Rehber Custom Recovery nasıl port edilir?

Şu fstab dosyasını yarın internet kafeden düzenleyip size geri atarım.
O kadar zahmet vermeyeyim ya.

Zira işlemci ve RAM'i dün sattım. Yarın ise anakart, SSD ve HDD gidiyor.
Sınav senenizden dolayı mı? Eğer öyleyse ben hiç mesaj bile yazmayayım size.

Android 8 ya da 9'dan sonra System ve vendor Android fstab a bağlı olmadan otomatik Mount ediliyor. /proc/mounts üzerinde ayarlanıyor. Burayı karıştırıp RO olarak değil de RW olarak ayarlamayı deneyebilirsiniz.
O dizine ulaşmaya çalıştım fakat şu TWRP işi bozuyor. XDA'da bile konu açtım yani, yorucuydu. Telefonumun kutudan çıkışı Android 9 ama internette bulunmuyor, kimse almamış. O zamanlar bunları hiç bilmiyordum. Vaktinde yedek alırdım belki.

Bir de ueventd.rc dosyasını da hallettikten sonra TWRP açıldı. Format data dedim ve /data bölümüne bağlanmıyor gibi bir hata vardı ya o gitti. Terminalden mount -o remount,rw / yazdım masumca, çıktısı yoktu ama bir hata da yoktu. Fakat gene işe yaramıyordu, galiba format data deyip Magisk'i de silmemden ötürü. En basitinden boot animasyonu elleyeyim dedim, çalışmadı gene.

Çok konuştum fakat son olarak, TWRP'den ve OFox'dan ayrı olarak başta recovery project'ler de varmış. Bunların arasında port edilmesi en kolay TWRP mi? Onları da merak ettim açıkçası.

Çoğu zaten TWRP based olduğu için işlemler aşağı yukarı aynı oluyor hocam.
Ders çalışmanızı etkilemeyecekse beklerim hocam. Yani gerçekten boş vaktiniz olursa rica ediyorum.

Zaten benim de girmemem gerekiyor hocam. Azalttım gene. Şu TWRP işini yapayım büyük ihtimalle baya azaltıp girmeyeceğim.

Hocam şu sıralar sizi forumda görebiliyorum. Vaktiniz varsa benim Casper VIA A4'e TWRP portlayabilir misiniz? Şu arkadaşın yaptığı var ama şifre istiyor data için. no-dm-verity falan kurunca da bootloopa giriyor.

Cihazın recovery dosyası lazımsa upload edebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba hiçbir şey bilmeden başladığım macerada bundan önce 2 rehber geçmiş ve bu geldiğim 3 farklı rehber ile farklı şeyler gördüm.

1. rehberde pek kolaylaştıracak işlerden bahsedilmemişti.
Ben de bir ihtimal işim kolaylaşır diye bulduğum unofficial a53 recoveryi kullandım. Pek ilerleme kaydedemedim.
2. rehberde ilk rehberde olanlardan pek farklı bir sonuç aldığım söylenemez ama recovery açıldı bilgisayarda cihaz gözüktü ama telefonda ekran açılmadı ama adb reboot bootloader yazdığımda tepki verdi ve bootloadera girdi.
3. rehber bu rehber yine rehberdeki adımları yaptım 2. rehber ile aynı sonuç sadece daha az uğraştım bu sefer üşendiğim için bootloadera girmedim ve kendi kendine yeniden başlattı.

Telefonum m33 twrp için kullandığım recovery a53.
@364809 senin ekranın açılmaması ile ilgili bir düşüncen acaba var mı?

Ekranlarınız farklı. A53'ün cihaz ağacına baktığımda bir sürü modül (driver) dosyası buldum. Modül dosyaları telefonun donanımına göre olduğu için ve sizin de ekranınız farklı olduğu için açılmamış olabilir.

Ekranlarınız farklı. A53'ün cihaz ağacına baktığımda bir sürü modül (driver) dosyası buldum. Modül dosyaları telefonun donanımına göre olduğu için ve sizin de ekranınız farklı olduğu için açılmamış olabilir.

Pek sanmıyorum hocam. Port ettiğim cihazlarının çoğunun ekranı tipi farklı lakin çalışmakta. Exyons için işler MTK'ya da Qualcomm'da olduğu gibi değil sanırım.

Ramdisk içinde sırası ile dosyaları atmaktan başka deneyebilecegin bir şey var mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı