CX750M PSU'dan Gelen Cızırtı Sesi

WTC

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, günlerdir kafayı yemek üzere olduğum bir problemle uğraşıyorum. Masaüstündeyken kasa içinden cızırtı sesi geliyordu ve mouse hareket ettirdiğimde ses daha da çok artıyordu. Sesin nereden geldiğini anlamak için çok uğraştım ve PSU'dan geldiğini buldum. Yaklaşık olarak 4-5 yıldır bu PSU'yu kullanıyorum. Garantisi haliyle bitmiştir. Bu şekilde cızırtı gelme sebebi sizce nedir? Başka donanımlardan kaynaklı PSU'dan ses geliyor olabilir mi? Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız nasıl çözüm buldunuz merak ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Aşağıya çektiğim video'yu paylaşıyorum. Ayrıca PC'yi bir müddet böyle kullansam olur mu PSU alana kadar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bileşen kalitesi. Coil Wine. Eğer milivolt mertebesinde ilk zamanlara göre düşüş fark ettiysen. Değer kaybeden kapasitörler vardır.
Aslında merak ettiğim diğer donanımlardan kaynaklı bu sesi çıkarabilir mi? Yani gidip PSU alırım fakat yine aynı sorunla yüzleşir miyim diye korkuyorum. Ayrıca bu model kronik sorunlu bir modeldi aldığım zamanlarda ama ben bir sorunla karşılaşmadığım için kullanmaya devam etmiştim. Bu tür problemleriyle meşhur. Gerçekten kafayı yedirtti. Ses ekran kartı veya anakarttan geliyor diye çok korktum. Ayırt etmesi de zor olduğundan mecbur ayrı bir yere konumlandırarak PSU'yu dinledim. Sizce yeni bir PSU sorunuma çözüm olur mu? Mouse topunu ve mouse'u oynattığım zaman ses daha da çok artıyor.

Eski sistemimde aynı marka/model PSU aldım, iki kere değişime gönderdim (aynı marka/modelle) 3. elime geçen PSU şu an sessiz şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu modelde kronik olabiliyor sanırım.

Normal kullanımda bile ses geliyorsa değiştirmen çözüm olur. Çünkü kendi halinde rölantide bir sistemde bu gürültüyü yapacak yükte bir donanım yok.
Hiçbir şey yapmasam, masaüstünde öylece dursam bile cızırtı oluyor. Dediğim gibi mouse oynattığım zaman hele eş değerli olarak cızırtıyla geri dönüş oluyor.

Eski sistemimde aynı marka/model PSU aldım, iki kere değişime gönderdim (aynı marka/modelle) 3. elime geçen PSU şu an sessiz şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu modelde kronik olabiliyor sanırım.
Aynen katılıyorum. Kronik sorunlu bir model fakat ben 3-4 yıl kadar sorunsuz kullanabildim şansa. 1-2 haftadır bu şekilde cızırtı yapmaya başladı.
CX modelde kronik sorun var dostum, yapacak bir şey yok. Yenilenen modellerinde bu düzeltilmiş. Bunu talep edebilirsin.
Garantim bittiğinden dolayı yeni almam gerekecek. Açıkçası Corsair PSU'larından çekinmeye başladım. Bir de başka donanımlar buna sebep olabilir mi diye düşünmüyor değilim. PSU alıp kurtulacaksam el mahkum. Ama sistemi yakın bir zamanda topladım, insan tedirgin oluyor haliyle. Acaba anakartımdan mı kaynaklı, yoksa ekran kartından mı diye kafamda kurup duruyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı