Cyberpunk 2077 1.06 Güncellemesi Yayınlandı

Zamanla iyileşeceğini düşünüyorum. Oyun değil ama örnek vermem gerekirse Windows XP ilk çıktığında çok fazla hata kaynıyordu. Kendisine gelen Service Pack 1 güncellemesi bile fayda etmedi. Ama çıkışından 3 yıl sonra gelen Service Pack 2 güncellemesi ile adam olmuştu. Cyberpunk 2077'nin birkaç seneye gelecek büyük güncellemelerle adam gibi oynanır olacağına inanıyorum.

Zamanla iyileşeceğini düşünüyorum. Oyun değil ama örnek vermem gerekirse Windows XP ilk çıktığında çok fazla hata kaynıyordu. Kendisine gelen Service Pack 1 güncellemesi bile fayda etmedi. Ama çıkışından 3 yıl sonra gelen Service Pack 2 güncellemesi ile adam olmuştu. Cyberpunk 2077'nin birkaç seneye gelecek büyük güncellemelerle adam gibi oynanır olacağına inanıyorum.
Bende öyle. Umarım 1-2 seneye gibi düzelir de tekrardan oynarım.

Hiçbir şey yapmamış adamlar o yüzden büyük başarı falan değil. Yapay zeka yok, fizik yok, derin RPG elementleri yok, yaşayan açık dünya yok. Neyde bu başarı? Ben mi dedim 50 kişiyle 2-3 yılda geliştir diye ki bu bilgi de yalan. Hype treninden indiğiniz zaman söyleyin tartışalım. Oyun eğlenceli ve kendini oynatıyor ama "lan ne oyun yapmışlar emek koktu brom emek emek, sanat koktu" denilecek gerçekten bir şey yok. 2001'de çıkmış GTA kadar iyi yapay zekası olmaz mı bi' oyunun? Olmazsa kötü derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunda araba polis kovalaması yapay zekası olduğunu biliyor muydun? Bir easter egg gibi var ama xD Polis arabasına sıkıp arabanla çarpıyorsun ve arabanı takip etmeye başlıyor, Ama polis arabasından 5 metre uzaklaşırsan senin var olduğunu unutuyor maalesef.

Bu oyunun yapay zekası,fiziği özellikle polis yapay zekası bir açık dünya oyununda hayatımda gördüğüm en kötü yapay zekası olabilir. Bazı gta çakmalarının yapay zekaları daha iyi oluyor. Adamlar Triple A oyun çıkartıyor olaya bak ya. Cidden berbat. Tamam bunları kafaya takmadın diyelim böyle büyük bir open world oyununda sadece hikayeden ilerliyosun açık dünyası olmayan COD oyunu gibi, ulan yine glitchler cutscene'in içine girip sahneyi mahvediyor.(sürprizbozan) Şimdi spoiler vermek istemiyorum ama ben şahsen hikayenin sonunda oyuna geri dönüp oynamak istemedim. Çoğu kişininde isteyeceğini sanmam. 6 sondan sadece bir tanesi iyi bitiyor denilebilir, o da o kadar da iyi değil bence. Ana hikayeyi bana biraz kısa kesmişler gibi geldi ama bu kadar da güzel ara görev olunca böyle oluyor sanırım. Keşke ana hikayeye biraz daha derinlik verselerdi.

Bir kere bu oyunu PS4'te baştan çıkarmamaları gerekiyordu. Rockstar gibi bir firma bile diğer platformlara oyununu adapte edebilmek için 1-2 yıl harcıyorsa sen nasıl böyle büyük bir oyunu bu kadar az bir tecrübeyle aynı anda 6 platforma çıkaracaksın? PS4'te alanlar paralarını çöpe atsalar daha iyi olurdu gerçekten. İade alıyolar almak zorundalar zaten. Ama maalesef repütasyonlarına verilen zarar verildi.

Bu oyun iyi bir oyun denilebilir (sadece hikayeyi oynayıp diğer şeyleri takmazsan ve PS4'te değilsen) ama herkesin beklediği gibi çok iyi yada efsane bir oyun değil. En azından şuanlık. Oyunda bildiğin ana RPG elementleri yok.(sürprizbozan) Bide ana hikayeye oyunun %90'ı boyunca yön veremiyoruz resmen. Sadece oyunun sonunda seçtiğimiz diyaloglarla hangi sonu oynayacağımızı seçiyoruz. Oyunun başında seçtiğimiz hayat yolu da tüm oyun boyunca ana hikayeye bir gıdım etkisi olmuyor, sadece fazladan diyalog açıp aynı şeyi söylemenin farklı yolunu buluyorsunuz. Sadece bazı yan görevlere etkisi oluyor sanırsam. Oyunun bazı sonlarını da bazı yan görevleri oynadıysanız açabiliyorsunuz ondan hoşlandım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hiçbir şey yapmamış adamlar o yüzden büyük başarı falan değil. Yapay zeka yok, fizik yok, derin RPG elementleri yok, yaşayan açık dünya yok. Neyde bu başarı? Ben mi dedim 50 kişiyle 2-3 yılda geliştir diye ki bu bilgi de yalan. Hype treninden indiğiniz zaman söyleyin tartışalım. Oyun eğlenceli ve kendini oynatıyor ama "lan ne oyun yapmışlar emek koktu brom emek emek, sanat koktu" denilecek gerçekten bir şey yok. 2001'de çıkmış GTA kadar iyi yapay zekası olmaz mı bi' oyunun? Olmazsa kötü derim.

Kötü mü? Gülünç duruma düşüyorsun.
Bilgi yalan olduğu nereden vardın? Araştır öğren. Şu çakma oyunla karşılaştırma artık. Adamlar ilk başlarda 50 kişiyle çalışıyor ve 2018 yılında stüdyo satın alarak, 500 ekiple birlikte 2018 yılında geliştirilmeye başlanıyor.
Oyun nasıl yapıldığını bilsen, böyle konuşmazdın.
Kimi göre emek, kime göre değil.
Oyunu gömmekten başka bir şey değilsiniz.

Kötü mü? Gülünç duruma düşüyorsun.
Bilgi yalan olduğu nereden vardın? Araştır öğren. Şu çakma oyunla karşılaştırma artık. Adamlar ilk başlarda 50 kişiyle çalışıyor ve 2018 yılında stüdyo satın alarak, 500 ekiple birlikte 2018 yılında geliştirilmeye başlanıyor.
Oyun nasıl yapıldığını bilsen, böyle konuşmazdın.
Kimi göre emek, kime göre değil.
Oyunu gömmekten başka bir şey değilsiniz.
Ben niye gülünç duruma düşeyim sen kendini gülünç duruma düşürürsün ancak. :D Tekrarlıyorum, ben mi dedim 2-3 yılda geliştirin diye? Başta 50 kişilermiş falan umurumda değil benim, ben para veriyorum ve kaliteli içerik almak istiyorum. Söz verdikleri içerikleri görmek istiyorum.

Madem açık dünya yapamayacaksın oyunu yapma o zaman. Etrafa grafik attık oldu sana açık dünya yok öyle bir şey. Siz hayatınızda oyun oynamamışsınız sanırım ya da hype treninden inmiyorsunuz. Attığım videoları oturup izleyin de ondan sonra yorum yapın. Ben boş boş "bu oyun balon brom, olmamış" demiyorum neyi kötüyse söylüyorum ve örnekleriyle gösteriyorum.

Arkadaşlar bunlar şirket, amaçları para kazanmak tamam mı? Yaşınız çok genç sanırım ve olaylara romantik yönden bakıyorsunuz yok emek vermiş bilmem ne. Ulan indie yapımcı olsa neyse, hayvan gibi para kazanmış adamlar bunlar nasıl 2008'de yapılmış şeyleri yapamıyorsun? İsteseler yaparlar tabii ki erken çıkartıp daha fazla satmak istedikleri için böyle bir hamleye giriştiler.

Ben niye gülünç duruma düşeyim sen kendini gülünç duruma düşürürsün ancak. :D Tekrarlıyorum, ben mi dedim 2-3 yılda geliştirin diye? Başta 50 kişilermiş falan umurumda değil benim, ben para veriyorum ve kaliteli içerik almak istiyorum. Söz verdikleri içerikleri görmek istiyorum.

Madem açık dünya yapamayacaksın oyunu yapma o zaman. Etrafa grafik attık oldu sana açık dünya yok öyle bir şey. Siz hayatınızda oyun oynamamışsınız sanırım ya da hype treninden inmiyorsunuz. Attığım videoları oturup izleyin de ondan sonra yorum yapın. Ben boş boş "bu oyun balon brom, olmamış" demiyorum neyi kötüyse söylüyorum ve örnekleriyle gösteriyorum.

Arkadaşlar bunlar şirket, amaçları para kazanmak tamam mı? Yaşınız çok genç sanırım ve olaylara romantik yönden bakıyorsunuz yok emek vermiş bilmem ne. Ulan indie yapımcı olsa neyse, hayvan gibi para kazanmış adamlar bunlar nasıl 2008'de yapılmış şeyleri yapamıyorsun? İsteseler yaparlar tabii ki erken çıkartıp daha fazla satmak istedikleri için böyle bir hamleye giriştiler.
Seninle tartışmaya değmeyeceği anlaşıldı.
Ne anlatsam boş.

Seninle tartışmaya değmeyeceği anlaşıldı.
Ne anlatsam boş.
Anlatacak bir şey kalmadığından olabilir. LOL

Son olarak Cyberpunk 2077'nin PS1 versiyonu çıkmış onu atayım belki oynamak istersiniz.

Anlatacak bir şey kalmadığından olabilir. LOL

Son olarak Cyberpunk 2077'nin PS1 versiyonu çıkmış onu atayım belki oynamak istersiniz.

"Anlatacak bir şey kalmadığından olabilir. LOL"
Bunu dedikten sonra iyice gülünç duruma düştün dostum.
Hepsini anlattım, sorun sizde.
Neyse, uzatmayalım.

"Anlatacak bir şey kalmadığından olabilir. LOL"
Bunu dedikten sonra iyice gülünç duruma düştün dostum.
Hepsini anlattım, sorun sizde.
Neyse, uzatmayalım.
Hiçbir şey anlatmadın verecek cevabın kalmadı. :D Ben sana oyunun kötü olan özelliklerini söyleyip örneklerle gösteriyorum sen 50 kişilerdi diyorsun. Romantik olmayın.

Göreceli bi' kavram olsa diyeceğim ki siz öyle düşünmüşsünüz tamam ben de böyle düşünüyorum. Öyle bir şey de yok ortada daha kaç tane video atmam lazım bilmiyorum. Bu tip adamlara ne kanıt gösterirsen göster anlamaz tabii ki çünkü yaşı küçük muhtemelen ve şirketlerin onu çok sevdiğini, hep onun iyiliğini düşündüğünü sanıyor. Yapay zeka kötüyse kötüdür bunun göreceliği yok ki.

Hiçbir şey anlatmadın verecek cevabın kalmadı. :D Ben sana oyunun kötü olan özelliklerini söyleyip örneklerle gösteriyorum sen 50 kişilerdi diyorsun. Romantik olmayın.
?
Oyunu kaç kışı yapıldığını anlatmışım, kaç yıldır yapıldığını.
Anlaşılan yorumlarımı okumamışsın.

Göreceli bi' kavram olsa diyeceğim ki siz öyle düşünmüşsünüz tamam ben de böyle düşünüyorum. Öyle bir şey de yok ortada daha kaç tane video atmam lazım bilmiyorum. Bu tip adamlara ne kanıt gösterirsen göster anlamaz tabii ki çünkü yaşı küçük muhtemelen ve şirketlerin onu çok sevdiğini, hep onun iyiliğini düşündüğünü sanıyor. Yapay zeka kötüyse kötüdür bunun göreceliği yok ki.
Üslubu iyice bozmayalım.
Bunu dedikten yaşın kaç olduğunu anlaşılıyor dostum. 😉

?
Oyunu kaç kışı yapıldığını anlatmışım, kaç yıldır yapıldığını.
Anlaşılan yorumlarımı okumamışsın.
Hala neyi savunduğunu anlamıyorum. Okuduğunu da anlamıyorsun. Oyun eğlenceli ve kendini oynattırıyor bir şekilde diyorum ama kötü yaptığı şeyler de var, abartıldığı kadar iyi oyun değil diyorum. Sen ise hiçbir şey demeyip aynı şeyleri tekrarlayıp bir şey başardığını sanıyorsun. Oyunda kendinize ait bir şeyler bulmuş olabilirsiniz ama bu eleştirmeyeceğiniz anlamına gelmemeli. Tükettiğiniz içeriklere eleştirel gözle bakmazsanız reklamcılar önünüze ne koyarsa onu yersiniz. Ben diyorum ki 2001'de çıkmış oyunun AI seviyesini 2020 yılında yapamazsan bunla dalga da geçerim, kötü de derim üstte var videosu git izle. Onu izleyip "ya bu kötü" diyemiyorsan boş ver bu işleri PUBG devam.

Çoluk çocuğa laf anlatmak gerçekten zor.

Geri
Yukarı