Curved monitörler popülerliğini yitiriyor mu?

brkemr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba;

Uzun bir süredir 32" ya da üzeri 4K curve monitör arayışındayım. Fakat piyasada tavsiye edilen curve monitörlerin çoğu 2K çözünürlüğe sahip. 4K olarak bulduğum monitörler de curve değiller özellikle yeni çıkarılan monitörlere de baktım fakat çoğunluğu düz ekran. 32" ve üzerine çıkıldığında 4K çözünürlükte curve bir sorun mu çıkarıyor bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir zaman popüler olduğunu ne TV kanadında ne monitör tarafında görmedim. Neden tercih edilmediğini bilmiyorum fakat ilk zamanlarda baş dönmesi tarzı sıkıntılar yarattığını okumuştum.

E sporcular ve oyunccular curvedkullanmıyor nedeni yakın oturunca sağı solu görmeyi zorlaştırıyor. Curved hikayeli oyun, film, kurgu yapanlar için biçilmiş kaftan, yoksa düz daha iyi. Düşük bütçeli bütüncurved monitörler VA panel. IPS Curved pahalı ondan dolayı VA kullanıyorlar. Talep azlığı var ondan sayısı azalmış olabilir.

Son düzenleme:
O zaman uzun vadeli düşünüldüğünde curve 2K bir monitörü tercih etmek yerine 32"-34" bir 4K monitör almak daha mantıklı görünüyor söylediklerinize göre. Açıkçası görüntü olarak ve kullanım olarak çok güzeller daha önce kullanma fırsatım oldu. Oyun oynamak dışında çok uygulamalı işler yaparken ekranı bölmek çok rahat oluyor. Ama kullanacağım bilgisayar ağırlıklı olarak oyun oynanacak bir bilgisayar olacağı için curv den vazgeçeceğim gibi görünüyor. Peki 32" ve üzerinde önerebileceğiniz bir model var mıdır?

E sporcular ve oyunccular curvedkullanmıyor nedeni yakın turunca sağı solu görmeyi zorlaştırıyor. Curved hikayeli oyun, film, kurgu yapanlar için biçilmiş kaftan, yoksa düz daha iyi. Düşük bütçeli bütüncurved monitörler VA panel. IPS Curved pahalı ondan dolayı VA kullanıyorlar. Talep azlığı var ondan sayısı azalmış olabilir.
Görmeyi falan zorlaştırdığı yok. Aksine görmeniz daha kolay. Curve kısımlara gelen yerler genişlemek zorunda kalıyor. Tek dezavantajı VA panellerin kullanılması.

Görmeyi falan zorlaştırdığı yok. Aksine görmeniz daha kolay. Curve kısımlara gelen yerler genişlemek zorunda kalıyor. Tek dezavantajı VA panellerin kullanılması.
Benim bildiğim kadarıyla görmeyi zorlaştırdığı için değil de müsabakalarda curve yerine 27 ve düz monitörleri kullandırdıkları için adaptasyon problemi yaşamamak adına curve kullanmıyorlar. LG'nin 38" bir monitörüne bakıyordum ama 2K olduğu için eleyeceğim sanırım. 4K büyük monitör tavsiyelerine açığım..

Geri
Yukarı