CYBER-10400F mi CYBER-1660S mi?

Alquist

Femtopat
Daha fazla  

Ryzen işlemcili modelin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hem M.2 SSD var hem fiyat biraz daha ucuz. Ayrıca B450 soket olduğu için yeni Ryzen işlemcilere yükseltebilirsiniz ileride. Ayrıca Intel sistemdeki SSD sorunlu.

Ekran kartında ve işlemcide ısı ne kadar olur
Ekran kartı modeli EVO model, yani yenilenmiş ısınma sorunu olmayan model.

İşlemcide bilemeyeceğim tam, ısınmayabilir ama ısınırsa dert etmeyin bir ayar vardı, CPB ayarı. Kapatırsınız ısınma derdi kalmaz.

Neden olduğunu da yazsaydınız keşke. Çünkü Intel sistemde hem kronik sorunlu bir SSD, hem de H serisi bir anakart kullanılırken, AMD sistemde B serisi anakart kullanılıyor. Ayrıca AMD sistemde M.2 SSD sayesinde 3 kattan fazla yazma ve okuma performansı var. 200 TL ucuz ayrıca.

Düzenleme: Eklemeyi unutmuşum. AMD tarafında O.C işlemi yapılabilirken, Intel sistemde hem anakarttan dolayı hem de işlemciden modelinden dolayı O.C işlemi yapılamaz.

Son düzenleme:
Neden olduğunu da yazsaydınız keşke. Çünkü Intel sistemde hem kronik sorunlu bir SSD, hem de h serisi bir anakart kullanılırken, AMD sistemde b serisi anakart kullanılıyor. Ayrıca AMD sistemde M.2 SSD sayesinde 3 kattan fazla yazma ve okuma performansı var. 200 TL ucuz ayrıca.

Düzenleme: Eklemeyi unutmuşum. AMD tarafında O.C işlemi yapılabilirken, Intel sistemde hem anakarttan dolayı hem de işlemciden modelinden dolayı O.C işlemi yapılamaz.

2 seçenek sunulmuş bende ona göre cevap verdim. Kendim topladığım sisteme göre Intel diyorum ASUS TUF Gaming Z490 + i5 10400F vs. Ve ne için kullanacağını belirtmemiş izlediğim karşılaştırmalardan ötürü ben Intel'i seçerim Intel dedim diye alacak bir şey yok sunulan seçenekten birini seçtim oda senin fikrin.

2 seçenek sunulmuş bende ona göre cevap verdim. Kendim topladığım sisteme göre Intel diyorum ASUS TUF Gaming Z490 + i5 10400F vs. Ve ne için kullanacağını belirtmemiş izlediğim karşılaştırmalardan ötürü ben Intel'i seçerim Intel dedim diye alacak bir şey yok sunulan seçenekten birini seçtim oda senin fikrin.
i5 10400F işlemciyi Z490 anakarta takmak 😅

Bu iki sistem için AMD olan çok daha mantıklı.

Intel sistemde kronik sorunlu bir SSD kullanılırken, AMD sistemde 2400MB hızlara kadar çıkan M.2 SSD kullanılmış.

AMD sistemde O.C yapılırken, Intel sistemde böyle bir seçenek yok.

AMD sistemde B serisi anakart kullanıldığı için RAM hızı 4400MHz'e kadar çıkabiliyor. Intel sistem en fazla 2933.

Böyle ayrı yazmam daha anlaşılır kılıyor. Daha iyisi toplanabilir mi, belki arkadaşlar toplar.

i5 10400F işlemciyi Z490 anakarta takmak 😅

bu iki sistem için AMD olan çok daha mantıklı.

Intel sistemde kronik sorunlu bir SSD kullanılırken, AMD sistemde 2400 MB hızlara kadar çıkan M.2 SSD kullanılmış.

AMD sistemde O.C yapılırken, Intel sistemde böyle bir seçenek yok.

AMD sistemde b serisi anakart kullanıldığı için RAM hızı 4400MHz'e kadar çıkabiliyor. Intel sistem en fazla 2933.

Böyle ayrı yazmam daha anlaşılır kılıyor. Daha iyisi toplanabilir mi, belki arkadaşlar toplar.

Şu anki bütçeme göre 10400F aldım ileride i7 10. nesil k serili işlemciye geçerim ileriye dönük sistem topluyorum tek bildiğiniz şey herhalde OC yapılan sistemin iyi olduğu. Ürünü kullanmadan kronik SSD olduğunu nereden biliyorsun ürünlerim şu an JD sözde oda kronik ama bir şeyini görmedim daha Z serisi anakarttada RAM'ler OC yapılıyor merak etmeyin 10400F'in kilidi kapalı sadece onu da ileride açarız. iyi günler

Geri
Yukarı