Custom sıvı soğutmalı anakart normal sıvı soğutma ile kullanılabilir mi?

@Bartu Cenk

Bu tür anakartlar katı borulu özel sıvı soğutma sistemleri için üretilir, dediğim gibi bu anakartın da MOSFET soğutması borulardan geçiyor. Hani işlemciyi soğutsan bile MOSFET'leri soğutamazsın, ya da ekstradan pasif soğutma için alüminyum blok ve termal pedlerle falan uğraşman gerekir ki 4K TL civarı para verdiğin bir anakartta bunu yapmaktansa 1.5K'ya ihtiyaçlarını karşılayan bir anakart alırsın daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İade hakkın varsa edip istediğini karşılayacak bir anakart almanı öneririm.

Tam olarak yapmak istediğin şey nedir? Custom sıvı soğutma mı kuracaksın yoksa all-in-One sıvı soğutucu mu kullanacaksın?
Sıvı soğutma Arctic LIQUID FREEZER II 360 olacak.

Sadece anakart custom sıvı soğutma desteklese yetiyor mu yoksa aynı şekilde ekran kartının desteklemesi gerekiyor mu custom sıvı soğutma yapmaya kalkışsam?

Şimdi oturdu soru sanırım, işlemci için custom yaparsın. Ekran kartının custom desteklemesine gerek yok, onun için ya INNO3D'nin Frostbite serisinden alman lazım ya da Corsair'ın falan ekran kartı için custom kitlerinden alıp ekran kartının kendi soğutma bloğunu PCB'den ayırman lazım manuel olarak.

Ama ekran kartı desteklemese de olur, Loop'u işlemciye göre ayarlarsın sadece ekran kartı denklemden çıkar o kadar.
Sıvı soğutma Arctic Liquid Freezer II 360 olacak.

Bu custom bir soğutucu değil, All-in-One AIO bu.

Şimdi oturdu soru sanırım, işlemci için custom yaparsın. Ekran kartının custom desteklemesine gerek yok, onun için ya INNO3D'nin Frostbite serisinden alman lazım ya da Corsair'ın falan ekran kartı için custom kitlerinden alıp ekran kartının kendi soğutma bloğunu PCB'den ayırman lazım manuel olarak.

Ama ekran kartı desteklemese de olur, Loop'u işlemciye göre ayarlarsın sadece ekran kartı denklemden çıkar o kadar.

Bu custom bir soğutucu değil, All-in-One AIO bu.
Hocam şimdi ben dediğim sıvı soğutma ile bu anakartı kullanabilecek miyim anlamadım dediğim sıvı soğutucu işlemciyi soğutacak anakart ise normal anakart görevi görecek.

Hocam şimdi ben dediğim sıvı soğutma ile bu anakartı kullanabilecek miyim anlamadım dediğim sıvı soğutucu işlemciyi soğutacak anakart ise normal anakart görevi görecek.

Yapamazsın işte, o anakartın custom bloğu engeller sıvı soğutmanın takılmasını. O anakart ile kuracağın sistem üstte attığım videodakinden başka bir sistem olamaz.

Geri
Yukarı