Custom sıvı soğutmaya gerek var mı?

Gerek var mı?

• Oy verenlerin toplamı
    33
Hocam sistem şu;
ASUS ROG STRIX 3090.
5950X.
32 GB RAM(3600MHz CL16)
1200W PSU.
Crosshair Formula.

Sanırım yükseltilebilecek bir parça yok Ama yine de bulaşmayın. Her sorun çıktığında levo abimize götürecek değilsiniz ya. En başta da dediğim gibi montajlayacak kadar bilginiz yoksa girişmeyin.

Sanırım yükseltilebilecek bir parça yok ama yine de bulaşmayın. Her sorun çıktığında levo abimize götürecek değilsiniz ya. En başta da dediğim gibi montajlayacak kadar bilginiz yoksa girişmeyin.

Custom sıvı soğutma yapmasam H150I PRO XT modelini alacağım. Bu model ile ne kadar overleock yapabilirim?

Normal bir kullanıcı için gereksiz. Ben ileri düzey OC yapacağım o yüzden anakartı ROG Crosshair yapıp Custom kuracağım. Sende ileri düzey o.c. Yapacaksan ve bilgiliysen yap.

Mesela işlemciyi 4.8 frekansına yükseltebilir miyim?
İşlemcinizin silikonuyla alakalı bir durum. Ne desem havada kalmış olur. Eğer tek çekirdek 4.8 GHz yapacaksanız olabilir ama çok çekirdek konusunda ne desem havada kalır.

Custom sıvı soğutma yapmasam H150I PRO XT modelini alacağım. Bu model ile ne kadar overleock yapabilirim?
Hakkını vererek işlemcinin ulaşabileceği en yüksek frekans değerlerine ulaşırsınız. Şimdiden sıkıntısız sorunsuz kullanmanız dileğiyle...

Normal bir kullanıcı için gereksiz. Ben ileri düzey OC yapacağım o yüzden anakartı ROG Crosshair yapıp Custom kuracağım. Sende ileri düzey o.c. Yapacaksan ve bilgiliysen yap.

İsteğim 5950X'i 4.8 frekansta kullanmak.

Şöyle bir durum var ki overclock sadece anakart ve soğutucuyla ilgili değil, işlemci silikonu çok daha önemli. Eğer silikonunuz desteklemezse 0.1Ghz stabil overclock bile yapamazsınız. Eğer silikonunuz düzgün çıkarsa yapabilirsiniz tabii.

Tercihinize bağlı. Bana sorarsanız ben hiç uğraşmam kapalı devre alırım.

MSI bir anakartı var bayağı haşmetli onun içinden işlemci için Custom sıvı soğutma bloğu çıkıyıyordu bende yapilabilir ama bakımı zor diye biliyorum. Şimdiden hayırlı olsun hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…