Custom sıvı soğutma nasıl?

gloriousseadog

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, aklımda Custom sıvı soğutmalı bir bilgisayar toplama projesi var. Hem işlemciyi hem de ekran kartını sıvı soğutma yapmak istiyorum. Hard tube(sert boru) kullanacağım ve parçaların çoğunu belirledim. Fakat aklımda bir soru işareti kaldı. Acaba farklı markaların sıvı soğutma ürünlerini aynı sistemde kullanmak mümkün olur mu? Örneğin ASUS ekwb bloklu ekran kartını, Corsair radyatörü, Thermaltake CPU bloğunu, Corsair marka rakorları aynı sistemde kullanmak mümkün müdür?
Thermaltake Core P8 kasa ve Thermaltake DP-D5 Distro Plate kullanılacak.

Kullanılır ama ne kadar sağlıklı olur tartışılır.

Ek olarak neden Custom sıvı soğutma yapmak istiyorsunuz? Pahalı bir AIO almanızı tavsiye ederim. Bakımı ve sızdırması çok sıkıntı çünkü.
Şu anda kullandığım sistemde AIO kullanıyorum fakat custom soğutmalara ilgi duyuyorum. Tema olarak çok hoş geliyor ve özelleştirme imkanları çok fazla.

Merhabalar, aklımda Custom sıvı soğutmalı bir bilgisayar toplama projesi var. Hem işlemciyi hem de ekran kartını sıvı soğutma yapmak istiyorum. Hard tube(sert boru) kullanacağım ve parçaların çoğunu belirledim. Fakat aklımda bir soru işareti kaldı. Acaba farklı markaların sıvı soğutma ürünlerini aynı sistemde kullanmak mümkün olur mu? Örneğin ASUS ekwb bloklu ekran kartını, Corsair radyatörü, Thermaltake CPU bloğunu, Corsair marka rakorları aynı sistemde kullanmak mümkün müdür?
Thermaltake Core P8 kasa ve Thermaltake DP-D5 distro plate kullanılacak.

Bildigim kadarıyla kullanılıyor tek markadan almak zorunlu degil sadece parçaları araştır. Lakin bazen parçalar uyuşmayabilir araştırıp almanızı öneririm.

Şu anda kullandığım sistemde AIO kullanıyorum fakat custom soğutmalara ilgi duyuyorum. Tema olarak çok hoş geliyor ve özelleştirme imkanları çok fazla.
Bakımını yapabilirim diyorsanız ve kasanızda yer varsa neden olmasın? :D @ModArt Levon

Bildigim kadarıyla kullanılıyor tek markadan almak zorunlu degil sadece parçaları araştır. Lakin bazen parçalar uyuşmayabilir araştırıp almanızı öneririm.

Normalde tüm sistemi Thermaltake kuracaktım fakat Türkiye'de rakorlar ve 480mm radyatörler gibi parçaları satılmıyor. Thermaltake borulara Corsair rakor taksam bir sorun oluşmaz değil mi?

Bakımını yapabilirim diyorsanız ve kasanızda yer varsa neden olmasın? :D @ModArt Levon

Aman Levon abi gelirse utanırım cahilliğimden.
Adam sıvı soğutma sistemlerinin üstadı :)
Anakart olarak sıvı soğutma destekleyen bir anakart düşünün derim.
X570 Formula kullanabilirim,fakat VRM'leri sıvı soğutmaya bağlamanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum.Çok extreme bir overclock sevdalısı değilim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı