Cvmaker dolandırıcılığı

Merhaba arkadaşlar, bundan 2 ay önce staj başvurusu yapmak için çok acil Cv'ye ihtiyacım vardı. Cvmaker adlı bir siteye rastladım. Bilgilerimi girdim ve benden 17TL gibi bir ücret talep etti. Sanal kart ile ödedim ve ödemeden hemen sonra sanal kartı kapattım. Yaklaşık bir hafta önce mail gelmiş. Benden 2 aylık üyeliğin ücretini istiyorlar. Bunu görür görmez üyeliğimi iptal ettim. Üyelik iptali için gelen mailde de hala bekleyen ödemeler olduğunu söylüyor. Şikayetvar'da biraz araştırdıktan sonra benim gibi bir sürü kişi olduğunu gördüm. Cvmaker bu kişilere ödemeyi yapmadığı taktirde mahkemeye vereceğini söylemiş. Kısacası beni mahkemeye verme hakları var mı? Başıma bir şey gelir mi?
Merhaba aradan aylar geçmiş ama bende senin gibi aynı konudan sıkıntıdayım. Ödeme yapmayacağım demişsin yasal takip falan başlattılar mı? Herhangi bir gelişme oldu mu?

Hocam konuyu hortlatıyorum ama 3 Şubat'ta ben de bu siteye 17 liraya üye oldum ve beni de 2 aylık ve aylık 79 liradan 158 lira gibi bir borca bilgim dışında soktular. Sizin gibi ben de ödeme yapmayı düşünmüyorum ancak yine de sizin yaşadığınız süreç nasıl ilerledi? Eğer ki cidden bir icra durumu varsa bu şerefsizlere 158 lira kaptırmamak için daha yüklü paralar ödememek gerek. Geri dönüş yaparsanız sevinirim

Hocam bana da böyle bir cevap geldi, sizde durum nedir? Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ben 2 farklı avukatla görüştüm, ikiside icraya verebileceklerini belirtti. Birisi 14 gün içerisinde yasal olarak cayma hakkın var bunu kullanmadığın için şu an parayı ödemek dışında hiçbir çözümün yok isterlerse icraya verirler dedi;diğeri de tüketici hakem heyetine git şikayet et, izinsiz kart bilgilerini kopyalamaları da ayrıca suç onu da savcılığa şikayet edebilirsin, ödeme yapmazsan sürekli edevletten icraya verilip verilmediğini takip et verirlerse haber ver ben sana dilekçeni ayarlarım itiraz edersin dedi, ama git tüketici hakem heyetine şikayetçi ol dedi. Bana gelen cevapta ektedir
Adamların Türkiye'de belirttikleri bir olmadığı için Tüketici Hakem Heyetine şikayet edemiyoruz. Dava etme şansın varsa dava et adamlar zaten Hollanda'daymış.

Adamların Türkiye'de belirttikleri bir olmadığı için Tüketici Hakem Heyetine şikayet edemiyoruz. Dava etme şansın varsa dava et adamlar zaten Hollanda'daymış.
Hocam ben hakem heyetine gittim görüştüm, Hollanda yazdığına bakma adresi hollanda yazıyorlar esentepede çıkıyor şirket dediler. Bana hakem heyeti şu aşamada maddi bir magduriyetim olmadığı için şikayet edemeyeceğimi ama iznim olmadan kart bilgilerimin kopyalanması, bilgim dışında abonelik yapılarak borclandirilmamdan dolayı siber suçlara ve savcılığa şikayet edebilecegimin bilgisi aktarıldı. Icraya verilirse de itiraz et işlem durdurulur korkmayın icraya verilmekten dendi. Siz ne yaptınız ödediniz mi bu parayı, sizin daha önce olduğu için kendi izlediğiniz adımları aktarabilirseniz sevinirim.

Hocam ben hakem heyetine gittim görüştüm, Hollanda yazdığına bakma adresi hollanda yazıyorlar esentepede çıkıyor şirket dediler. Bana hakem heyeti şu aşamada maddi bir magduriyetim olmadığı için şikayet edemeyeceğimi ama iznim olmadan kart bilgilerimin kopyalanması, bilgim dışında abonelik yapılarak borclandirilmamdan dolayı siber suçlara ve savcılığa şikayet edebilecegimin bilgisi aktarıldı. Icraya verilirse de itiraz et işlem durdurulur korkmayın icraya verilmekten dendi. Siz ne yaptınız ödediniz mi bu parayı, sizin daha önce olduğu için kendi izlediğiniz adımları aktarabilirseniz sevinirim.
Ben sadece Cimer'e yazdım adres bulamadığımdan ötürü Tüketici Haklarına da şikayet edemedim başka da bir şey yapmadım doğrusu.

Ara ara bakıyorum da icra falan yok. Ama bazılarını cidden icralık etmişler.
Benim de şu an daha yeni olduğu için icraya veremezler, kendilerine de küfür etmediğim için icraya illa vermelerini gerektirecek bir durum yok. Ben yarın emniyete ve savcılığa giderek kendileri hakkında suç duyurusunda bulunucam. Süreci burdan sizlerle de paylaşırım, ama kesinlikle bu parayı ödemeyi düşünmüyorum

Benim de şu an daha yeni olduğu için icraya veremezler, kendilerine de küfür etmediğim için icraya illa vermelerini gerektirecek bir durum yok. Ben yarın emniyete ve savcılığa giderek kendileri hakkında suç duyurusunda bulunucam. Süreci burdan sizlerle de paylaşırım, ama kesinlikle bu parayı ödemeyi düşünmüyorum
Adamlar sistemin açığını bulmuşlar milleti dolandırıyorlar. Devletin bunlara icra gönderme diye bir yetki vermemesi lazım. Onlarca insanın haksız yere parasını alıyorlar.

Merhaba arkadaşlar, bundan 2 ay önce staj başvurusu yapmak için çok acil CV'ye ihtiyacım vardı. Cvmaker adlı bir siteye rastladım. Bilgilerimi girdim ve benden 17TL gibi bir ücret talep etti. Sanal kart ile ödedim ve ödemeden hemen sonra sanal kartı kapattım. Yaklaşık bir hafta önce mail gelmiş. Benden 2 aylık üyeliğin ücretini istiyorlar. Bunu görür görmez üyeliğimi iptal ettim. Üyelik iptali için gelen mailde de hala bekleyen ödemeler olduğunu söylüyor. Şikayetvar'da biraz araştırdıktan sonra benim gibi bir sürü kişi olduğunu gördüm. Cvmaker bu kişilere ödemeyi yapmadığı taktirde mahkemeye vereceğini söylemiş. Kısacası beni mahkemeye verme hakları var mı? Başıma bir şey gelir mi?

Adamların yaptığı bildiğin dolandırıcılık.

Şöyle sağlam birisi gelse de şunlara bir hukuk yoluyla ağzının payını verse.

Bir de profosyoneliz diye geçiniyorlar, keyifiniz bilir falan yazmışlar. Aşırı tilt oldum şu an.

Bende konunun takipçisiyim. Cimer'e şikayet edip farklı bir sonuç alabilir miyim haberdar ederim buraya.
Ara ara bakıyorum da icra falan yok. Ama bazılarını cidden icralık etmişler.
İlamsız icra takibi açmışlardır. Oda 7 gün içinde itiraz edince icra düşüyor. Bunlardan korkulacak bir şey yok ama yine de dikkatli olmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı