Custom sıvı soğutma nasıl?

Aman Levon abi gelirse utanırım cahilliğimden.
Adam sıvı soğutma sistemlerinin üstadı :)

X570 Formula kullanabilirim,fakat VRM'leri sıvı soğutmaya bağlamanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum.Çok extreme bir overclock sevdalısı değilim çünkü.
Anakartınız da buna müsait aslında :)

1612953605156.png

Eki Görüntüle 873411

Zaten halihazırda X570 Formula kullanıyorum. EK sıvı soğutma desteği var fakat çok da performansa etki edeceğini düşünmüyorum. GODLIKE daha cazip geliyor bana kasanın temasına uyması ve fazla M.2 slotlarından ötürü.

Eki Görüntüle 873411

Fakat çok da bilgim olduğunu söyleyemem, eğer bariz bir performans artışı olur diyorsanız Formula anakart kullanmayı da düşünebilirim sıvı soğutma bloklarından dolayı.
Kullanılır ama ne kadar sağlıklı olur tartışılır.

Ek olarak neden Custom sıvı soğutma yapmak istiyorsunuz? Pahalı bir AiO almanızı tavsiye ederim. Bakımı ve sızdırması çok sıkıntı çünkü.

Rahatsız ettiğim için özür dilerim hocam ama sanırım sıvı soğutmalardan anlıyorsunuz :)
Acaba 360mm tek radyatör tüm sisteme yeter mi, yoksa iki radyatör veya 480mm gerekir mi?

Son düzenleme:
Normalde tüm sistemi Thermaltake kuracaktım fakat Türkiye'de rakorlar ve 480mm radyatörler gibi parçaları satılmıyor. Thermaltake borulara Corsair rakor taksam bir sorun oluşmaz değil mi?

Yani sonuçta neredeyse aynı parçaları üretıyorlar boruların eni genişligi çapı vs. Yazar zaten eger uyuyorsa sıkıntısız kullanabilirsin ki genelde bu tarz sogutmalarda farklı parçalar kullanırlar bende yapmayı planlıyorum malum Türkiye şartları ortada biraz piyasayı bekliyorum ne yalan söyleyeyim belki sıfır olarak alınmış kullanılmadan satanlar var onlarada bakabilirsiniz internet üzerinden.

Rahatsız ettiğim için özür dilerim hocam ama sanırım sıvı soğutmalardan anlıyorsunuz :)
Acaba 360mm tek radyatör tüm sisteme yeter mi, yoksa iki radyatör veya 480mm gerekir mi?
Ben işin ince taraflarını çok bilmiyorum fakat yapacağınız sıvı soğutma sistemin büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor.

Şöyle bir kurulum yaparsanız tabi ki yetmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aman levon abi gelirse utanırım cahilliğimden.
Adam sıvı soğutma sistemlerinin üstadı :)

X570 Formula kullanabilirim, fakat VRM'leri sıvı soğutmaya bağlamanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Çok Extreme bir overclock sevdalısı değilim çünkü.

Yapmışken VRM de bagla sürekli yapılan bir şey degil bilgisayarda rahat eder görüntüde güzel olur ayriyeten bence anakart olarak. MSI Z490CARBon ek-X öneririm gerçi bütçenizide bilmiyorum ama söyledigim anakart mükemmel.

Yapmışken VRM de bagla sürekli yapılan bir şey degil bilgisayarda rahat eder görüntüde güzel olur ayriyeten bence anakart olarak. MSI Z490CARBon ek-X öneririm gerçi bütçenizide bilmiyorum ama söyledigim anakart mükemmel.

Gösterdiğim anakart Carbon ek X'den daha pahalı zaten :).Ayrıca AMD platformunda sistem toplayacağım. Maalesef söylediğiniz model Intel çipsetli.
Kasanız tam olarak nedir? Zaten nasıl yaparsanız yapın soğutur, dediğiniz şey işin biraz fantezi tarafına kaçıyor.
Thermaltake Core P8 kasa
Ben işin ince taraflarını çok bilmiyorum fakat yapacağınız sıvı soğutma sistemin büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor.

Şöyle bir kurulum yaparsanız tabii ki yetmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek ekran kartı ve CPU bağlanacak. Levon Abi iki ekran kartı bağlamıştı ve CPU da Threadripper'dı. Ben o kadar hayvani bir CPU kullanmayacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı