Custom klavye nasıl olmuş?

XzennysGame14

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 👋 bir Custom klavye yapmaya karar verdim sizce nasıl olmus?

Parçalar:

Klavye: DİERYA DK61SE

Sarmal kablo: C04 2'Sİ BİR ARADA

Keycaps: Vbestlife PBT

Toplam fiyat:1.889TL

▪️Yorumlarınızı bekliyorum▪️

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam keycaps'i kaça aldınız? Fiyatın bu kadar yüksek olmaması gerekiyordu. Ama keycaps seçimi güzel çok beğendim.

Keycaps'ler ışık geçirmiyor sanırım.700 civarı onlara vereceğine sana şunları önerebilirim, Ben de kullanıyorum:

Sarmal kablo linkini de atar mısın?
Dye-sub pbt'nin sesi ve hissiyatı hiç bir keycapse değişilmez hocam. Denemenizi tavsiye ederim yazarken insanı rahatlatıyor.

600TL'lik bir klavye icin bu kadar masrafa degmez. Ayni klavyeyi kullaniyorum, kotu degil ama daha hotswappable bile degil yani buna masraf edecegime en azindan E modelini alirdim.
Hocam keycapsler ve sarmal kabloyu klavye değiştirdikten sonra da kullanabilir. O yüzden worth bence.

Dye-sub pbt'nin sesi ve hissiyatı hiç bir keycapse değişilmez hocam. Denemenizi tavsiye ederim yazarken insanı rahatlatıyor.

Hocam keycapsler ve sarmal kabloyu klavye değiştirdikten sonra da kullanabilir. O yüzden worth bence.
Ben gayet memnunum hocam. Dikkat edin ama kaliteli ve yeterli kalınlıkta bir PBT değilse ışık sızdırıyorlar. Kabloyu da siz aslında Custom hale getirebilirsiniz. Ben kendim ısıtarak coiled yapıyorum kablolarımı. Hatta kesip araya Mini XLR konnektör de eklemiştim önceki klavyemde. Hem basit, hem uygun fiyatlı, hem de zevkli oluyor.

Ek olarak bütçenize uyarsa Redragon'un hot-swappable modellerinden tercih edebilirsiniz.

26.jpg

2023-05-13 19.52.35.jpg

Son düzenleme:
Ben gayet memnunum hocam. Dikkat edin ama kaliteli ve yeterli kalınlıkta bir PBT değilse ışık sızdırıyorlar. Kabloyu da siz aslında Custom hale getirebilirsiniz. Ben kendim ısıtarak coiled yapıyorum kablolarımı. Hatta kesip araya Mini XLR konnektör de eklemiştim önceki klavyemde. Hem basit, hem uygun fiyatlı, hem de zevkli oluyor.

Ek olarak bütçenize uyarsa Redragon'un hot-swappable modellerinden tercih edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1893157

Eki Görüntüle 1893171
Bu hangi kit hocam link var mı?

Bu kadar masraf yerine DK61E alıp diğer parçalardan biraz kısmak çok daha mantıklı olurmuş.
Custom klavye için DK61E biraz kötü seçenek hocam. İleride switch değiştirmek istediğinde sadece optik switch takabiliyor yani seçenek bayağı az. Frankenmod ile belki güzel switchleri mixleyebilir ama o da şans işi her housing her steme her stem'de her top'a olmuyor. Yani zor iş.

Bu hangi kit hocam link var mı?

Custom klavye için DK61E biraz kötü seçenek hocam. İleride switch değiştirmek istediğinde sadece optik switch takabiliyor yani seçenek bayağı az. Frankenmod ile belki güzel switchleri mixleyebilir ama o da şans işi her housing her steme her stem'de her top'a olmuyor. Yani zor iş.

Haklısın ancak DK61SE direkt Hot swap değil. En kötü bu alınabilirdi:

Yeni konular

Geri
Yukarı