Cyberpunk 2077 1.1 yaması, düzeltmeler ve 'kararlılık iyileştirmeleriyle' yayınlandı

Beni en çok üzen şey bundan 3-4 ay sonra her open world oyununda olan ama ne hikmetse "next gen" bu oyunda olmayan özellikleri(araba özelleştirme, berber gibi) "free dlc" diye yutturacaklar ve millet işte budur be en iyi firma be asla kazık atmaz deyip oyunun çıkışında olan bütün saçmalıkları koyun gibi unutacak. Sonra yeniden ona buna hypelanacaklar ya üzücü.

Getirsinler de bari kullanak. Bunları unutmak istiyorum ben şahsen.

İnsanların ne yaptıkları, ne düşündükleri, neyle gaza gelip neye tepki verdikleri seni niye bu kadar üzüyor? Adamlar hata yaptı, bu hatalarını da içtenlikle dile getirip özür diledi. Ayrıca çıkardıkları oyunun DRM koruması yok, neredeyse çıkar çıkmaz korsanı piyasaya çıktı. Allah bilir oyunun orijinaline bile sahip olmadan oyuna çamur atan tonla gereksizden birisindir, kim bilir.
Pandemi döneminin araya girmesiyle en basit bakkallar bile ne büyük zorluklar yaşadı, bu adamların binlerce çalışanı var, kim bilir nasıl zorluklar yaşadılar. Ayrıca çıkışı ertelenen tek oyun da bu değildi. Bu iş bu kadar kolay değil.
Evet sorunlu bir oyun çıkardılar, evet bir çok özelliğini kırptılar, evet muhtemelen çıkışta olması düşünülen bazı özellikler sonradan dlc olarak eklenecek ve belki de tamamı eklenemeyecek, ama yine de bu kadar acımasızca eleştirilmeleri bence hiç adil değil. Beğenmediysen iade et, paranı geri al (tabi gerçekten parasını verip aldıysan).
Oyunun ilk 2 saati tutorial ve diyalog ile geçiyor. Seni şehre salana kadar 2 saati dolduruyorsun ve iade şansın kalmıyor. Şehre çıktığında ise FPS dibe vuruyor, yapay zekanın olmadığını fark ediyorsun, berber gibi yerlerin olmadığını ancak görebiliyorsun. Beğenmediysen iade et diye bir şey yok. Isınma turunda poligonu oynayıp mı karar verecek insanlar 2 saat içinde?

İnsanların ne yaptıkları, ne düşündükleri, neyle gaza gelip neye tepki verdikleri seni niye bu kadar üzüyor? Adamlar hata yaptı, bu hatalarını da içtenlikle dile getirip özür diledi. Ayrıca çıkardıkları oyunun drm koruması yok, neredeyse çıkar çıkmaz korsanı piyasaya çıktı. Allah bilir oyunun orijinaline bile sahip olmadan oyuna çamur atan tonla gereksizden birisindir, kim bilir.
Pandemi döneminin araya girmesiyle en basit bakkallar bile ne büyük zorluklar yaşadı, bu adamların binlerce çalışanı var, kim bilir nasıl zorluklar yaşadılar. Ayrıca çıkışı ertelenen tek oyun da bu değildi. Bu iş bu kadar kolay değil.
Evet sorunlu bir oyun çıkardılar, evet birçok özelliğini kırptılar, evet muhtemelen çıkışta olması düşünülen bazı özellikler sonradan DLC olarak eklenecek ve belki de tamamı eklenemeyecek, ama yine de bu kadar acımasızca eleştirilmeleri bence hiç adil değil. Beğenmediysen iade et, paranı geri al (tabii gerçekten parasını verip aldıysan).

Dostum sen burada olayı anlamadın galiba insanlar böyle oyunlara 10/10 verdikçe bu adamlar ulan bu tuttu daha rezilini çıkarsak o da tutar deyip aynı bethesda mantığı ile şirketi devam ettirirler. Sağ olsun ben abimin hesabından oynadım adam iade edemedi çünkü oyunun ne kadar transparan bir şekilde sığ ve boş olduğunu anca Free roaming yaparken anlıyorsun bunuda 3-4 üncü saatte yapabiliyorsun. Neden sanıyon PS oyunu kaldırdı adamlar bu iade taleplerinin altından kalkamadilar tabii çoğu iadesini alamadı. CDPR her eleştiriyi hak ediyor. Onlarca tutulmayan söz onca yalan ki en büyüğü "it is coming when it is ready"dir. Adamlar ürünleri çok iyi sattığı halde şirketlerine değer kaybettirmeyi başardılar. Milletin bu oyunu savunması aynı Fallout 4 rezalet çıktığında bethesdanın savunulması gibi Fallout 4'den sonra ne oldu dersen daha beterini yaptılar :)

Oyunu ilk çıktığında oynamaya başlayanlar için neye yarar. Adamlar oyunu bitirdi bile. Adam 250 TL gömmüş oyuna birde düzeltme yaması bekliyorlar. İlk çıktığında oynayanlar çoktan bitirdiği için 1.1 değil, 1.50 yaması da çıkarsan artık onlar için hiçbir şey ifade etmez. Oyunu bol hatalarla ve buglarla bitirip rafa kaldırdılar çünkü. Oyuna 250 TL gömüp ön siparişle alanları keriz yerine koymaktır bu bana göre.

Öte yandan Denuvolu oyunlar için crackçiler her zaman daha şanslı. Çünkü oyun kırılana kadar yama alıyor ve birçok hata düzeltiliyor. Hem oyunu bedava oynuyorlar hem de daha az hatalı, belki de sıfır hatalı oynuyorlar. Para verip orijinal oynayanlar da buglarla uğraşa uğraşa oyunu bitiriyorlar. Ondan sonda istediğin kadar yama yayınla, bir anlamı kalmıyor.

Aynı yorumu anasayfada da yaptım.

Geri
Yukarı