Cyberpunk 2077 Amazon Prime veya Epic Games'in yılbaşı hediyesi olabilir mi?

CANERION

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle haber değil bir tahmin olarak yazıyorum. Cyberpunk'ın 10 doların altına düştüğü bir zamanda özellikle aşırı bütçeli pr reklamlarıyla artık herkesin bildiği bir IP olması nedeniyle bence Amazon Prime tarafında verilmesi çok ciddi bir ihtimal. Ama Epic Games'de GTA V'den sonra isterse rahatlıkla yine aynı pr amacıyla, uygulamayı herkese yükletmek için Cyberpunk'ı ücretsiz verebilir diye düşünüyorum. Amazon tarafında daha yüksek ihtimal dememin sebebi de GOG ile anlaşmalı oyunlar verdikleri için daha muhtemel geliyor. Tabi bunlar benim düşüncem oyuna Steam'da sahibim ve şu anki fiyata (125TL) dahi değmez tavsiye etmiyorum almanızı.

Böyle bir şey olmayacak, Game Pass'e dahi oyunun gelmeyeceği söylendi. Ha tabii 4-5 yıl sonra belki verilir ama önümüzdeki 2 yıl boyunca verilmez, oyun zaten sağlam satıyor ve insanların sorun yaşama sıklığı da azaldı.

Öncelikle haber değil bir tahmin olarak yazıyorum. Cyberpunk'ın 10 doların altına düştüğü bir zamanda özellikle aşırı bütçeli pr reklamlarıyla artık herkesin bildiği bir IP olması nedeniyle bence Amazon Prime tarafında verilmesi çok ciddi bir ihtimal. Ama Epic Games'de GTA V'den sonra isterse rahatlıkla yine aynı pr amacıyla, uygulamayı herkese yükletmek için Cyberpunk'ı ücretsiz verebilir diye düşünüyorum. Amazon tarafında daha yüksek ihtimal dememin sebebi de GOG ile anlaşmalı oyunlar verdikleri için daha muhtemel geliyor. Tabi bunlar benim düşüncem oyuna Steam'da sahibim ve şu anki fiyata (125TL) dahi değmez tavsiye etmiyorum almanızı.
Bence Prime verme ihtimali var ama Epic, sanmam.

Çıkışı daha yeni 1 yıl olmuşken ve henüz genişleme paketleri bile sunulmamışken X bir platformdan ücretsiz sunulması mümkün değil. CD Projekt'in kazanç sağladığı fazla oyunu da yok.

Ücretsizden kastım bize ücretsiz olacak GTA V için Epic Games milyonlar ödemiştir mesela yoksa Rockstar kendi mağazasında bedava verirdi. Kısaca yapımcı toplu ödeme alarak kazanıyor. Oyuncu Prime alarak Epic Games hesabı kullanarak Launcher indirerek zaten karşı tarafa bir şey veriyor. Mesela Amazon durduk yere aylardır. Çok iyi oyunlar vermiyor illa bir plan vardır. Keza Epic Games'in derdi daha fazla kullanıcıya sahip olmak zamanla kazanç istiyorlar. Mesela kendimden örnek vereyim Epic Games bedava oyunlar için girip 500 liradan fazla da indirimlerde alım yapmıştım. Sadece bedava kap olarak kalmadı.

Bende diğer arkadaşlar gibi bedava olacağını düşünmüyorum. Ayrıca 125 liraya değmez demişsiniz bence bu gelen güncellemelerden sonra değer. Bana göre 250 lirada değer zaten ön sipariş ile aldım oyunu. Şansıma 1 tane bile bug görmedim ve 1060 ile orta ayarlarda mis gibi oynadım.

Oyun en ucuz bizim ülkede. Diğer ülkelerde hâlâ bu kadar ucuz değil. Bence vermezler.

Oyunu beğenmemişsin ama beleş istiyorsun. :D 125 TL'ye hangi oyun Cyberpunk gibi? Evet sorunlu çıktı ama ben 3 kere oynadım oyunu. İlk çıktığı zaman ile şuan ki oyun arasında çok fark var. Ek olarak oyunun beleş verilme ihtimali çok az. Bu zamana kadar verilse Witcher 3 de verilirdi. Kaç yil geçti oyunun üstünden niye verilmedi? Cyberpunk 1 yılını yeni doldurdu. Hediye verilmesini beklemeyin. GTA 5 bile 7 sene sonra verildi yani. Zaten CDPR'ın 2 tane sağlam oyunu var hadi 3 olsun. Witcher 2, Witcher 3, Cyberpunk 2077. Bunu beleş verirse bu adam ne kazanacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı