Custom ROM Recovery Custom ROM ve recovery nasıl oluşturulur?

Didinip durdum. Çok zorlandım. Başlarda hiç anlamıyordum. Ama 1-2 yıl içinde öğrendiklerim çok fazla ve dev gibi. Çabaladım. Araştırdım, soruşturdum görüştüm... Kaynak kurs gibi şeylere gelirsek, tam olarak yok. Olanlar ise iyi değil.

Suriyeli ROM geliştiricisi görmüştüm de Türk görmemiştim. Sosyalde öyle birisi olmasını beklemiyordum :D. Zamanında (geçen sene) kendi telefonuma ROM portlamaya çalışmıştım ama donanımsal yetersizlikten dolayı Build alamamıştım. Hocam sistem özellikleriniz neler? Özel olarak yüklediğiniz driver vs. var mı? Hard brick olunca ne yapıyorsunuz?

Suriyeli ROM geliştiricisi görmüştüm de Türk görmemiştim. Sosyalde öyle birisi olmasını beklemiyordum :D. Zamanında (geçen sene) kendi telefonuma ROM portlamaya çalışmıştım ama donanımsal yetersizlikten dolayı Build alamamıştım. Hocam sistem özellikleriniz neler? Özel olarak yüklediğiniz driver vs. var mı? Hard brick olunca ne yapıyorsunuz?
Henüz geliştiriyorum. Ve PC değil CI kullanıyorum :).

CI? O nedir hocam?
CirrusCI örneği:

Cirruscı örneği:

Mantığı ne hocam ben anlayamadım.

Resmen herkes bu konuyu içine atmış :)
Zaten bu işin öyle 1 günlük iş olmadığını ve öğrenmemin uzun süreceğini biliyordum dostlarım. Merakım illa başka bir cihazdan ROM almak zorunlu mu oydu ama sanırsam tam bir zorunluluk yok ama olursa uğraşımız azalıyor galiba.

Resmen herkes bu konuyu içine atmış :)
Zaten bu işin öyle 1 günlük iş olmadığını ve öğrenmemin uzun süreceğini biliyordum dostlarım. Merakım illa başka bir cihazdan ROM almak zorunlu mu oydu ama sanırsam tam bir zorunluluk yok ama olursa uğraşımız azalıyor galiba.

Başka cihazdan ROM alman gerekmiyor. Eğer inşa yolu ile gidersen ROM'un GitHub sayfasından reposunu indirmen gerek. Zaten ortalama 100 GB'ı buluyor. En son crDroid 12.1'i indirmiştim, 113 GB küsur bir şeydi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı