Çözüldü Cyberpunk 2077 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FratLutas

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 17 Aralık günü yeni bir bilgisayar ( AMD 3500X-ASUS DUAL-RX5700XT-O8G-EVO-PRIME B450M-K-KINGSTON 500GB NVME-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ) aldım. Vatan'da çalışan arkadaşlar ekran kartı sürücüsü dışında her sürücüyü yükleyip güncellemelerini yaptıklarını söyledi. O yüzden ben de eve gelince ilk iş 5700 XT için sürücü yüklemesi yaptım ve ardından Cyberpunk 2077 satın aldım. Oyun yüklendiğinde msvcp140.dll ve vcruntime140.dll hatası verdi. Bu hatayı aldıktan sonra oyunu silip yeniden yükledim fakat tekrar aynı hatayla karşılaşınca Microsoft Visual C++ uygulamasını silip hem 32 Bit için hem de 64 Bit için yükledim (Technopat forumunda gördüm, Recep Baltaş yazmıştı.). Oyunu tekrar çalıştırdığımda bu hataları almadım fakat oyun düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b) hatası almaya başladım. Şu an DirectX tekrar yüklüyorum, eğer düzelirse zaten güncellerim fakat düzeleceğini sanmıyorum. Yardım ederseniz çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Hemen DLL atmaya sarmasanız keşke. Oyunu iade etmenize gerek yok. Konuda atmanız istenen DLL'i (msvcp140_1.dll) attığınız her yerden silin. Sonra denetim masasından içinde C++ 2015-2017-2019 geçen her şeyi kaldırın. Son olarak da aşağıdakileri kurun.
Rapor paylaşın.

Rapor paylaşın.
Az önce bir güncelleme geldi oyuna. Güncelleme yapıldıktan sonra rapor paylaşacağım. Teşekkürler ilginiz için.

Silin:

msvcp140.dll
vcruntime140.dll

Yükleyin:

Artı -2 Eksi
Silin:

msvcp140.dll
vcruntime140.dll

Yükleyin:

az önce technopat sosyalde benimle aynı hataları alan birine yazılanlara bakarken gördüm ve el ile yüklediğim .dll dosyalarını sildim ve bunları yaptım fakat ben msvcp140_1.dll dosyasını da el ile yüklediğim için onu da silmiştim bunları yüklemeden önce. Şu an ise msvcp140_1.dll dosyasının hatasını alıyorum. İsterseniz tekrar rapor atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı