CVmaker sitesine verilen kişisel bilgiler sorun olur mu?

Leonardooo

Hectopat
Selam forum. 2 gün önce iş başvurusu için CV'ye ihtiyacım vardı cvmaker sitesini buldum ve CV için bilgilerimi girdim. Tamamladıktan sonra benden 17 TL'lik bir ücret talep etti. Bende ödeme yapmadan çıktım siteden. Birkaç saat sonra mail geldi "sayın ***** CV nizi tamamlamak için linke tıklayın" içerikli. Linke tıklayınca CV oluşturma sayfasını açtı ve bilgilerim giriliydi. Tabii şaşırdım satın almadığım halde bilgilerimi kaydetmişler. Canlı desteğe bağlanıp durumu açıkladım "neden satın almadığım halde bilgilerimi kayıt ettiniz" diye sordum. Bana verilerinizi derhal silebiliriz şeklinde bir cevap verdiler ve CV'ye yazdığım mail adresimi istediler. Verdikten sonra bilgileriniz silinmiştir dediler. Ardından tekrar maille gelen linke tıkladım bu sefer bilgilerim yazmıyordu yani sorun çözüldü sanırım.

Ama hala içimde bir kuşku var neden siteye kayıt olmadan, ödeme yapmadan bilgilerimi kayıt ettiler merak ediyorum. Bu bilgilerle herhangi bir şey yapabilirler mi?

Bu arada siteyi biraz araştırdım hakkında bir sürü şikayet var bazı insanlar para verip CV'yi hazırlatmışlar meğerse satın aldıktan sonra sizi üye yapıp her ay para çekiyormuş. Ödemeyenleri ise dava ediyormuş.

Ucuz yırtmışım Allah'tan ödeme yapmadım çıktım siteden.

Yeni konular

Geri
Yukarı