CX 750M veya 750

Cultrix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle tüm technopat ailesine selamlar. Benim sizlere birkaç sorum olacak arkadaşlar.

• Güç kaynağı seçerken şu iki model arasında kaldım;
Cooler Master G750M 80Plus 750W Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Corsair Cx Serisi 80Plus Bronze 750W Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

• Ram seçerken ise CL9 1600mhz 8GB bellekler arasında forumda genel olarak Gskill RipjawsX modeli öneriliyor. Bu belleklerin tavsiye edilme sebebi nedir? Niye Gskill Sniper veya Corsair Vengeance modelleri pek fazla tavsiye edilmiyor?
Kasa Cooler Master CM690III (Alındı)
Anakart Msi Z97 gaming 7 (Alındı)
Güç kaynağı 750W marka ve model karar veremedim. (yarın alınacak)
Ram 8GB marka ve modele karar veremedim. (yarın alınacak)
Harddisk 2TB barracuda sata 3.0 64MB 7200 rpm (yarın alınacak)
İşlemci olarak aklımda 4790k var.
Ekran kartı olarak ise gtx 800 serisini beklemeyi düşünüyorum.

• Yukarıdaki toplamış olduğum sistemde 8GB ram biraz komik olur mu?
  • 750W Güç kaynağı çıkacak olan gtx 880 için yeterli olur mu?
Tüm technopat ailesine şimdiden teşekkür eder yazımda hatalarım olmuşsa af dilerim.

İki güç kaynağından hangisi size görsel olarak güzel geliyorsa ve bütçenize uygunsa onu alabilirsiniz. Vengeance modelinin önerilmemesi çok yüksek olmasıdır. OC. yapıcaklar için CPU soğutucuyu etkiler ama bu değildir ki kötüdür. GSkill Sniper modeline gelirsek bence tamamen görseldir. Alınabilir.

İki güç kaynağıda 80+ bronze sertifikasına sahip, eşit güç kaynakları. Ben tercihimi corsair'den yana kullanırdım. :D

İkisi de 12Volt'tan 62Amper akım geçiriyor. Corsair'in güç kaynağı 825Watt'a kadar ani olarak güçünü çıkartabiliyormuş, Cooler Master'da böyle bir bilgi yok. İki güç kaynağı da işini görür.
cx 750m.jpg

cooler master.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı