Cumhurbaşkanı olsanız ilk ne yapardınız?

Herkes Arapça öğretmek çok iş gerektirir. Bunu unutanlar olucak. Yanlış hatırlayanlar olucak vs. bu ülkenin dili Türkçe. Allah bizden arapca olması zorunlu dememiş. "Oku!" demiş. Anlayamazsa okumasının ne anlamı var?
Ben Arapça biliyordum ve kitaptan Arapçasını okuyunca anlıyordum hatta sadece okumakla kalmayıp uzatma yerlerini falan da okuyabiliyordum ve Türkçeye de çevirebiliyordum.

Hocam niye insan kendi cinsinden hoşlanmasın siz hoşlanmıyorsunuz diye kimse hoşlanmayacak değil.
Niye? Kadınlardan hoşlanan kadınlar yok mu?
Mesela hangi ayet bana söyle.
Buna göre personel alınır o zaman. Kapalı tanıdiklarınız sadece kadınların olduğu yerde kapalı olmazlar mesela aynı cinsiyet diye. Benim babaannem kuzenimle konuşurken kuzenim açık olduğu için benim girmemi istemezdi mesela odasına. Ki onun girmesi lazım ve aynı cinsiyetteler. Kadının kadını görmesinde(eşcinsel olmadığı sürece) bir sorun olmaz. Kapanması erkeğin günaha bulaşmaması için zaten.

Ben Arapça biliyordum ve kitaptan Arapçasını okuyunca anlıyordum hatta sadece okumakla kalmayıp uzatma yerlerini falan da okuyabiliyordum ve Türkçeye de çevirebiliyordum.

Yani Arapça biliyordun ama arapçanın zengin bir dil olduğunu ve bu yüzden bir kelimenin farklı anlamları olabildiğini bilmiyordun öyle mi? Ne yaptınız arapçayı çeviriden mi öğrendiniz? Gerçi çeviri bile farklı anlamlar veriyor.

İslam'dan örnek verdim ve bu haram dedim yani inanan insanların hoşlanmaması lazım.
Niye örnek verdin? Konuyla alakalı örnek ver o zaman. Sayende çalışmam gereken dersime çalışamadım, sana iyi geceler ben dersime çalışacağım.
Buna göre personel alınır o zaman. Kapalı tanıdıklarınız sadece kadınların olduğu yerde kapalı olmazlar mesela aynı cinsiyet diye. Benim babaannem kuzenimle konuşurken kuzenim açık olduğu için benim girmemi istemezdi mesela odasına. Ki onun girmesi lazım ve aynı cinsiyetteler. Kadının kadını görmesinde(eşcinsel olmadığı sürece) bir sorun olmaz. Kapanması erkeğin günaha bulaşmaması için zaten.
Kimin eşcinsel olup olmadığı ne malum? Belki yalan atıyor. Size iyi geceler ders çalışacağım.

Tekrar söylüyorum burası arap ülkesi değil. Dil Türkçe. Halkın kendi dilinden öğretmeniz lazım. Allah bize arapça olması zorunlu mu demiş?

Yeni konular

Geri
Yukarı