Custom ROM atmaya değer mi?

Custom Recovery derken twrp mi kastınız?
Bende twrpyi kodla pc üzerinden çalıştırdım ve root atmadım sadece rom, aynı şekilde Recovery modda fastboot açılıyor aynı eskisi gibi cihazım mi a2 lite, garanti devam ediyor mu?
Bu arada bizim evde Mi A2 Lite var saf android'de çok kasıyor MIUI tabanlı rom fayda etti mi ?

Hocam kurarken USB'yi çekmezseniz hiçbir şey olmuyor. Ben bütün Android cihazlarıma (3 tane) Custom ROM attım ve cidden gerekli bir şey bu.
1. Atacağınız dosyayı indirin.
2. TWRP'yi indirin ve Flashtool veya Odin ile flashlayın.
3. The Open GApps Project buradan Googleapps'ı indirin.
4. İki dosyayı da flashlayın.
5. Wipe data/factorty reset yapın.
Ve artık yeni sisteme hazırsınız.
1. aşamada indirdiğiniz dosyayı xda-developers üzerinden indirin. Başka sitelerden indirmenizi önermiyorum çünkü xda-developers'ta paylaşan kullanıcı sorunlarını belirtmek zorunda oluyor.

Hocam kurarken USB'yi çekmezseniz hiçbir şey olmuyor. Ben bütün Android cihazlarıma (3 tane) Custom ROM attım ve cidden gerekli bir şey bu.
1. Atacağınız dosyayı indirin.
2. TWRP'yi indirin ve Flashtool veya Odin ile flashlayın.
3. The Open GApps Project buradan Googleapps'ı indirin.
4. İki dosyayı da flashlayın.
5. Wipe data/factorty reset yapın.
Ve artık yeni sisteme hazırsınız.
1. aşamada indirdiğiniz dosyayı xda-developers üzerinden indirin. Başka sitelerden indirmenizi önermiyorum çünkü xda-developers'ta paylaşan kullanıcı sorunlarını belirtmek zorunda oluyor.
Hocam çoğu romda GApps oluyor benim gördüğüm.

Bu arada bizim evde mi A2 Lite var saf Android'de çok kasıyor MIUI tabanlı ROM fayda etti mi?

Efsane, şu an akıyor cihaz saf Android'in sıfırından daha iyi diyebilirim. Xiaomi galiba bilerek 1 sene içinde yazılımı kitliyor benimki, hiç kullanılıyordu donuna restart bile atılmıyordu şimdi en ağır oyunu da açsam sıkıntı yok ama MIUI 12 sorunlu 11 atmalısınız. Şu an sıfır gibi bence hemen atın.

Geri
Yukarı