Cumhurbaşkanı olsaydınız ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle bir şey söz konusu olmaz. Düşünsene Cumhurbaşkanısın ve ciddi bir laf yiyorsun. Sen de ceza verirdin. Dediğim şey basit laflar değil. Kaos olur.

Amerika'da çekirdek çitler gibi hakaret ediyorlar, öyle bir güzel hakaret ediyorlarki hem de. Sokakta Biden'a küfür ede ede dolaş istersen sorun yok.

Mesela: Amazon.com : Fuck Joe Biden 4x6 Foot American US Polyester Flag - Vivid Color and UV Fade Resistant - Canvas Header : Patio, Lawn & Garden

Öyle bir şey söz konusu olmaz. Düşünsene cumhurbaşkanısın ve ciddi bir laf yiyorsun. Sen de ceza verirdin. Dediğim şey basit laflar değil. Kaos olur.

Neyim ben ilah mı? Cumhurbaşkanı olunca insan eleştirilemiyor mu? Cumhurbaşkanı'nın görevi sosyal medyadan ona küfür edenleri dava etmek mi? Eleştirilsem hiçbir sözüm yok, ancak Cumhurbaşkanı olsaydım sosyal medyadan bana küfür edecek derecede kimseyi ötekileştirmezdim, etselerdi de bence Türkiye cumhuriyeti'nin uğraşacak daha önemli işleri olduğu kesin.

Amerika'da çekirdek çitler gibi hakaret ediyorlar, öyle bir güzel hakaret ediyorlarki hem de. Sokakta Biden'a küfür ede ede dolaş istersen sorun yok.

Bir küfürü kaldıramayacak adam zaten ülkenin başına geçmesin. Vatandaşın oyuyla başkan oluyorsun sonra bir küfür yedin diye vatandaşa ceza veriyorsun.

36A481ED-AABC-4E31-9996-CF8EDCE031A7.jpeg

Halkın gözünün içine baka baka dalga geçerim. Benim hakkımda bir şey diyene hakaret davası açarım. Bana basarlar.

Cumhurbaşkanı olmak isteyebileceğimi hiç sanmıyorum. Güç, melek gibi bir insanı bile zehirler. Eğer mecbursam en azından merkezî yönetimlerin ellerindeki gücü ve yetkileri kısıtlardım.

Neyim ben ilah mı? Cumhurbaşkanı olunca insan eleştirilemiyor mu? Cumhurbaşkanı'nın görevi sosyal medyadan ona küfür edenleri dava etmek mi? Eleştirilsem hiçbir sözüm yok, ancak Cumhurbaşkanı olsaydım sosyal medyadan bana küfür edecek derecede kimseyi ötekileştirmezdim, etselerdi de bence Türkiye cumhuriyeti'nin uğraşacak daha önemli işleri olduğu kesin.
Eleştirmek başkadır. Hakaret etmek başkadır. Yapıcı eleştiri en iyi geri dönüştür. Hakaret etmek boş bir cümleden ibarettir. Cumhurbaşkanı olsan olmasan. Kimse sana hakaret edemez. Eleştirebilir. Arada fark var.

sdhfgksdjg.PNG
adjfhnadksıguj.PNG

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı