PowerBoost PSU'dan Gelen Cızırtı Sesi

Perceival

Megapat
Dostlar 2 aylık sistemde güç kaynağından cızırtı sesi geliyor. Bu sorun 10 gündür böyle. Güç kablosunu oynatınca ses kesiliyor. Kabloda herhangi bir sorun yok. Akım korumalı üçlü priz kullanıyorum. Bina yeni olduğu için büyük ihtimal topraklama vardır. Sizce sorun neyden kaynaklıdır? Fan sesi olabilme ihtimalide varmış ama değil.

Not: Bilgisayar 2 kere elektrik kesintisine uğradı.

Güç kaynağı: PowerBoost 600W Stallion Serisi 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı

O cızırtı sesi bazı PSU'larda oluyor ve belirli bir süre sonra geçiyor. İsterseniz güç kablosunu değiştirin PSU' ya giden ben bizim eski bilgisayarımız da o yöntemi dönedim ses kesildi. Belki sorun ondan değildi ama kesildi yani. Sadece öneri olarak söylüyorum. :)

Güç kaynağından belli bir oranda cızırtı sesi gelir. Tabi bu düşük seviyededir, rahatsız edici seviyede olmamalı. Çok yüksek se geliyorsa garantiye gönderin.

PowerBoost tavsiye etmediğim bir PSU markasıdır...

@darkageman Dostum kablo stok kablo olduğu için bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.
Güç kaynağından belli bir oranda cızırtı sesi gelir. Tabi bu düşük seviyededir, rahatsız edici seviyede olmamalı. Çok yüksek se geliyorsa garantiye gönderin.

Maalesef mecburiyetten aldım recep ağabey. :(

Son düzenleme:

Neden tavsiye etmiyorsunuz ki? Youtubeda bütün kanallar tanıtıyorlar hiçbir sorunu yok şimdi PSU'ya suç atma abi, neden 700W+80 GOLD PSU 200 TL iken gidip FSP'den alıp 400 TL vereyim ki? Yaa bu forum sahipleride ben herşeyi bilirim havasında. (!)

Sonuç=
Powerboost PSU sistem patladı
Powerboost PSU traktör sesi
Powerboost PSU yandı

Dostlar 2 aylık sistemde güç kaynağından cızırtı sesi geliyor. Bu sorun 10 gündür böyle. Güç kablosunu oynatınca ses kesiliyor. Kabloda herhangi bir sorun yok. Akım korumalı üçlü priz kullanıyorum. Bina yeni olduğu için büyük ihtimal topraklama vardır. Sizce sorun neyden kaynaklıdır? Fan sesi olabilme ihtimalide varmış ama değil.

Not: Bilgisayar 2 kere elektrik kesintisine uğradı.

Güç kaynağı: PowerBoost 600W Stallion Serisi 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı
Sorun ne çıktı? Ne yaptın? Bendede aynı problem var.

Bunun bir çözümü yok. Bir bak kablo sürtüyordur belki. Zaten ses gelmesi normal. Fazla ses geliyor ise coil Whine'dır bu. Coil Whine'ın çözümü yok. Değişim ya da iade talebinde bulunun satıcıya.

Kablodan olduğunu sanmıyorum. Saticiyla görüşeceğim 2 aylik ama ses biraz oyunlarda olan radyasyon sesi gibi bazen hiç gelmiyor bazen ise oyunların giriş ekranlarında yükselip oyunlarda ise çok az oluyor kulağımı dayayinca duyuyorum.

Hocam kulağını dayayınca duyuyorsan az geliyormuş demek ki. Çok az ses gelmesi normal bir şey.

Genellikle yük altında iken geliyor oyunlara girerken mesela. Ses oyunlarda olan radyasyon sesi gibi bozuk frekans gibi.
Genellikle yük altında iken geliyor oyunlara girerken mesela. Ses oyunlarda olan radyasyon sesi gibi bozuk frekans gibi.
Ama bazen ise tamamen kesiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı