniş 137cm.
Şu an yine iriyim fakat yağlıyım. Bunu iriliği biraz daha kaslı bir şekilde korumak için ne yapmam gerekir salona yazıldım diyet yapıyorum fakat benim asıl sıkıntım kilo verdikten sonra tekrar nasıl kaslı bir şekilde iri olacağım?

Arkadaşlar 187 boyunda 106 kiloyum. Belim 102cm omzum genetik olarak biraz geniş 137cm.
Şu an yine iriyim fakat yağlıyım. Bunu iriliği biraz daha kaslı bir şekilde korumak için ne yapmam gerekir salona yazıldım diyet yapıyorum fakat benim asıl sıkıntım kilo verdikten sonra tekrar nasıl kaslı bir şekilde iri olacağım?
Kilo verdikten sonra gym'e devam edersen kas yapabilirsin.

Kilo verip kas yapmak ilk başta kolaydır. Spor da yapmadıysan belirli bir döneme kadar yağ yakıp kas yapabilirsin fakat sonra aşırı zor hale gelecektir. Sallıyorum önce 20-25 kilo verip daha sonra 3-5-7 kg civarı alabilirsin ağırlığı kas olarak. Yani işin özeti salona gidip ağırlık idmanı yapıp beslenmene dikkat edeceksin. Emin ol 20 kilo verince kaybettiğin hacmi; kas olarak geri aldığında yapın bozulmayacaktır. Aldığın kilo yüzde yüz kas olmayacak fakat burda spor devreye giriyor zaten. Ki zaten ideal kilo hedefin, amacın iri olmak dahi olsa 100 kg altında olsun. Fazla yağlanmaya mahal verme yoksa anlamı kalmaz.
Yağ oranın %15-18 civarı olsa makul diye düşünüyorum internette görsellere bakabilirsin.

Şimdi hocam az kiloluyken büyük cüsse isteyen insanlar bulka girer sporunu yapar fixler. Fakat gel gelelimki sizin cüsseli görünmeniz için yeterli kilonuz mevcut. Çok detaya girmeden şöyle izah edeyim durumu size, şu saatten sonra yiyecekleriniz protein ağırlıklı olsun. Gerekirse saatlerce marketlerde gezip protein tabanlı atıştırmalık bulun. Tavuklu pilav imkanınız var ise her gün yiyin. Protein ağırlıklı beslenme ve bilinçli yapılan spor sana cüsse kazandıracaktır. Saygılar

Yeni konular

Geri
Yukarı