Curved vs düz monitör tercihi

27" Curved baya aşıyor bütçeyi ve biraz büyük gelebilir bana.

Evet 24" almayı düşünüyorum yırtılma olmaması için de G-SYNC açacağım artık yazılımsal olarak çoğu monitör G-SYNC destekliyormuş.

Sisteminiz nedir acaba benim bilgisayarım eski oldugu halde yırtılmalar olmuyor ekran kartı: R7 370 4 GB işlemci Quad Core FX4100 3.6 DDR3 anakart düşün titreme olmuyor eski olmasına rağmen.

Sisteminiz nedir acaba benim bilgisayarım eski oldugu halde yırtılmalar olmuyor ekran kartı: R7 370 4 GB işlemci Quad Core FX4100 3.6 DDR3 anakart düşün titreme olmuyor eski olmasına rağmen.
RTX 2060 RYZEN 7 2300MAX 8GB RAM 1TB DEPOLAMA 250GB SSD var Monitörüm 59hz
@funsavber Hayır, 4000TL'lik 2K bir monitör.

Ve RTX 2060 bunun hakkını veremez, 1080p 144Hz öneririm.
Yanlışını göndermişim kusura bakmayın :D

Yırtılma olması imkansız hocam titreme falan yapmaz bu sistem benimkisi hala DDR3 anakart sen düşün :)
İmkansız falan değil, yırtılmanın sistemin iyi olup olmaması ile hiçbir ilgisi yok.
Hatta yüksek FPS veren sistemlerde monitörün Hz değerini geçebildiğinden veya oynak değerler olabildiğinden daha sık görülür.

Arada Kaldım İlk Defa 144hz Monitör Kullanacağım Ve ilk defa curved bir monitör kullanacağım o yüzden ön yargılıyım Çünkü yıllarca düz kullandım

@funsavber 2500TL'yi 1080p 144Hz bir monitöre gömmek hiç akıl kârı bir iş değil, o fiyatlara 2k 144Hz bile var. Daha uygun curved modellere yönelin derim. Yukarıda attığım AOC'a bakabilirsiniz.

MSI biraz daha iyi olsa da kesinlikle ama kesinlikld 800TL farkı hak etmiyor.

Yakın zamanda 144Hz monitör alacağım hatta bunun hakkında bayağı konu açtım :) genellikle keyfime göre oynarım bazen PUBG bazen ise BF1 bazen ise streamer Life Simulator :D o anki duruma bağlı. Hep oynadığım ana bir oyun yok. İnternette bulamadım konu açayım dedim. Curved monitör mü yoksa düz ekran mı? Referans olması için eğer Curved iyiyse MSI eğer düz iyiyse ASUS almayı düşünüyorum. (Tabii ki değişebilir düz ekran markası)
Bence pek fark etmiyor.

Arada Kaldım. İlk defa 144 HZ Monitör kullanacağım. İlk defa curved bir monitör kullanacağım. O yüzden ön yargılıyım. Çünkü yıllarca düz kullandım.

Ben de şu var.

Siyah ayarı biraz sıkıntılı. Bir tık düşürünce çok karanlık bir tık açınca fazla aydınlık yapıyor. Biraz gamma falan ayarlarla oynayıp optimum düzeye getirmeye çalışıyorsunuz. Yeni çıkan monitörlerinde bunu düzeltmiş olabilirler ama MSI Optix serisi sanırım pek beğenilmiyor. Zamanında 2300 2500 civarındayken almıştım. Fiyatlar uçmuş.

Ghosting, Freesync vs. diğer sorunlarına bakabilirsiniz.

Önceki monitörünüzün boyutu neydi?

Genelde keyif almak için oynadığınızı söylemişsiniz bu durumda eğer keyfiniz 27 INCH düşünüyorsanız alınabilir. Tabi masanızın da monitöre uzaklığı burada önemli. 60 70 CM uzaklık en azından olursa daha iyi olur. Çünkü yakından çok iyi olmayacaktır. Ben bu yüzden masamı değiştirmiştim ki zaten daha geniş bir masaya geçecektim.

27 olunca tabi 2K olması gerekiyor. En azından ben öyle düşünüyorum. Ben de şu an 2K kullanıyorum. GTX 1080 anakartım var. Çok yoğun oyun oynayan birisi değilim ama bana yetiyor. Tabi tercih meselesi.

27 Curved kullanıyorum. Ben de alırken acaba diye tereddüt ettim. Ancak alınabilir duran sadece bu monitör vardı. Alışır mıyım derken ilk günden alıştım. Belki 1800 açılı olmasından dolayı bilemiyorum. 1500 açılı olsa daha derin kavisi olacağından kavis hissiyatını daha yoğun alabilirdim bilemiyorum.

24 INCH alırsam kesinlikle düz alırdım. Açıkçası 24 monitörde kavisli almanın bence bir anlamı yok.

27'de bile öyle aman aman bir fark göremiyorum. Belki hemen alıştığım içindir bilemeyeceğim. Tabi biraz estetiklik var :)

O sıralar 31 32 INCH ekranlarda yakın fiyatlardı. Bazen acaba 32 falan mı alsaydım diye düşünmüyor değilim. PRO rekabetçi oyunları yoğun oynayan birisi olsaydım 24 INCH alırdım kesinlikle. Onun dışında arada keyfine rekabetçi veya hikaye modlu oyunlar dışında dizi film vs izlerim diye düşünüyorsanız ne kadar büyük o kadar iyi :)

Yani 27 biraz ortada kalmış ve her 2 tarafa da bakan hepsinden biraz olsun diyen kişilerin zevkine hitap ediyor gibi görünüyor.

Alıntı yaptığım için olabildiğinde yazım yanlışlarını düzeltmek zorunda kaldım. Dikkat edersen sevinirim.

Geri
Yukarı