Cyberpunk 2077 Atatürk Göndermesi

Oyunu oynayan bir arkadaşımın karşılaştığı durum. Hayretler içerisinde kaldım. Ne düşünüyorsunuz?

(Atatürk'ün "İstikbal Göklerdedir" sözündeki "Gök", T ile yazılmış. Dikkatli bakalım.)

Eki Görüntüle 776080

Eki Görüntüle 776059

Dostum oyunu İngilizce yapıp baksaydınız olayın oyunda değil Türk olan çevirmenimizde olduğunu anlardınız zaten orjinaliyle tamamen alakasız o yazıyı çeviren kişi bir hata değil bariz bir şekilde hakaret ediyor.

Bence artık CDPR 23 studios ile Türkçe yerelleştirme yapmasın. AiBell Game Localization ile yapsın daha iyi olur. The sinking city’i onlar çevirmişti. Gayet memnun olmuştum çeviriden.

Punk nedir?

Yani arkadaşlar göndermenin amacı hakaret değil, amacı oyun ortamına uygun bir yerelleştirme ama henüz o seviyeye gelemediğimiz için yanlış algılanmış.
Seviye nedir? Bu kültürdeki belirli bir hareketi hoş göremediğimiz için bizden daha üst bir seviyede mi olmaktalar? Seviye bununla mı ölçülür?

Seviye nedir? Bu kültürdeki belirli bir hareketi hoş göremediğimiz için bizden daha üst bir seviyede mi olmaktalar? Seviye bununla mı ölçülür?
Şahsi görüşüm, evet bununla ölçülür. Bir yerde nerede daha az tabu varsa orası daha gelişmiştir benim gözümde.

Tabu olmayan yerde özgürlük vardır, özgür düşünce vardır. Şimdi ben siz bana güleceksiniz diye bu düşüncemi saklayabilirdim mesela. Bu benim şahsi düşüncem ister katılırsınız, ister katılmazsınız.

Umarım kendimi açıklayabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı