Custom Sıvı Soğutma Maliyeti Nedir?

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar sıvı soğutucu alacaktım. Ama özel olarak yapılabildiğini duydum. Bunu yapmanın maaliyeti ne kadardır acaba? Yapılacak olan kasa Cooler Master H500. Anakart ASUS TUF B450 PLUS GAMING. CPU Ryzen 5 2600. GPU Sapphire RX 590. Arkadaşlar dediğim gibi böyle bir özel sıvı soğutucu yapmanın maliyeti ne kadar olur? Ve hazır AIO dediğimiz sıvı soğutucular mı daha iyi performans verir yoksa bu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyi performans sunar ama bakımı zordur ve adam akıllı yapılmaz ise su akıtır. ModArt kanalı sahibi Levon Turaç'ın e-postasına ulaşın ve mesaj gönderin, ülkede bu işin ehli olanlarından.

R5 2600'a Arctic Duo 34 öneririm, özel soğutma çok saçma olacaktır.

Öyle bir sistem için hazır sıvı soğutma almanız daha iyi olacaktır. Eğer illa özel sıvı soğutma isterim derseniz, kaliteli bileşenlerle yaptığınızda, büyük ihtimalle sisteminizin toplamından daha fazla bir ücreti olacaktır.

Eğer sistemi upgrade etme gibi bir düşünceniz yoksa, bu sisteme custom sıvı soğutma çok gereksiz olucaktır. Güzel bir hava soğutma işinizi görür.

THERMALTAKE PACIFIC C360 DDC ARGB 3x120mm FAN, HARD TUBE, DIY SIVI SOĞUTMA KİTİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hazır olarak bu sistemi tercih edebilirsiniz. Yurt dışında bağlantılarınız varsa 250 Euro bandında hazır sistemler bulunabiliyor. Ben de yeni parça parça topluyorum. Bykski radyatör, barrow rezervuar + pompa, barrow cpu block, corsair hard tube, 2 adet bykski 90 derecelik rakor, 8 adet bykski rakor seti eldim. Bunların hepsi 900 TL'ye bana geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı