Cumhurbaşkanı olsaydınız neler yapardınız?

Bilime, sanayiye, eğitime önem verirdim, torpilli kişileri sürgüne yollardım, altyapıyı değiştirirdim.

Ve en önemlisi, dolar ile işim olduğu için dolara bakardım. :)

Yatırımcı çekmek adına ülkenin dört bir tarafından ekonomistler çağırırdım, konuşup plan yapardım.

Sarayı kapatırdım, düşünce özgürlüğünü kısıtlamazdım, insanların doğaya karşı iyi olmaları için teşvik edici şeyler yapardım. :)

Halk ile konuşup dertlerine derman olmaya çalışırdım. :)
Parti kur oy verelim.

Tabii ki normal şeyler hayal etmek mantıksız olur. Düşüncelerim bazı insanlar için rahatsızlık verici olabilir, uyarayım.

1. Hayvanlara insanlardan daha fazla değer verirdim. Hayvanlara yapılan, insana yapılmıştır kanunu getirirdim. Belki tüm ülkeyi vejeteryan yapmış olurdum. :D
  2. 18 yaşının altındaki insanların internete erişimini yasaklardım.
  3. Söz konusu tecavüz veya kasten cinayetse, hadım etmeyi, uzuv kesmeyi şart koşardım. Kısasa kısas.
  4. Aklıma hep hayvanlarla ilgili şeyler geliyor yav. Hayvanat bahçelerinin içine hayvanlara eziyet edenleri koyardım. İnsan hakları buyursun, bahçemizde bir çayımızı içerler.
  5. Sigarayı ve alkolü ülkeden yasaklardım. İçmeyin bana ne. Diktatör oldum şimdi. Bana diktatör diyenlerin evine "haklısın" yazan bir mektup yollardım.
  6. Ülkede din ve inanç özgürlüğüne aşırı önem verirdim. Kim olursa olsun, inanca veya inançsızlığa bir saygısızlık yaparsa, bizzat Cumhurbaşkanı olarak karşıma alıp şaplak çekerdim. Rencide edici ve sağlam bir ceza.
  7. Emeklilik yaşını 50 yapardım.
  8. Oy vermek için sınavı şart koşardım. Genel kültür ve zeka testinden belirli bir puanı alamayan oy kullanamazdı.
  9. Çok eşliliği ve adını unuttuğum evlilik türünü serbest kılardım. Kim neyle evleniyorsa, kaç kişiyle evleniyorsa evlensin. Edepsizlik yapılmadığı ve saygılı davranıldığı sürece ülkemde yaşayabilir.
  10. Son olarak, herkesin bir sanat dalıyla uğraşmasını zorunlu kılardım. Ayda bir tiyatroya gidilmesini, opera görmesini ve resim sergi salonlarını gezmesini sağlardım. Şiir yazabilen, resim çizebilen bir çocuk, sayısal zekasından dolayı şaha kaldırılan bir çocukla denk olmasını sağlardım. Herkes kendi yeteneğiyle, sevdiği mesleği yapsın diye varımı yoğumu ortaya koyardım.

Boş yaptım, ama güzel oldu. Her beğeni bir oy. Kızgın da atın, bu ülkeye muhalefet de lazım.

Hazine ve Maliye bakanlığındaki koltuğu bakan yapardım sanırım. (!) 😃

Geri
Yukarı